کد خبر 861161
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۷
کتاب فرمانده لاله ها - کراپ‌شده

مراسم رونمایی از کتاب «فرمانده لاله ها» در گلزار شهدای شهرستان ماسال برگزار شد.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، آیین رونمایی  کتاب «فرمانده لاله ها» همزمان با میلاد امام حسن مجتبی(علیه السلام) با حضور مسئولین محلی, همرزمان و مردم شهید پرور و ولایت مدار در گلزار شهدای شهرستان ماسال  برگزار شد.

در این مراسم جانشین سپاه ناحیه ماسال بعد از قرائت قرآن مجید با عرض خیر مقدم   به حاضرین در جلسه به تبیین شخصیت شهید پرویز پرداخت.در ادامه جواد کلاته عربی نویسنده کتاب از روند نگارش کتاب گفتند و در پایان کتاب توسط خانواده، نویسنده، مسئولین و همرزمان شهید پرویز محبی رونمایی شد.

برپایه این گزارش,کتاب «فرمانده لاله‌ها» روایت مستندی از زندگی سردار شهید پرویز محبی است که آن را «جواد کلاته عربی» نوشته و نشر 27بعثت آن را منتشر کرده است.

در بخشی از مقدمه کتاب می خوانیم:

«فرمانده لاله‌ها» براساس گفته‌های شاهدان عینی و دستنوشته‌های شهید، به زندگی و زمانه  پرویز محبی می‌پردازد. بر این اساس، نگارنده کوشیده است به دنبال ترسیم تصاویری از شخصیت محوری کتاب، بر زمین واقعیت‌ها باشد. خاطرات مشترک مصاحبه‌شونده‌ها با پرویز و بخش‌هایی از تار یخ سیاسی ــ  اجتماعی شهر ماسال و بعضی شهرهای استان گیلان (به روایت همان‌ها) در دهه‌های 40 تا 60 شمسی، اساس کار نگارش کتاب بود. همچنین، یک بخش کامل از کتاب (فعالیت جهادی در شهر آباده شیراز) براساس اطلاعات دفترچه یادداشت شخصی شهید شکل گرفت. بنابراین، تحلیل‌ها و ظن‌وگمان‌ها، نمی‌توانستند هیچ‌یک از قطعات این پازل را تشکیل دهند. این روایت‌ها در متن کتاب با زاویه دید سوم شخص مفرد عرضه شده است. اما لابه‌لای متن کتاب، روایت برخی خاطرات را به دست راوی‌هاشان سپردم و از زاویه دید اول شخص مفرد استفاده کردم.

همچنین از گفته‌هایی بهره بردم که خیلی‌ها از اعماق جان می‌گفتند و چکیده فهم آنها از پرویز بود؛ حرف‌هایی که سال‌ها در دلشان ته‌نشین شده بود و احساس می‌کردم از جنس شهود باشد. این روایت‌ها که گاهی آمیخته با نمودهای بیرونی رفتار پرویز است، دستمایه استفاده من از زاویه دید دوم شخص مفرد شد. از این متن‌ها که بار عاطفی هم دارند و به نوعی، نجواهای مستند نگارنده با شخصیت اصلی کتاب است، به عنوان و رودی کوتاهی در آغاز فصلهای کتاب استفاده شده است.»این کتاب رقعی، 168 صفحه سیاه و سفید دارد و می شود با قیمت 11000تومان آن را از کتابفروشی های معتبر خریداری کرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس