کد خبر 876890
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۹
ساعت نمایه

مدیرعامل شرکت توزیغ برق آذربایجان غربی گفت: برای صرفه جویی در مصرف برق، ساعت کاری ادارات استان آذربایجان غربی تا ۱۵ مرداد از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۳:۳۰ خواهد بود.

به گزارش مشرق، اکبر حسن بگلو در این خصوص اظهارداشت: به پیشنهاد شرکت توزیع نیروی برق استان و به منظور صرفه جویی در مصرف برق ساعت کار اداری ادارات، دستگاه های اجرایی دولتی، بانک ها و شهرداری ها و مهد کودک ها در سطح تمام شهرستان ها از ۲۵ تا پایان تیر از ساعت ۶:۳۰ لغایت ۱۳:۳۰ تعیین و ابلاغ شده بود که با توجه به ضرورت مدیریت مصرف برق در روزهای آتی، این روند به مدت ۱۵ روز دیگر نیز تمدید شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق آذربایجان غربی گفت: با کاهش ساعت کاری ادارات در روزهای اخیر، وزارت نیرو توانسته است ۲۰۰۰ مگاوات صرفه جویی نماید.

وی ادامه داد: این یعنی با وجود افزایش ۱۵۰۰ مگاواتی مصرف برق به ازای هر یک درجه افزایش دما، مدیریت مصرف می تواند مدارهای رو به بالای مصرف برق را سربه زیر کند.

حسن بکلو تصریح کرد: با توجه به گرمتر شدن هوا در کشور و پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر افزایش و تداوم هوای گرم در هفته جاری، ضروری است که مشترکان در مصرف برق بخش خانگی حداکثر صرفه‌جویی را به عمل آورده و در ساعات پیک از به‌کارگیری لوازم برقی پرمصرف اجتناب کنند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس