انگلیس و پاناما

تیم تحت‌هدایت گرث ساوت‌گیت با برتری مقابل پاناما به مرحله یک‌هشتم نهایی جام بیست‌ویکم راه یافت.

به گزارش مشرق، تیم‌های ملی فوتبال انگلیس و پاناما از گروه G از ساعت 16 و 30 دقیقه در ورزشگاه نیژنی نووگراد به میدان رفتند که سه‌شیرها با برتری 6 بر یک به پیروزی رسیدند.

هری کین با هت تریک در دیدار امروز با 5 گل به تنهایی در صدر جدول گلزنان قرار گرفت.

فیلم خلاصه دیدار انگلیس و پاناما را اینجا ببینید

گل‌:  استونز 8، هری کین (26 و 45 پنالتی) و 61، لینگارد 32، استرلینگ 40 ، لوفتوس چیک 61 برای انگلیس، بالوی 77 برای پاناما

داور:گریشا از ژاپن

اخطار:لوفتوس چیک از انگلیس، کوپر ، موریلو و اسکوبار از پاناما

اخراج:-

انگلیس:

پیکفورد، والکر، استونز، ماگویره، ترییپیه، لوفوتوس چیک، هندرسون، لینگارد، یانگ، استرلینگ،‌کین

پاناما:

پیندو، موریلو، تورس، اسکوبار، گومز، داویس، کوپر، ، گودی، بارکانس، رودریگوئز، پرز

شرح نیمه اول

تیم فوتبال انگلیس در این بازی از همان ابتدا بازی رو به جلو را در دستور کار قرارداد. شاگردان ساوت‌گیت در غیاب دله‌آلی، همچنان به فرار از گوش‌ها و ایجاد فرصت برای هری کین پافشاری داشتند.

به همین خاطر سه‌شیرها زود به گل رسیدند.زیرا استونز در دقیقه 8 و روی یک ضربه کرنر دروازه پاناما را با ضربه‌ای دیدنی فروریخت.

بعد از این پاناما برای جبران گل خورده تلاش کرد که بهترین آن در دقیقه 22 توسط  بارکانس حاصل شد.

اما در دقیقه 22 مدافعان پاناما به خاطر سرنگون‌کردن لینگارد در محوطه جریمه،صاحب ضربه پنالتی شدند که هری کین به گل تبدیل کرد.

انگلیسی‌ها با ادامه حرکت‌های هجومی خود در دقایق 32 و 40 توسط لینگارد و استرلینگ‌ گل‌های سوم و چهارم را به ثمررساندند. هری کین گل پنجم را برای سه شیر به ثمر رساند.

شرح نیمه دوم

در نیمه دوم انگلیس با آرامش بیشتر به سمت دروازه حریف خود حمله کرد و سه‌شیرها همچنین مراقب بودند سلامت خود را به خاطر نیندازند.

با این حال انگلیس در دقیقه 61 توسط کین گل ششم خود را زد.

در نقطه مقابل بازیکنان تیم پاناما که دیگر چیزی را برای از دست دادن نمی‌دیدند، بیشتر از قبل به دروازه رقیب قدرتمند خود حمله کردند تا اینکه دقیقه 77 موفق شدند توسط بالوی به گل برسند و اولین گل خود را در تاریخ جام‌های جهانی به ثمررسانند.

به گزارش مشرق، هری کین با هت‌تریک در این بازی به باشگاه هت‌تریکی‌های تاریخ تیم ملی فوتبال انگلیس در رقابت‌های جام جهانی 2018 پیوست. جف هرست (1966)، گری لینکر (1986) و هری کین (2018) تا کنون موفق به انجام هت‌تریک در یک بازی جام جهانی برای سه‌شیر شده‌اند.

با این نتیجه انگلیس 6 امتیازی شد و با گل زده و گل خورده برابر با بلژیک و فقط به خاطر یک کارت زرد کمتر در صدر ایستاد و مانند بلژیک صعودش از این گروه قطعی شد و بازی آخرش در مرحله گروهی مقابل بلژیک جنگی برای صعود به عنوان صدرنشین بخواهد بود. پاناما و تونس نیز از این گروه حذف شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس