ولی اف

«سرویس امنیت دولتی»، «دادستانی کل» و «وزارت کشور» جمهوری آذربایجان سه روز پس از واقعه ترور نافرجام «ولی اف» با صدور اطلاعیه مشترکی، «حوزه علمیه قم» و «جنبش جهانی مدافعان حرم» را متهم معرفی کردند.

سرویس جهان مشرق - مراکز ضدایرانی در باکو، در تداوم رویه همیشگی خود در خصومت ورزی با تشیع و ایران، ماجرای مشکوک تیراندازی نافرجام به «المار ولی اف»، فرماندار شهر گنجه جمهوری آذربایجان را نیز به فرصتی مغتنم برای عقده گشایی ضد ایران و بخصوص «مدافعان حرم» تبدیل کرده اند.

به گونه ای که «سرویس امنیت دولتی»، «دادستانی کل» و «وزارت کشور» جمهوری آذربایجان روز ششم ژوئن، سه روز پس از واقعه تیراندازی «یونس صفروف»، یکی از شهروندان شهر گنجه به سوی المار ولی اف، با صدور اطلاعیه مشترکی، «حوزه علمیه قم»، «مدافعان حرم» ، گروه های طلاب شیعی جمهوری آذربایجان در قم و « جنبش اتحاد مسلمانان » این کشور را هدف گرفتند.

در اطلاعیه مشترک سازمان های امنیتی و حقوقی دولت باکو که بطور گسترده در شبکه های تلویزیونی و سایر رسانه های جمهوری آذربایجان بازنشر شد، بدون ارایه هیچ گونه سند و مدرکی ادعا شده است که یونس صفروف ، ضارب فرماندار شهر گنجه که تابعیت روسیه داشته، به مدت هشت ماه در شهر قم اقامت کرده و سپس با همکاری شهروندان دیگری از جمهوری آذربایجان به سوریه رفته و در آنجا آموزش های نظامی دیده است و سپس برای قتل المار ولی اف به گنجه بازگشته و حتی در ماه ژانویه 2018 در یکی از تلاش هایش برای تعقیب فرماندار گنجه، یکی از نیروهای پلیس گنجه به وی مظنون شده و « یونس صفروف » این نیروی پلیس را خلع سلاح کرده و سلاح وی را در اختیار گرفته و نهایتا در سوم ژوئن2018 با همان سلاح به «المار ولی اف» تیراندازی کرده و او و محافظش را مجروح کرده است و خود نیز به دام سه نیروی پلیس حاضر در جلوی در فرمانداری گنجه افتاده و دستگیر شده است.

سمت راست: یونس صفروف * سمت چپ: المار ولی اف

رسانه های باکو خبر دادند که با آورده شدن جراحان حاذق مغز و اعصاب از ترکیه ، فرماندار گنجه از مرگ نجات یافته و برای ادامه معالجه به اسراییل برده شده است. 

سازمان های امنیتی و قضایی باکو در تلاش برای سازمان دهی شده و تشکیلاتی و تروریستی  قلمداد کردن سوء قصد به جان فرماندار گنجه ، مدعی شده اند که سه تن را نیز به اتهام همدستی با ضارب و گروهی که قصد براندازی دولت جمهوری آذربایجان و برقراری حکومت اسلامی در این کشور را داشته است، دستگیر کرده اند.

سازمان های امنیتی و قضایی باکو برای تکمیل سناریوی خود همچنین مدعی شده اند که یونس صفروف، قبل از ترور فرماندار گنجه، ویدئویی از خود و از طرف «جنبش اتحاد مسلمانان» به رهبری حاج طالع باقرزاده، روحانی که در 26 نوامبر 2015 در مجلس عزاداری حسینی در نارداران دستگیر و به 20 سال زندان محکوم شد، ضبط کرده و به خارج از کشور فرستاده بود! تا در صورت موفقیت آمیز بودن ترور فرماندار گنجه منتشر شود!

به ادعای اطلاعیه مشترک «سرویس امنیت دولتی»، «دادستانی کل» و «وزارت کشور» جمهوری آذربایجان ، «یونس صفروف» با بیان اینکه " من شخصی را که سه کودک طالع باقرزاده را بی سرپرست گذاشته است، به قتل رسانده ام، از این کار الگو بگیرید و دشمنان اسلام را بکشید، اتحاد اسلامی باید حاکمیت را در جمهوری  آذربایجان به دست بگیرد"،  اهالی کشور را به مبارزه مسلحانه با مقامات کشور فراخوانده است!

المار ولی اف

جالب آنکه سازمان های امنیتی باکو در انتشار این سناریوی ناشیانه هیچ نیازی به این ندیده اند که ویدئوی مورد ادعای خود را منتشر کنند و هیچ نیازی هم به این ندیده اند که سند و مدرکی دال بر حضور ضارب فرماندار گنجه در قم و سوریه یا سندی دال بر عضویت او در «جنبش اتحاد مسلمانان» جمهوری آذربایجان ارایه دهند.

حال آنکه «جنبش اتحاد مسلمانان» هر گونه ارتباط ضارب فرماندار گنجه با این جنبش را تکذیب کرده است.  سازمان های امنیتی باکو در تلاش برای اقدامات ضدایرانی، با قدری تغییر در روش های قبلی، این بار در اطلاعیه خود از سازمان امنیتی یا اداره فرهنگی و دینی مشخصی در ایران نام نبرده اند و با ابهام گویی، ایران، مدافعان حرم و جریان دینداران شیعه جمهوری آذربایجان را نشانه گرفته اند.

به نحوی که روزنامه «ینی مساوات » ارگان غیررسمی شعبه اجتماعی – سیاسی ریاست جمهوری آذربایجان در این باره نوشت : «با آنکه تمامی نشانه ها ایران را نشان می دهند، چرا مدرکی که ایران را متهم کند، در میان نیست؟!!»

سمت چپ: المار ولی اف

آیا سناریوسازی ضدایرانی و ضدشیعی باکو با سوء استفاده از تلاش به قتل المار ولی اف، فرماندار گنجه، تداوم موج جدید ایران هراسی آغاز شده در غرب نیست؟ چرا باید در هر واقعه و سانحه ای در جمهوری آذربایجان، رسانه ها و سازمان های امنیتی و قضایی و تحلیل گران باکو نامی از ایران ببرند؟ چرا باکو قادر نیست خود را  از سوء ظن های بی اساس به ایران خلاص کند؟

برای روشن شدن پاسخ این سوالات باید به اوضاع و احوال درونی جمهوری آذربایجان، ماهیت واقعی رویکرد سیاسی باکو به ایران و تحولات جاری فکری و سیاسی و دینی در جمهوری آذربایجان توجه داشت. بطور خلاصه، واقعیت جاری در جمهوری آذربایجان این است که نظام لائیک باکو ، بزرگترین نیروی رقیب خود را در قوت گیری جریان تشیع اصیل در جمهوری آذربایجان می داند و برای منکوب کردن جریان تشیع اصیل نیز بیش از هر نیروی دیگری به صهیونیسم متوسل شده است. 

در مورد اخیر، گلوله خوردن المار ولی اف، فرماندار گنجه که او را به هتاکی و ضدیت با تشیع می‌شناختند، به موضوعی سیاسی و چالشی در جمهوری آذربایجان تبدیل شده است.

با توجه به اهمیت سیاسی و فرهنگی و تاریخی شهر گنجه و تاثیرگذاری آن در مقابل باکو و نیز گستردگی و اهمیت و تاثیرگذاری موضوع حمله به فرماندار گنجه، دولت باکو نیز تلاش کرده است که این ماجرا را به فرصت دیگری در پیشبرد سیاست ضربه زدن به تشیع اصیل در جمهوری آذربایجان، گسترش سرکوب شیعیان این کشور و تداوم اقدامات ضد ایران تبدیل کند.

اما، فقدان سند و مدرک لازم و در کنار آن ، ادعاهای باکو مبنی بر تنش زدایی و بهبود روابط با تهران در سال های اخیر ، باکو را در این فرصت طلبی ضدایرانی و ضدشیعی با تناقض مواجه می کند و به همین علت، این بار باکو بجای ایراد اتهام مستقیم به دولت و سازمان های امنیتی و فرهنگی ایران، انگشت اتهام مبهم خود را  به سوی مرکز فکری جهان تشیع و ایران یعنی شهر قم و جدیدترین مظهر و نماد قدرت معنوی ایران و تشیع، یعنی «مدافعان حرم » گرفته است.

المار ولی اف

گرچه از نظر غیرمطلعین به امور جمهوری آذربایجان، متهم کردن «مدافعان حرم» با ادعای اقامت هشت ماهه ضارب فرماندار گنجه در قم و آموزش نظامی وی در سوریه، سناریویی بسیار پیش پا افتاده و ناچیز است و نیازی به پاسخگویی و خنثی سازی ندارد، اما مطلعین اوضاع و احوال جمهوری آذربایجان به خوبی می‌دانند که تبلیغات در عرصه رسانه‌ای این کشور برجای مانده از ویرانه‌های کمونیسم و اشغال شده توسط صهیونیسم، با همین نوع سناریوسازی ها ساری و جاری است.

تجربه حدودا 25 ساله اخیر نشان می دهد که در اجرای نقشه قتل رقبای قدرتمندان حاکم بر باکو ، همانند قتل ضیاء بنیادوف، معاون اول حزب حاکم آذربایجان نوین که رقیبی قدرتمند برای حیدرعلی اف شده بود، قتل روشن جوادوف، فرمانده پیشین نیروی پلیس ویژه جمهوری آذربایجان، شمسی رحیم اف، رئیس اداره ویژه امنیتی ریاست جمهوری آذربایجان ، قتل عافی الدین جلیل اف، معاون رئیس مجلس جمهوری آذربایجان ، قتل آذر اسماعیل اف، رئیس «اداره مبارزه با مواد مخدر» وزارت کشور جمهوری آذربایجان ، قتل فرامرز مقصودوف، رئیس آکادمی ملی علوم جمهوری آذربایجان، قتل روشن علی اف، رئیس اداره بازپرسی دادستانی کل جمهوری آذربایجان، قتل فتح الله حسین اف، معاون فدراسیون ملی فوتبال جمهوری آذربایجان، المار حسین اف، سردبیر نشریه مونیتور ، قتل رائیل رضایف، فرمانده نیروی هوایی و نیروی دفاع هوایی جمهوری آذربایجان که با وابسته شدن سیستم دفاع هوایی این کشور به رژیم صهیونیستی مخالفت کرده بود، قتل میرزا نوروزوف، مشاور ارشد در نهاد ریاست جمهوری آذربایجان ، قتل نوروزعلی اف محمدوف، سردبیر نشریه «صدای تالش» و سایر قتل های زنجیره ای بی انتها در جمهوری آذربایجان،  سازمان های ذیربط این کشور  همواره سناریوهای بسیار ابتدایی و مضحک را در سطح گسترده منتشر کرده و در شرایط خاص حاکم بر جمهوری آذربایجان، اهداف سیاسی خاص خود را از طریق همین نوع سناریوسازی های سخیف تامین کرده اند و نیازی به پاسخگویی نیز ندیده اند. 

یونس صفروف

بنابراین، نمی توان به صِرف ابتدایی و مبهم و کلی گویی بودن سناریو اخیر منتشر شده در اطلاعیه مشترک «سرویس امنیت دولتی»، «دادستانی کل» و «وزارت کشور» جمهوری آذربایجان ضد شهر مقدس قم و در واقع ضد حوزه علمیه قم ، «مدافعان حرم» ، گروه های طلاب شیعی جمهوری آذربایجان در قم و « جنبش اتحاد مسلمانان » ، به این اطلاعیه بی توجه ماند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 66
 • در انتظار بررسی: 10
 • غیر قابل انتشار: 32
 • کرمانشان IR ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  الان یه عده میان سنگ جمهوری آذربایجانه میزنن سینه.مشرق بهشان بر میخورده.مخصوصا یارو که با پرچم آمریکا نظر میذاره
  • IR ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
   شما فعلا برو از پژاک و پ ک ک دفاع کن
  • قریشی IR ۱۷:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
   اینا نوچه های صهیونیست ها هستند و مطمئنم از افراد یگان 8200 رژیم صهیونیستی هستند وگرنه به نظرم به غیر از اینها کس دیگه ای حاضر نیست تا این اندازه بی شرف و بی هویت باشه که در کامنتهای وطنی بیاد منفی بزنه
  • IR ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
   کاش به هلاکت میرسید.
  • IR ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
   آذربایجان جعلی آذربایجان نیست
  • IR ۱۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
   رژیم ضد دین علی اف ها حیف اسم علی که بر روی خود نهاده اند اینها حتی از رضا شاه بدترند باید شفاف بود و ایران با حمایت از آذریهای محب اهل بیت تخت ظلم این خانواده عیاش ومنافق را به هم ریخت برادران آذری اهل ایران وظیفه مهمی در روشن سازی مردم کشور آذر بایجان دارند باید به آنها کمک کرد تا قیام کنند وکشور شعیه آذربایجان را درخدمت تشیع بکار گیرند در خدمت صهیونیست
  • IR ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
   با توجه به دولت و دستگاه بی هویت دیپلماسی ما معلوم است که دولت آذربایجان گنده تر از دهانش صحبت می کند یادس بخیر در دولت قبل وقتی مثل دولت اصلاحات به دو راننده ایرانی زور گفته شد در حالیکه مثل آن دوره رانندگان ما با سر و کله خونین نیامده بودند !دکتر احمدی نژاد بلایی به سرشان آورد که سه ماه یکسره در تلوزیونشان به دکتر التماس می کردند ولی چه کنیم که در دوره حقارت پذیری اصلاح طلبان هستیم و از راننده و خواننده و بی وجود و معلوم الحال و ...... تمام مردم ما از جمله تجار و رانندگان و مردم و مسئول و ..... باید توسری و توهین تحمل کنیم . دلم گرفت زین مسئولین سست عناصر شیر خدا و دکتر احمدی نژادم آرزوست پس از خفت دستگیری دیپلمات های ایران در اروپا اسرائیل به آذربایجان دستور سناریو سازی داده است
  • اسرار قفقاز US ۰۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
   نسل کشی آران های گنجه و باکو رو هم ایران انجام داده ؟ ایران منت گذاشت سرتون علی اکرم همت زاده رو مسلح نکرد ! برید دهن من رو باز نکنید آقای علی اف که در قیام های ایران خواهی مردم قفقاز چه گذشت . مایه ی سوء استفاده ی پان ایرانیست ها نبود می گفتم کمتر از اسرائیل نکردید با مسلمین .
  • IR ۰۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
   حیدر علی اف یک ارمنی و عضو کا گ ب بوده است که پس از استقلال آذربایجان به مردم ان منطقه انداخته شد ! و الهام قبل از فوت حیدر علی اف دائم الخمر بود و معشوقه های مختلف داشت از جمله آوازه خوانی به اسم ملکه ؛ و به یکباره الهام با مرگ پدر مجبور به کشور داری شد و فساد و تبعیض طبقاتی در این کشور بیداد می کند و خون مسلمانان را به دستور اسرائیل در شیشه کرده اند و حالا هم زمان با فتنه اروپایی بر علیه سفرای ما این فتنه در آذربایجان صورت می گیرد کاش دکتر احمدی نژاد بود و مثل سال 1389 حقشان را کف دستشان می گذاشت خداوند نگهدارشان باشد انشاالله
 • IR ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  باز حرکتهای بی تدبیر دولت ایران عدم حمایت از زندانیان سیاسی در جمهوری اذربایجان برعکس حمایتهای قاطعشان از زندانیان بحرینی و دستهای خیانت پیشه روسیه در جمهوری اذربایجان و در دام افتادن این کشور معلوم است
 • IR ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  هیچگاه وزارت خارجه ایران حتی یک بار هم از زندانیان مذهبی در آذربایجان حرف نمی زند چرا؟ معلوم است سرداران مقاومت خوابند و درجات را کیلویی گرفته اند مشتی ترسو و بزدل
  • ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
   29 15
   وزارت خارجه سردار مقاومت نداردولی سردار وادادگی تا دلت بخواهد فراوان است
 • IR ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  دار و دسته اوباش اشغال گر باکو که نتیجه کودتای یک عضو بدنام کی جی بی هستند با توجه به امیال تجزیه طلبانه بیگانه تشکیل شده و فلسفه وجودی دیگری ندارد که در قسمتی از خاک مقدس ایران برای خودشان حکومت تشکیل داده و آنجا را تبدیل به پایگاه هوایی-دریایی-زمینی اطلاعاتی اسرائیل کرده اند.
 • US ۱۶:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  29 32
  لابد احمدی‌نژاد دست داشته
  • سید FR ۱۹:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
   5 5
   چه ربطی داشت تو احتمالا از نون خورهای احمدی نژادی خواستی اسمشو زنده نگه داری
  • DE ۰۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
   10 10
   احمدی نژاد اسطوره است
 • IR ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  برای ادامه معالجه به اسراییل برده شده..... تو خود بخوان حدیث مفصل زاین مجمل....
 • GB ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  مهم نیست که اساسا چیزی به نام جنبش جهانی مدافعان حرم وجود ندارد و یا اینکه اساس حوزه علمیه قم یک سازمان آموزشی است و فاقد هر نوع ابزار امنیتی و اطلاعاتی است. مهم این است پانترک های ایران فورا این شایعه را باور می کنند تا از آن یک مشکل امنیتی در مناطق ترک زبان ایران بتراشند.
  • IR ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
   مزدور جان چیزی بنام پانترک وجود نداره این کلمه ساخته پرداخته انگلستان بود تا امپراطوری عثمانی را که سدی در برابر استعمار و ایجاد اسرائیل بود را از هم بپاشونند
  • IR ۱۷:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
   مزدور جان چیزی بنام پانترک وجود نداره این کلمه ساخته پرداخته انگلستان بود تا امپراطوری عثمانی را که سدی در برابر استعمار و ایجاد اسرائیل بود را از هم بپاشونند
  • FR ۱۸:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
   مزدور چیزی به نام پانترک وجود داره و اتفاقا وابسته به صهیونیستهاست و دقیقا هدفش پیشبرد منافع صهیونیستها، لعنت بر پانترکیسم مزدور صهیون و قوم گرایی که در حقیقت شیطان پرستی است
  • IR ۱۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
   پانترکیسم مکتب جعل و فریبه خصوصا جعل تاریخ! اینقدر که با پر رویی تمام پانترکیسم و گرگ زادگی و بوزگوردیسم و قوم گرایی که یک عمر بهش افتخار کردند رو برای تطهیر از ویروس صهیونیسم بکلی انکار میکنند!!!!!! قطعا کسی که ذره ای سواد تاریخ داشته باشه میدونه پانترکیسم و البته پانکردیسم و پان عربیسم و پان ایرانیسم ابزارهای ویرانگر صهیونیستها برای نیل به اهداف پلیدشونه و یک جاعل بی سواد مزدور نمی تونه این واقعیت رو انکار کنه!
  • GB ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
   مطمئنا کسانی که از یزیدوف مزدور صهیون حمایت کنن مُشتی مزدور بی ریشه پانترکن، این بی شرفها در حمایت از قوم گرایی و توهین به مدافعان حرم و توهین به مقدسات ید طولایی دارند
  • IR ۱۹:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
   االبته دوست عزیز در ایران جز عده ای معدود بوزگورد مزدور که به تعداد انگشتان دست یا پا هم نمی رسند پانترک عمده ای وجود نداره، مقر اینها بادکوبه و استانبوله و تحت نظارت صهیونیستها ! اما این که این موجودات مزدور بی خاصیت از جرز دیوار هم به نفع مقاصد شوم قوم گرایانه خود و اربابشون اسرائیل استفاده میکنند که چیز جدیدی نیست! اصولا این حیوانات در توهین به مقدسات اسلامی و مدافعان حرم ید طولایی دارند
 • ناشناس IR ۱۶:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  انشالله اسراییل ک نابود شد این جیره خوارانش هم نابود میشن
  • ابوذر AE ۱۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
   به پیج های شیعیان آذربایجان بریم و از اونا حمایت کنیم، چند روزی هست که از شهید یونس صفروف خبر های زیادی کار میشه
  • شایان GB ۲۰:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
   0 3
   ابوذر پیج ها نه صفحات!
 • AE ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  و مکرو و مکر الله والله خیر الماکرین
  • مازیار IR ۰۵:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
   53 14
   کسی که به این نظر منفی داده معلوم میشه مسلمان نیست
 • علی IR ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  چرا برای درمان به اسرائیل بردند سرو سرش با اسرائیل چگونه بود که اسرائیل به تکاپو برای نجاتش افتاد
 • IR ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  پانترکیسم بدخواه ((عیرانیان و عاریاییهاست)) چه بخواهیم چه نخواهیم..اینها فقط میخوان هزینه وحشیگریهای ترکیه در برابر کردها را ایران هم بدهد.. نه فقط ترکیه!!! همین
  • FR ۱۸:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
   تو از طرز نوشتنت مشخصه چی هستی و چکاره ای ! لعنت بر پانترکیسم
  • IR ۱۹:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
   حجم جهالت پانترکی و بی سوادی بوزگوردی اینقدر بالاست که طرف با اشتباه نویسی اسامی ریشه دار(روش پانترکها) سریع خودشو لو میده !!!!! خودتی بچه!
  • IR ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
   احمق از همون طرز نوشتنت لو رفت چکاره ای جعلی باف نادان! لعنت به اردوغان و رژیم تروریست ترکیه
  • IR ۰۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
   تو که هنوز رسم الخط فارسی بلد نیستی ،معلومه ریگی به کفشت،آ ریا یی،نه عاریایی
  • IR ۰۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
   ایران و آریا بی سواد بی شعوری پانترکیسم از اینجا شروع میشه که فکر میکنند می توانند با تغییر واژه غلطی بکنند اما همون ارمنستان براشون کافی ما وقت اضافه نداریم با موش های فاضلاب بحث کنیم
  • سهیل بشردوست DE ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
   42 10
   ایرانی ترین نژاد ایران کردها هستند، توهین به افراد بخاطر قومیت آنها نشان از بی سوادیست، نژاد من و شما را خود تعیین نکردیم! به چیزی افتخار کن در تعیین آن نقشی داشتی!
 • IR ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  آن مناطق اسمش آذربایجان نیست
 • IR ۱۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  پروژه تجزیه ایران و پانترکیسم!!!
  • US ۱۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
   بژی تالش ، بیژی کردستان ، بژیوش لرستان ، بزیوی گیلان و مازندران
  • IR ۰۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
   خیلی کوچکتر از آنند که همچین غلطی بخورند
 • IR ۱۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  104 3
  دشمنان شیعه هر چقدر زور بزنند اخرش بنفع شیعه خواهد ودر عراق وسوریه ولبنان ثابت شد انشالله در دیگر کشورها هم چنین خواهد شد.
 • GB ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  معلومه داستانی از پیش طراحی شده توسط خود اذربایجان و اسراییله .دم خروستون بیست متر بیرونه
 • IR ۲۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  106 7
  درود بر یونس صفرف باید مثل شهید خالد اسلامبولی جاودانه بشه
 • IR ۲۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  جمهوری آذربایجان دربست در اختیار اسرائیل هست حکومتش و کاملاً واضحه این مسئله. تا جایی پیش رفتن که در کتاب های درسی به آذربایجان ایران میگن آذربایجان جنوبی و به خودشون شمالی! میخوان بگن در اصل آذربایجان مستقل بوده ایران اومده جداش کرده :| خدا لعنت کنه باعث و بانی این اختلافات قومی رو که ایران رو تکه پاره کردن و هنوز هم میخوان این کار رو بکنن
 • IR ۲۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  امان از دست این جوجه مغول ها
 • IR ۰۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
  اگر ایران کرده بود که الان از ترس نای حرف زدن و تهمت زدن نداشتید
 • IR ۰۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
  باید مجلس در خصوص مذهبی ها در آذربایجان جلساتی برگزار و حمایت کند
 • IR ۰۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
  مثل اینکه مدافعان حرم بدجوری حال اربابشون اسرائیل تو سوریه را گرفتند که نوچه شون زبان باز کرده
 • IR ۰۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
  باید جز خاک ایران بشه این است و بس؟ افتاد.
 • BE ۰۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
  درود بر شرف مدافعین حرم
 • IR ۰۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
  اسرائیل که نابود بشه همه این فتنه ها تمام میشه...
 • مسلمان رومی TR ۰۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
  پانترکیسم و وهابیسم دو برادر و دو فرزند نامشروع صهیونیسم در جهان اسلام هستند، صهیونیسم چنان روی برخی از انسانها کار کرده که آنها با افتخار خود را سگ مادر می دانند و در نیایشهای خود زوزه می کشند باید به هوش بود و اسلام را ازین آلودگی ها پیراست
 • IR ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
  آران باید به مام وطن برگردد خیلی وقته قرار دادشان تمام شده
  • IR ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
   مامی بچه شو اجاره داده بوده ؟
 • IR ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
  اتفاقا پانترکیسم بدخواه و بیگانه وتورکیه پرست که خودشان را بخاطر طورچیه تکه پاره میکنند!!! هم وجود دارند و هم فعالند.. نمونه اش شما.........
 • IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
  6 6
  کی روش...کواریشما..یهودی
 • ناشناس IR ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
  104 5
  درود بر مدافعان حرم
 • IR ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
  41 22
  پس از مدت صد ساله قرارداد ترکمانچای. آذربایحان باید به ایران بازگردانده بشه لطفأ این بحث و مطرح کنید.
 • IR ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
  امتیاز دهی بی حد دولت روحانی به دولت علی یف در پروژه خط آهن رشت آستارا مورد مطالعه قرار گیرد 60 هکتار زمین در آستارا به عنوان پایانه به مدت 25 سال در اختیار ج.آذربایجان خواهد بود و همچنین امتیاز بهره برداری از خط آهن رشت آستارا به مدت 15 سال...
 • US ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
  41 21
  جمهوری آذربایجان از نجابت ما سواستفاده نکنه وگرنه لبه تیز تیغ های ما به سمتش میره و 3 روزه میرسیم به مرز گرجستان
 • IR ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
  رژيم جنايتكار الهام تروريسته . در اين شكي نيست
 • کوروش US ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۸
  55 19
  کشور آذربایجان از سالها قبل به پایگاه جاسوسی صهیونیست های جنایتکار تبدیل شده است
 • IR ۰۷:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
  54 16
  آذربایجان بخشی از ایران بزرگ است باید برگردد.
 • GB ۲۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
  16 65
  قراره بزرگترین کنسولگری امریکا در دنیا در اربیل افتتاح بشه کنسولگری چه عرض کنم پادگان و پایگاه اموزشی برای تروریستهای ضد ایرانی فعلا مشرق معلوم نیست از کدوم ابشخور اب میخوره این چیزها رو اعلام نمیکنه چسبیده تو دنیای شیعیان اختلاف بندازه
  • GB ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
   42 3
   الان سوالی که پیش میاد اینه که منظورت از اختلاف در دنیای شیعیان چیه؟؟؟!!!!! یعنی یزیدوف مزدور صهیون که کارش سرکوب و قتل شیعیانه رو جزو شیعیان حساب کردی؟ اگر چنین کردی برو توبه کن که گناه کبیره کردی! قطعا یزیدوف و بوزگوردهای مزدور پانترک حامیش هیچ ربطی به تشیع ندارن و میشه اونها رو وهابیونی تکفیری دونست حامی رژیم صهیون

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس