کد خبر 87134
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۰ - ۱۰:۴۹

معاون سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری کشور از صدور دستور فوری برای پر کردن ترک‌های روی سی‌وسه پل با "یونولیت" خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از فارس، سید مسعود علویان صدر درباره ترک‌های بوجود آمده روی سی‌وسه پل و تدابیری که برای از بین‌بردن و کنترل آنها اندیشیده شده است، گفت: از سال ۱۳۴۷ که عملیات مرمت در سی‌وسه پل اصفهان انجام شد سازه بتونی را روی پل زدند تا مقاومت بیشتری برای عبور و مرور خودرو داشته باشد. در حال حاضر هم سازه بتونی جزئی از بدنه پل شده است.

وی در ادامه افزود: با توجه به تغییرات فصول و انقباض و انبساط‌ها این ترک‌ها قابل پیش‌بینی بوده و خطری اصل سازه سی‌وسه پل را تهدید نمی‌کند. آسفالت روی این بتون‌ها کشیده بودند که در حال حاضر این آسفالت‌ها، ترک خورده است.

معاون حفظ و احیای آثار تاریخی سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری تصریح کرد: در حال حاضر باید این آسفالت ها را باز کرده و وسط آن‌ها را با "یونولیت" پر کنیم و بعد مجدداً روی آن‌ را آسفالت بگیریم.

علویان صدر ادامه داد: در حال حاضر دستور انجام سریع این اقدام را صادر کرده‌ایم.

وی درباره علت استفاده از "یونولیت" برای پر کردن این ترک ها گفت: باید از مصالح سبک و قابل انعطاف استفاده شود که فضاهای خالی را پر کند و پس از آن آسفالت مجدد انجام شود به همین دلیل "یونولیت" به دلیل انعطاف‌پذیری در برابر انبساط و انقباض، گزینه مناسبی است.

یکی از دغدغه‌هایی که درباره بنای تاریخی سی‌وسه پل مطرح شده بود، موضوع ترک‌های آسفالت روی پل بود که باعث نفوذ آب و ایجاد خلل در سازه اصلی سی‌وسه‌ پل می‌شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس