دیوان عدالت اداری

معاون قضایی در امور توسعه و مدیریت منابع دیوان عدالت اداری با اشاره به قانون بودجه سال ۹۷، گفت: تفاوت تطبیق حقوق و فوق العاده ویژه امسال در پرداخت پاداش پایان خدمت کارکنان لحاظ می‌شود.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، رضا فضل زرندی، معاون قضایی در امور توسعه و مدیریت منابع دیوان عدالت اداری، با اشاره به قانونبودجه سال ۹۷، گفت: «تفاوت تطبیق حقوق» و «فوق العاده ویژه» که جزو مبانی کسور بازنشستگی کارمندان دولت است، امسال در پرداخت پاداش پایان خدمت کارکنان لحاظ می‌شود و نپرداختن آن خلاف قانون بودجه است.

بیشتر بخوانید:

پشت‌پرده حقوق‌های نجومی برخی دستگاه ها

انتقاد جعفرزاده از عدم پرداخت بدهی دولت به صندوق بازنشستگی‌ +عکس

معاون قضایی در امور توسعه و مدیریت منابع دیوان عدالت اداری درباره ابهامات مطرح شده نسبت به رأی وحدت رویه هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در تاریخ ۲۸ فروردین امسال مبنی بر عدم احتساب تفاوت تطبیق و فوق العاده ویژه به عنوان حقوق و مزایای مستمر قابل احتساب در پاداش پایان خدمت کارکنان دولت این مطلب را عنوان کرد.

وی افزود: این رأی در راستای حل تعارض بین آراء تعدادی از شعب دیوان مربوط به قبل از سال ۱۳۹۷ صادر شده است و قابلیت اجرا دارد، اما در مورد کارمندانی که امسال بازنشسته می‌شوند، قانونگذار به موجب «بند ۲ قسمت الف. تبصره ۱۲ قانون بودجه ۱۳۹۷»، موضوع پرداخت پاداش پایان خدمت را در این سال به قانون پرداخت پاداش پایان خدمت و بخشی از هزینه‌های ضروری به کارکنان دولت مصوب ۱۳۷۵ و اصلاحات آن ارجاع داده است.

معاون قضایی در امور توسعه و مدیریت منابع دیوان عدالت اداری در پاسخ به این سوال که چرا در یکی از دستگاه‌های اجرایی بر خلاف این نظر و با استناد به رأی هیات عمومی دیوان عدالت اداری اعلام کرده اند که پرداخت فوق العاده ویژه و تفاوت تطبیق به بازنشستگان سال جاری محاسبه نمی‌شود، گفت: چنین برداشتی بدون توجه به قانون بودجه امسال است و صحیح نیست، ضمن اینکه این موضوع در جلسه مشترک سازمان اداری و استخدامی و دیوان عدالت اداری نیز مطرح شد و نظر اعلامی مورد تأیید و تأکید قرار گرفت و مقرر شد سازمان اداری و استخدامی نیز بر همین اساس به استعلام‌های دستگاه‌ها پاسخ دهد.

زرندی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد این موضوع با اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری که هم اینک در دستور مجلس قرار دارد به نحو مناسب و دائمی برای اجرا از سال آینده تعیین تکلیف شود، در غیر این صورت در سال آینده مجددا با این مساله مواجه خواهیم شد.

پیش از این نیز معاون قضایی در امور توسعه و مدیریت منابع دیوان عدالت اداری اعلام کرده بود که مبنای پرداخت پاداش پایان خدمت به ازای هر سال خدمت معادل یک ماه آخرین حقوق و فوق العاده‌های دریافتی که ملاک کسور بازنشستگی است و بر این اساس، تفاوت تطبیق حقوق و فوق العاده ویژه که جزو مبانی کشور بازنشستگی کارمندان دولت است، امسال در پرداخت پاداش پایان خدمت محاسبه می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس