کودکان بازداشت در آمریکا

دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد روز جمعه از اقدام دولت آمریکا برای بازداشت کودکان به دلیل وضعیت مهاجرتی والدین آنها انتقاد کرد.

به گزارش مشرق، دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد روز جمعه از دولت آمریکا خواست سیاست‌های مهاجرتی‌اش را دگرگون کرده و برای برخورد با مهاجران به گزینه‌های دیگری غیر از بازداشت رو بیاورد. 

به گزارش رویترز، «راوینا شامداسانی»، سخنگوی حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو در جمع خبرنگاران گفت که کودکان حتی با والدینشان هم نباید در زندان نگاه داشته شوند. 

ایالات متحده در هفته‌های گذشته به دلیل جدا کردن 2300 کودک خردسال از والدین مهاجر در مرزهای این کشور با انتقادهای شدید موجاه شده است. 

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه یک فرمان اجرایی امضا برای نگاه داشتن کودکان خردسال در کنار والدینشان در دوران بازداشت امضا کرد.

بیشتر بخوانید:

ترامپ فرمانی برای جلوگیری از جدایی خانواده‌های مهاجران امضا می‌کند

واکنش «پاپ فرانسیس» به جداسازی کودکان از والدین در آمریکا

انجام ۲ اقدام ضدحقوق بشری توسط ترامپ

سخنگوی حقوق بشر سازمان ملل گفت: «همزمان با قدردانی از تصمیم دولت ترامپ برای پایان دادن به جدایی کودکان از فرزندان آنها، می‌دانیم که اکنون، کودکان همراه با والدینشان بازداشت خواهند شد.»

وی اضافه کرد: «ما بارها گفته‌ایم که کودکان هیچ‌گاه نباید با توجه به وضعیت مهاجرتی والدینشان بازداشت شوند. بازداشت کردن کودکان هرگز در راستای منافع آنها نیست.»

انتشار فیلم‌ها و تصاویری از نگهداری فرزندان مهاجران در قفس‌ها و فایل‌های صوتی مربوط به گریه‌هایشان بعد از جدا شدن از والدین، در روزهای گذشته خشم علیه دولت آمریکا را در پی داشته است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس