علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی انتقاد کرد که چرا جلسات هماهنگی اقتصاد مقاومتی تاکنون با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، معاون اول قوه قضائیه و نایب رئیس مجلس برگزار نشده است.

به گزارش مشرق،‌ گزارش کمیسیون حمایت از تولید ملی درخصوص نحوه اجرای قانون اقتصاد مقاومتی در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه) خانه ملت قرائت شد.

نماینده دولت ضمن آن،‌ گزارش آماری از افزایش تولید در بخش‌های مختلف ارائه کرد و در ادامه علی لاریجانی رئیس مجلس خطاب به نماینده دولت عنوان کرد که قرار بود جلسات هماهنگی اقتصاد مقاومتی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، معاون اول قوه قضائیه و نایب رئیس مجلس برگزار شود.

وی همچنین انتقاد کرد که چرا جلسات هماهنگی اقتصاد مقاومتی تاکنون با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، معاون اول قوه قضائیه و نایب رئیس مجلس برگزار نشده است.

نماینده دولت در پاسخ به لاریجانی گفت: این قانون در عمل اجرا شده است اما دارای ابهاماتی بود که مشخص نبود چه کسی مسئول این کار است و دبیرخانه باید در کجا تشکیل شود.

بر اساس این گزارش لاریجانی در پاسخ گفت: قانون ابهام نداشته، اعلام شده است که ستادی با حضور معاون اول دو قوه و نایب رئیس مجلس تشکیل شود، اگر ابهام داشت در دو سه سال گذشته از ما سؤال می‌کردید.

نماینده دولت پاسخ داد: تلقی دولت این بود که ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نهادسازی خوبی است که می‌تواند اهداف ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی را محقق کند. ما عملاً قانون را در این چارچوب با دعوت از نایب رئیس مجلس و معاون اول قوه قضائیه اجرا کردیم و دولت اقداماتش را انجام داد.

لاریجانی گفت: در این رابطه تخلف صورت گرفته، توضیحات شما اشکال عدم اجرای قانون را رفع نکرده است. در سطح قوه مجریه جلساتی برقرار شده، اما قرار بود جلساتی برای هماهنگی قوا تشکیل شود؛ قانون به دولت ابلاغ شده بود و باید اجرا می‌شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 0
 • US ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
  این دولت بی کفایت یا باید استعفا بده و یا باید استیضا بشه. مردم دیگه تحملشو ندارن. یکی یه چیزی نوشته بود که خیلی تلخه: پارسال معادل یک سکه حقوق می گرفتم که به سختی کفاف دخل و خرجم را میداد، اما امسال که 15 درصد رفته روی حقوقم معادل یک نمی سکه حقوق می گیرم!
 • IR ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
  شما خود تحریمی کشور رو تو مجلس تصویب نکن نمی خواد برا مردم دلسوزی کنی و با دولت دعوای زرگری
 • GB ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
  9 231
  عزیزم چرا نداره چون همشون وارد کننده ی کالاهای لوکس به کشورن اصلا" برجام واسه کاسبی یک مشت پیرپاتال مریض و آقازاده های مفت خور خیکی شون بود .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس