کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی مجلس گفت: اعضای کمیسیون با اعزام نمایندگان مجلس به روسیه برای تماشای بازی‌های جام‌جهانی مخالفت کردند.

به گزارش مشرق، سیدحسینی نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست عصر امروز این کمیسیون گفت: این جلسه به بررسی موضوع انتخابات عراق و پیامدهای آن اختصاص داشت. آقای بروجردی بر لزوم پرداختن به مسائل یمن و سوریه نیز تاکید کرد که در ادامه جابر انصاری دستیار ارشد وزیر خارجه به توضیح تحولات منطقه پرداخت.

بیشتر بخوانید:

ماجرای سفر 7 نماینده مجلس به جام جهانی

وی افزود: طبق توضیحات ارائه شده در سطح تحولات میدانی در یک سال گذشته از چهار منطقه کاهش تنش، تقریبا در غوطه شرقی  آرامش حاکم شده و تحت سلطه حکومت مرکزی قرار گرفته که دارای اهمیت بسیار زیادی دارد.

نماینده مردم ورامین در مجلس افزود: آقای جابری انصاری به این موضوع اشاره داشت که تقریبا جیش‌الاسلام به پایان خط رسیده و کمربندی ایمنی دمشق تکمیل و امنیت در پایتخت حاکم شده است. دومین حلقه یعنی حمص نیز با توافق از دست داعش و گروه‌های تروریستی خارج شده و بیشتر خاک سوریه در اختیار دولت این کشور قرار دارد و مابقی در حال تعیین تکلیف است.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس  اضافه کرد: ‌در مورد شرایط یمن و کشتار بی‌رحمانه مردم بیگناه یمن و خطرات و محدودیت‌های غذایی و دارویی نیز در این جلسه اعلام نگرانی شد چون هم‌پیمان‌های غربی آنها به دنبال تجزیه یمن هستند.

**ابراز نگرانی اعضای کمیسیون از وضعیت مردم یمن

نقوی‌حسینی تاکید کرد: طبق تاکیدات آقای جابری انصاری، روابط ایران و عراق علیرغم تمامی تلاش‌های غربی‌ها و هم‌پیمانان آنها عمیق و گسترده است و بعد از انتخابات اخیر نیز روابط ادامه خواهد داشت. ملت عراق نیز روند توسعه سیاسی ـ اقتصادی خود را با بلوغ فکری ـ سیاسی دنبال می‌کند.

وی گفت: موضوع دیگر مطرح شده در این جلسه بحث همراهی تعدادی از نمایندگان مجلس با تیم ملی فوتبال بود که اعضای کمیسیون امنیت ملی با همراهی نمایندگان به جام جهانی به شدت مخالفت کردند و آن را اقدامی خلاف وظایف نمایندگی در شرایط حساس کنونی و وضعیت اقتصادی کشور دانستند. همچنین کمیسیون با اعزام افراد غیرضرور و غیرمربوط با تیم ملی نیز مخالفت کرده و آن را مغایر با شرایط فعلی کشور می‌داند لذا از وزارت ورزش و جوانان می‌خواهند از اعزام اینگونه افراد به شدت جلوگیری شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس