کد خبر 868337
تاریخ انتشار: ۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
متهمین

سرپرست پلیس آگاهی تهران، از دستگیری گروهی از متهمین خبر داد که تحت پوشش جادوگری و خارج کردن اجنه و شیطان از جسم افراد اقدام به کلاهبرداری یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی کرده‌اند.

به گزارش مشرق، سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری گروهی از متهمین خبر داد که تحت پوشش جادوگری و خارج کردن اجنه و شیطان از جسم افراد اقدام به کلاهبرداری یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی کرده و در حالیکه قصد داشتند تا در ادامه اقدامات مجرمانه‌ی خود مبلغ ۱۵ میلیارد ریال دیگر نیز کلاهبرداری نمایند، تمامی آن‌ها دستگیر شدند.

بیشتر بخوانید:

نحوه کلاهبرداری سایت‌های شرط‌بندی آنلاین

سرهنگ حمیدرضا یاراحمدی، در توضیح این خبر گفت: ۲ خردادماه امسال پرونده‌ای از شعبه نهم دادسرای ناحیه یک تهران به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که در آن شاکی به هویت مشخص در شکایت خود عنوان داشته بود: " اواخر سال گذشته به منظور رفع مشکلات شغلی و خانوادگی، از طریق یکی از بستگان نزدیک خود به صورت تلفنی و از طریق پیام رسان تلگرام با جادوگری به نام ابویاسر آشنا شدم؛ این شخص با بیان اینکه اجنه و موجودی به نام شیطان بحرینی در جسم فرزندان اینجانب حلول کرده و قصد آسیب رساندن و کشتن آن‌ها را دارد، با عناوین مختلف اعم از به کارگیری اساتید جادوگری از کشورهای مختلف به نام‌های ابواسحاق، عثمان و نهایتا شخصی به نام "استاد بزرگ" از یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس جهت کشتن شیاطین مختلف و دفن نمودن آن‌ها در بیایان‌های کشور عراق، مجموعا طی چند نوبت مبلغی بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از من دریافت کردند  ".

شاکی پرونده در ادامه اظهاراتش گفت: " پس از پرداخت این مبلغ، ابویاسر با طرح این ادعا که شیاطین قصد دارند تا با جاساز نمودن موادمخدر در خودرو و محل سکونت اینجانب و دامادهایم، برای شخص من و اعضای خانواده ام پرونده سازی کرده و موجب محکومیت زندان یا اعدام بنده یا دامادهایم شوند، اعلام نمود که دوستان و آشنایانی دارد که آن‌ها در قبال دریافت مبلغ ۱۵ میلیارد دیگر حاضر هستند تا این مشکل را رفع نمایند؛ اینبار موضوع را با وکیل خود در میان گذاشتم که وی مرا به طرح شکایات علیه ابویاسر ترغیب و تشویق کرد".

سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه این خبر افزود: با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران با بررسی تراکنش‌های مالی حساب‌های شاکی پرونده اطلاع پیدا کردند که تمامی چک‌های ارائه شده از سوی شاکی توسط خانمی به نام سارینا. ص. وصول شده؛ همزمان با شناسایی خانم "سارینا. ص" و آغاز تحقیقات جهت دستگیری این شخص، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی در مرحله‌ی دیگری از اقدامات پلیسی در این پرونده موفق به شناسایی محل تردد ابویاسر در منطقه نیاوران و دستگیری وی شدند.

با دستگیری ابویاسر و انتقال وی به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، هویت واقعی وی به نام "علیرضا. م" مورد شناسایی قرار گرفت. متهم پس از دستگیری صراحتا عنوان داشت که تمامی اقدامات آن‌ها با ترغیب و تشویق احدی از بستگان نزدیک شاکی پرونده به نام "مرجان. ف" انجام شده و جعل هویت ابویاسر نیز به درخواست این شخص بوده است که بلافاصله مرجان نیز در یکی از خیابان فرعی نیاوران شناسایی، دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

شاکی پرونده پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، ضمن شناسایی مرجان به عنوان یکی از بستگان نزدیک خود عنوان داشت که مرجان مدت چند سال به عنوان کارمند نزد وی مشغول به کار بوده و معرفی ابویاسر به وی نیز توسط همین شخص (مرجان) صورت گرفته و مرجان به واسطه رابطه فامیلی و همکاری، اطلاعات کامل و دقیقی از هویت اعضای خانواده و همچنین وضعیت اقتصادی شاکی پرونده داشته که تمامی این اطلاعات را در اختیار ابویاسر قرار داده است.

با شناسایی مخفیگاه ابویاسر (علیرضا. م.) در منطقه نیاوران – خیابان منایی، کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ به این محل اعزام و در زمان بازرسی از این محل موفق به شناسایی خانم "سارینا. ص" به عنوان همسر موقت ابویاسر (علیرضا) و همچنین یکی از دوستان نزدیک مرجان شدند.

ابویاسر در اعترافاتش به کارآگاهان گفت:از طریق اطلاعاتی که از طریق مرجان در اختیار همسرم قرار گرفته بود، اعتماد شاکی را جلب کرده و طوری وانمود میکردم که این اطلاعات را با بهره گیری از نیروهای ماوراء الطبیعه کسب کردم؛ پس از جلب اعتماد کامل مالباخته، با شگرد جادوگری و رمالی و بیان اینکه برای از بین بردن شیاطینی که به جسم اعضای خانواده وی از جمله دختر و نوه اش حلول کرده و قصد نابودی آن‌ها را دارند، نیاز به همکاری اساتیدی از کشورهای عرب منطقه می‌باشد و نیاز است تا این شیاطین به قتل رسیده و در بیابان‌های عراق دفن شوند، بالغ بر یک ۱۵ میلیارد ریال از شاکی کلاهبرداری کردیم. در ادامه و پس از کلاهبرداری در مرحله‌ی اول، تصمیم گرفتیم تا ضمن معرفی افرادی با عناوین مختلف نظامی و دولتی مجددا از وی کلاهبرداری نماییم که اینبار دستگیر شدیم.

سرهنگ حمیدرضا یاراحمدی، سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به دستگیری تمامی متهمین پرونده عنوان داشت: هر سه متهم پرونده پس از انجام تحقیقات و تکمیل پرونده، در اختیار مقام محترم قضایی قرار گرفته و هر سه نفر با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس