کد خبر 863451
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۳
العبادی

نخست وزیر عراق در واکنش به وقوع آتش سوزی در انبارهای متعلق به کمیساریای انتخابات در پایتخت این کشور، آن را توطئه ای با هدف لطمه زدن به فرآیند دموکراتیک در عراق خواند.

به گزارش مشرق، «حیدر العبادی» روز یکشنبه در واکنش به وقوع آتش سوزی در محل نگهداری از صندوقهای رأی در شهر «بغداد» با اشاره ای صریح به عامدانه بودن این حادثه، آن را توطئه ای با هدف لطمه زدن به فرآیند دموکراتیک در عراق خواند.

بیشتر بخوانید:

آتش‌سوزی در مرکز نگهداری صندوق‌های رای مهار شد

العبادی با صدور بیانیه ای اعلام کرد: «سوزاندن انبارهای نگهداری از آراء انتخابات... توطئه ای با هدف لطمه زدن به کشور و روند دموکراسی است. ما تمام تدابیر لازم را اتخاذ خواهیم کرد و با تمام کسانی که امنیت کشور و شهروندانمان را به مخاطره افکنده اند، با مشتی آهنین برخورد خواهیم کرد».

گفتنی است که عصر روز یکشنبه، معاون رئیس کمیته امنیتی در شورای استانداری بغداد از وقوع آتش سوزی در  انبارهای متعلق به کمیساریای انتخابات عراق- محل نگهداری آرای رأی دهندگان انتخابات پارلمانی اخیر- خبر داد و اعلام کرد که این آتش سوزی صندوقهای رأی را بلعیده است.

«محمد الربیعی» معاون رئیس این کمیته نیز در اینباره گفت: «آتش سوزی که امروز در پایتخت رخ داد، انبارهای وزارت بازرگانی را طعمه حریق کرده است. این انبارها از سوی کمیساریا از وزارت بازرگانی اجاره شده بود تا صندوق های رأی در آن قرار داده شود. این انبارها تحت تدابیر شدید امنیتی قرار داشتند. صندوق ها طعمه حریق شده و به طور کامل سوختند».

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس