کد خبر 873333
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۸
علی کریمی

هجدهمین دوره رقابت های فوتبال لیگ برتر در حالی از چهارم مرداد آغاز می‌شود که چند مربی سرشناس در دوره جدید این رقابت‌ها در هیچ تیمی سرمربیگری نمی‌کنند و منتظر لغزش دیگران هستند!

به گزارش مشرق، فرصت زیادی تا آغاز هجدهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال باقی نمانده است و به جز تیم سپیدرود که وضعیت نامشخص مالکیتی آن روی انتخاب کادر فنی هم تاثیر گذاشته، سایر تیم ها کما بیش سرمربی خود را انتخاب کرده اند. سپیدرود با مالکیت نوین خداداد عزیزی را به عنوان سرمربی انتخاب کرده و سرمربیگری سپیدرود با مالکیت تن زاده بر عهده علی نظرمحمدی است.

استقلال خوزستان هم بعد از رکوردی که در انتخاب سرمربی خود در عرض دو ماه زد، سرانجام داریوش یزدی را به عنوان نفر اول کادر فنی معرفی کرد. بعد از اتمام فصل گذشته و برکناری عبدالله ویسی از هدایت استقلال خوزستان، در فاصله تعطیلات لیگ صمد مرفاوی و سیدسیروس نعمتی نژاد به عنوان سرمربی انتخاب شدند ولی انتخاب آنها حتی به شروع لیگ هم نرسید و یزدی هدایت تیم را بر عهده گرفت.

آبی های خوزستانی که هنوز لیگ شروع نشده این حجم از تغییرات را در کادر فنی خود داشته اند مشخص نیست با شروع لیگ و کسب نتایج ضعیف احتمالی چند سرمربی را تا پایان فصل تغییر خواهند داد.

به این ترتیب و با شرایطی که بر تیم های لیگ برتری حاکم است می توان گفت چند مربی که در سالهای گذشته در لیگ برتر فعالیت می کردند، امسال از چرخه مربیان لیگ دور مانده اند.

حسین فرکی یکی از مربیان سرشناسی است که همانند فصل گذشته در هیچ تیمی فعالیت نمی کند و لیگ را از بیرون دنبال خواهد کرد. سپاهان آخرین باشگاهی بود که فرکی در آن کار کرد و توانست این تیم را بعد از فولاد خوزستان به قهرمانی در لیگ برتر برساند ولی به خاطر اتفاقات حاشیه ای، عطای کار در این تیم را به لقایش بخشید و خانه نشین شد. 

 پرویز مظلومی، علی کریمی، علیرضا منصوریان، حمید درخشان، فراز کمالوند، رضا مهاجری، هومن افاضلی، علیرضا مرزبان، اکبر میثاقیان و صمد مرفاوی از دیگر مربیانی هستند که سابقه کار در لیگ را دارند ولی با شرایط فعلی، فرصتی برای هدایت تیمی را پیدا نکرده اند.

علی کریمی که فصل گذشته تیم سپیدرود را در لیگ برتر نگه داشت، امسال هم قصد داشت به فعالیتش در این تیم ادامه بدهد که تن زاده مالک باشگاه جلوی ادامه کار او را گرفت. البته همانطور که در بالا عنوان شد سپیدرود در تنگنای مشکلات مالکیتی و اختلاف مسئولان استانی افتاده و فعالیت موازی دو مالک و دو سرمربی همچنان تداوم دارد. 

علیرضا منصوریان دو فصل پیش سرمربی استقلال شد و توانست با این تیم عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر را از آن خود کند. منصوریان فصل گذشته هم تا هفته های ابتدایی سرمربی آبی پوشان بود ولی از این تیم کنار گذاشته شد. هرچند در این مدت خبرهای غیر رسمی پیرامون مذاکره دیگر باشگاه ها با منصوریان مطرح می شد ولی این مربی رقابتهای این فصل از لیگ برتر را بدون تیم دنبال می کند. 

فراز کمالوند که سابقه سرمربیگری در تیم های تراکتورسازی، گسترش و صنعت نفت را دارد این فصل به تیم دسته اولی اکسین رفته است. رضا مهاجری هم فصل گذشته سرمربی پدیده بود ولی این فصل به عنوان مدیر سازمان فوتبال تراکتورسازی انتخاب شده است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس