شورای استانداری بابِل عراق

شورای استانداری بابل درباره فروش زمین‌ها و منازل در مناطق قدیمی «حلة» به یهودیان به قیمت‌های گزاف، هشدار داد.

به گزارش مشرق، شورای استانداری بابِل عراق، درباره فروش زمین‌ و منازل مسکونی به طرف‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی هشدار داد.

این نهاد عراقی از فروش زمین در مناطق «المهدیة» و محله «تعیس» از محله‌های قدیمی شهر «حله» با مبالغ هنگفت به طرف‌های مرتبط با سازمان‌های اسرائیلی با هدف تحویل این منازل به یهودی‌ها خبر داد.

«احلام الراشد» رئیس کمیته حقوقی در این شورا، به خبرگزاری «المعلومة» عراق گفت: مناطق المهدیه، التعیس و «الکفل» از مناطق قدیمی هستند که زمانی یهودیان در آن ساکن بودند و اکنون نیز ما شاهد خرید و فروش منازل و زمین‌های این مناطق به طرف‌های مرتبط با سازمانهای اسرائیلی با قیمت‌های بالا هستیم تا ساکنان این مناطق به فروش خانه‌هایشان ترغیب شوند.

الراشد توضیح داد: از سال 2003 شاهد تحرکاتی در استان بابِل برای سیطره بر این مناطق یهودی‌نشین مشابه آنچه در فلسطین صورت گرفت، هستیم و خرید و فروش منازل به طور کاملا محرمانه در جریان است و قیمت‌های هنگفتی برای خرید این زمین‌ها پرداخت می‌شود و اغلب سازمان‌های مرتبط با اسرائیل، در پوشش سازمانهای مدنی فعالیت می‌کنند و حتی برخی منازل فرسوده و قدیمی را که ارزش آن بسیار ناچیز است، به قیمت گزاف خرید و فروش می‌شود.

بنا بر این گزارش، رژیم صهیونیستی از زمان نفوذ به جهان عرب و اعلام موجودیت در سال‌های دهه چهل از قرن پیش، طرح های درازمدتی را کلید زده که در ابتدا بسیار ساده و بی‌تأثیر جلوه می‌کند اما در واقع مقدمه آغاز مرحله‌ای بسیار خطرناک در تمامی سطوح سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است.

بیشتر بخوانید:

از «بستن با کدخدا» تا «خروج موجود مزاحم»

هشدار درباره تقلب در شمارش آرای انتخابات عراق

نشریه «المنار» فلسطین، چندی پیش طی یادداشتی اعلام کرد که اسرائیلی‌ها در ابتدا با نفوذ به ساختار جوامع عربی اقدام به شستشوی تدریجی مغزها از طریق اغوای آنها با پول و سایر چیزها و خرید زمین‌های آنها به قیمت گزاف و اشغال اراضی آنها با توسل به زور کردند. همان کاری که در فلسطین انجام دادند. امروز اما همه چشم‌ها به عراق دوخته شده تا بار دیگر این سناریو اجرا شود.

در این یادداشت آمده است «اخباری درباره فعالیت بی سابقه اسرائیلی‌ها در عراق و به طور مشخص ناحیه «الکرادة» منتشر شده است که زمانی اکثریت یهودی در آن ساکن بودند که در سالهای دهه پنجاه از قرن پیش، به زور یا داوطلبانه از آن کوچ کرده‌اند. پس از ورود آمریکایی ها به عراق، این ناحیه شاهد بزرگترین انفجارهای تروریستی بود به طوری که در یکی از این انفجارها بیش از 300 شهروند عراقی کشته شدند».

«این منطقه در گذشته، یک مکان تجاری مشهور بود اما اکنون قیمت زمین این منطقه و محله های تجاری آن، بسیار ارزان شده است و دلیل آن، حملات تروریستی مستمر و عدم امنیت کافی برای سکونت است. در پی کوچ یهودیان از این منطقه در همان سالها، چهار تن از رهبران آژانس یهود برای بررسی پرونده غرامت یهودیان عراقی که به اسرائیل یا سایر کشورها مهاجرت کرده‌اند و املاک خود را ترک کرده اند، به این کشور سفر کردند و در ساختمان سفارت آمریکا در بغداد با "ایاد علاوی" نخست وزیر وقت، و شماری از مشاوران و وزرای او رایزنی و حتی از کنیسه یهودیان در پایتخت عراق بازدید کردند. اما گویی، آنها پس از ناامیدی از گرفتن غرامت، استراتژی خود را تغییر دادند».

«استراتژی جدید آنها مبتنی بر خرید ملک به صورت وکالتی با قیمت بالا و ثبت آنها برای شهروندان یهودی ساکن در فلسطین اشغالی از یک سو و حمایت مالی شدید از شماری از موسسات جامعه مدنی با هدف نشر فرهنگ غرب زدگی و ارزشهای سکولار از دیگر سو بود. این اقدام با هدف دور کردن جوانان از وابستگی ملی و دینی که مانع بزرگی در مقابل هیمنه و پیشرفت پروژه صهیونیست‌هاست، صورت گرفته است».

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۲
  2 0
  و العنت علی الیهود صهیون
 • IR ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۲
  2 0
  مرگ بر اسراییل