الحوثی نمایه

رئیس کمیته انقلاب یمن، شایعه ایرانی بودن موشک‌های یمنی را غیر منطقی و فاقد ادله قوی دانست که متجاوزان از آن به‌عنوان دستاویزی برای جنایات خود استفاده می‌کنند.

به گزارش مشرق، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته انقلاب یمن، با بیان اینکه هیچ ادله قوی در خصوص تجهیز موشکی از سوی ایران وجود ندارد، اخبار مذکور را شایعاتی در جهت پوشش جنایات ائتلاف سعودی دانست.

بیشتر بخوانید:

پاسخ الحوثی به اتهام آمریکا علیه ایران درباره موشک‌های یمنی

الحوثی در گفت‌وگو با شبکه اسپوتنیک روسیه گفت: اگر آمریکا ادله کافی در خصوص ادعای خود مبنی بر تجهیز موشکی یمن از سوی ایران داشت، هیچ وقت «نیکی هیلی» همانند بازیگران هالیوود نقش آفرینی نمی‌کرد و مدعی نمی‌شد که در حال نمایش بقایای موشکی است که از سوی پاتریوت هدف قرار گرفته است.

این مسئول بلندپایه یمنی در این خصوص افزود: گویا پاتریوت هنگامی که موشک را هدف قرار داد حواسش جمع بوده که تمامی موشک را منهدم کند و فقط نشانه کشور سازنده‌اش را به عنوان دلیل، سالم نگه دارد!

او تاکید کرد: کشورهای ائتلاف متجاوز از شایعه ایرانی بودن موشک‌ها بعنوان دستاویزی برای تجاوزگری و توجیهی برای ادامه دادن به آن بهره می‌برند و دامن زدن به این ادعا برای پوشش رهبری آمریکا و مشارکتش در تجاوز جنایت‌آمیز به یمن که روزانه تکرار می‌شود، صورت می‌گیرد.

محمد علی الحوثی همچنین گفت که عربستان در مواردی هواپیمایی را مجبور به فرود کرده و سپس مدعی شده است که داخل آن موشک‌های ساخت ایران که به سمت یمن می‌رفت کشف کرده است، در حالی که این هواپیما از کشور هم‌پیمان با عربستان برخواسته بود و همچنین کشورهای متجاوز، یمن را به صورت کامل محاصره زمینی، هوایی و دریایی کرده‌اند.

رئیس کمیته انقلاب یمن تأکید کرد: شایعات قاچاق موشک با بمباران تمامی گذرگاههای یمن در سواحل دریای سرخ و دریای عربی مثل بلحاف، المخاء، میدی و اکنون هم الحدیده همراه شده است و متجاوزان هر کشتی را که به الحدیده می‌آید، حتی در چارچوب سازمان ملل، تفتیش می‌کنند. در لیستی که کشورهای متجاوز اعلام کرده‌اند، ۴۰۰ مورد ممنوعه وارداتی به یمن وجود دارد و وارد کردن برخی داروها برای مردم یمن هم سخت و دشوار شده است.

وی در پایان تأکید کرد که یمن هرگز به میدان تصفیه حساب هیچ طرفی تبدیل نخواهد شد و یمن برای خود قدرت موشکی دارد و اولویت وزارت دفاعش هم مسأله موشکی است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس