کد خبر 861509
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۸
 نشست مشترک دولت و مجلس

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از احتمال برگزار نشدن افطاری دولت برای نمایندگان مجلس خبر داد.

به گزارش مشرق، نمایندگان مجلس شورای اسلامی سال گذشته و در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه 97، با الحاق بندی به تبصره (20) این لایحه که با تأیید شورای نگهبان به قانون تبدیل شده است، مقرر کردند هر گونه افطاری در ایام ماه مبارک رمضان از سوی دستگاه‌های اجرایی ممنوع است.

راساس این گزارش، یکی از مصادیق بارز و آشکار ضیافت‌های افطاری که هر ساله به‌طور منظم برگزار می‌شده است، ضیافت افطاری دولت برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی، به میزبانی دولت است، اما امسال مصوبه مجلس در ذیل قانون بودجه 97، دست دولت را در بذل و بخشش‌های افطاری برای نمایندگان مجلس و دیگر نهادها بسته است. البته در این قانون، هزینه‌های افطاری نباید از محل درآمدهای عمومی دستگاه‌های اجرایی و دولت باشد. 

در همین راستا، بهروز نعمتی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از احتمال برگزار نشدن ضیافت افطاری دولت برای نمایندگان مجلس خبر داد و گفت: اگر قرار باشد چنین ضیافتی برگزار شود، دولت باید هزینه‌های آن را از محلی غیر از بودجه عمومی کشور تأمین کند.

وی افزود: هنوز درباره برگزار شدن و یا نشدن ضیافت افطاری دولت برای نمایندگان مجلس صحبتی نشده و احتمال برگزار نشدن آن نیز وجود دارد.

براساس این گزارش، آخرین ضیافت افطاری دولت و مجلس در روز شانزدهم خرداد سال گذشته با میزبانی دولت در سالن اجلاس سران برگزار شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس