کد خبر 875370
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۴
اردکانیان

وزیر نیرو گفت: با وجود تلاش شبانه روزی همکاران صنعت برق، ما دچار کمبودها و قطعی های برق شدیم که جا دارد بابت مشکلات رخ داده برای مردم بابت قطعی های برق عذرخواهی کنیم.

به گزارش مشرق، رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه امضای سند اقدام مشترک توسعه کاربردهای فناوری‌های نوین در بخش انرژی با وزارت ارتباطات در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قبل از تابستان در مورد وضعیت آب و برق و عدم جیره بندی آن بارها اعلام کردیم که این موضوع به همکاری مصرف کنندگان و اصلاح مصرف مردم بستگی دارد.

اردکانیان با بیان اینکه "گفته بودیم نیاز به همکاری مردم داریم تا برق و آب قطع نشود"، گفت: امسال مردم، سازمان ها و ادرات دولتی همکاری های داشتند که اگر همین میزان همکاری هم نبود، با وجود کاهش تولید 5 هزار مگاواتی انرزی برق آبی، مشکلات ما  در این حوزه به مراتب بیشتر می شد.

بیشتر بخوانید:

همکاری وزارت نیرو و ارتباطات در حوزه انرژی

وزیر نیرو  با اشاره به اینکه "کاهش بارش و افزایش دما در برخی نقاط جهان به تلفات انسانی منجر شده است"، گفت: امیدواریم با ادامه روند همکاری مصرف کنندگان و سازمان های دولتی به شکل برنامه ریزی شده در رابطه با صرفه جویی، روزهای باقی مانده از فصل گرم امسال را بدون مشکل جدی پشت سر بگذاریم.

وی افزود: دست همکاری به سوی مردم دراز خواهیم کرد و سعی خواهیم کرد  این شرایط دیگر تکرار نشود.

اردکانیان از مردم بابت مشکلات ناشی از قطع برق عذرخواهی کرد و گفت: با وجود تلاش شبانه روزی همکاران صنعت برق، ما دچار کمبودها و قطعی های برق شدیم که جا دارد بابت مشکلات رخ داده برای مردم بابت قطعی های برق عذرخواهی کنیم.

وی ادامه داد: حدود 10 روز پیش نیروگاه نکا با ظرفیت 400 مگاوات به دلیل بروز مشکلات فنی از شبکه خارج شد و کاری که باید یک ماه در حالت عادی روی این نیروگاه برای بازگشت به مدار بهره برداری انجام می شد، با تلاش شبانه روزی  ثبت رکوردی مهندسی در زمانی 9 روزه، شاهد بازگشت نیروگاه 400 مگاواتی به مدار بودیم که این از نمونه های بارز تلاش شبانه روزی متخصصان برق کشور بودیم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس