کد خبر 859505
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵
فقر و بیماری در خانواده

معاون کل وزارت بهداشت با تشریح بخشنامه ای مهم به تمام بیمارستانهای خصوصی، تامین اجتماعی و نیرهای مسلح و خیریه که بسیار برای رفاه حال بیماران کمک می‌کند، درباره ناامنی غذایی در جنوب شرق توضیح داد.

به گزارش مشرق، دکتر ایرج حریرچی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره سوالی در حوزه مشکل سبوس نان‌ها اظهار داشت: برخی آردهای معمولی میزان سبوس گیری آنها متفاوت است مثلا سبوس نان سنگک بیشتر از لواش است و این آرد مشکلی ندارد ولی در برخی از نانوایی‌ها اگر سبوس کنترل شده نباشد ضرر دارد.

وی درباره مشکلی که برخی سلبریتی‌ها برای بیماران ایجاد کردند، پاسخ داد: سلبریتی‌ها مورد علاقه مردم هستند و برخی مواقع برای کمک به مردم و بیماران اقدام می‌کنند که اصل این کار خوب است ولی اگر برخی از این سلبریتی‌های درجه دو و سه - اقدامی غیرمتعارف انجام می‌دهند باید نهادهای مسؤل و مربوطه به آن رسیدگی کنند.

حریرچی تصریح کرد: همچنین تمام بیمارستانهای کشور و بیمارستانهای عمومی غیردولتی و تامین اجتماعی و خیریه باید لوازم تشخیصی برای بیماران تهیه کنند زیرا تا تاریخ 5 خرداد این تجهیزات فقط برای بیمارستانهای دولتی بود ولی از 5 خرداد امسال طبق این بخشنامه تمام بیمارستانهای خصوصی و تامین اجتماعی و نیروهای مسلح باید این تجهیزات را تهیه کنند و بیماران را به بیرون بیمارستان ارجاع ندهند و هزینه ها براساس تعرفه وزارت بهداشت باشد و در صورت اجرا نکردن این بخشنامه باید مردم به سامانه 190 گزارش دهند.

وی در زمینه ناامنی غذایی در سیستان و بلوچستان ادامه داد: درباره ناامنی غذایی در سیستان و بلوچستان که اخیراً در برخی فضای مجازی منتشر شده است به هیچ عنوان مورد تایید نیست زیرا حتی وضعیت لاغری و چاقی این استان بررسی می‌شود.

سخنگوی وزارت بهداشت در توضیح بیشتر عنوان کرد: ناامنی غذایی شدید در سیستان و بلوچستان ( چابهار) براساس بررسی‌های سال 96 بالغ بر 2.2 درصد و ناامنی غدایی متوسط حدود 14 درصد بوده است.

حریرچی خاطرنشان کرد: همچنین طبق آخرین اطلاعات براساس بررسی ملی سال 96 کم وزنی، لاغری و کوتاه قدی در سیستان و بلوچستان در طی دهه گذشته مثل سایر استان‌های کشور بطور قابل ملاحظه ای کاهش یافته است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس