زندان‌های عربستان

مرگ یک محکوم در زندان بیرجند به علت شکنجه با شوکر برقی خبرسازی جدیدی بود که در رسانه‌های معاندین با هدف تخریب قوه قضاییه انتشار یافت اسناد نشان می‌دهد که فرد مذکور صرفا به دلیل سکته فوت کرده است.

به گزارش مشرق، یکی از روش‌های عناصر معاند در فضای مجازی، کشته سازی‌های دروغ از بازداشت شدگان و زندانیان است، به طوری که به صورت زنجیره‌ای نام افراد مختلف را در فضای مجازی بویژه توییتر بولد می‌کنند که فلان شخص در بازداشتگاه و یا زندان فوت کرده است. به هر گزارش فوتی در زندان و بازداشتگاه نیز رنگ و لعاب دیگری داده و با جوسازی سرنوشت این اتفاق را به گونه‌ای متفاوت برای افراد جامعه به تصویر می‌کشند که گویی دستگاه قضا و سازمان زندان‌ها نقشی در این زمینه داشته‌اند، در حالی که خیلی زود واقعیت جای خود را به دروغ داده و پشت پرده این فضاسازی‌ها که همان هجمه به دستگاه قضا است، نمایان می‌شود.

در روزهای اخیر برخی سایت‌های خبری معاند و ضد انقلاب سعی کردند علت مرگ یک زندانی در شهر بیرجند  استان خراسان جنوبی را به دستگاه قضایی نسبت دهند در حالی که حقیقت ماجرا چیزی غیر از این است.

این سایت‌های به اصطلاح خبری که تشت رسوایی شان برای همه مردم از بوم افتاده است در اقدامی هماهنگ اعلام کردند فردی با هویت عبدالرحمان ناروئی در زندان بیرجند پس از مضروب شدن توسط ماموران زندان بوسیله شوکر برقی جان خود را از دست داده است.

پس از پیگیری این خبر و بررسی اسناد و مدارک مشخص شد فرد نامبرده به اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر دستگیر شده و علت فوت وی هم سکته حاد قلبی بوده است.

در نامه اداره کل پزشکی قانونی استان خراسان جنوبی خطاب به مدیریت زندان مرکزی بیرجند در رابطه با علت مرگ این فرد آمده است: حسب مطالعه شرح معاینه ظاهری جسد، شرح کالبدگشایی و بررسی نتایج سم شناسی و آسیب شناسی  و مطالعه پرونده بیمارستانی علت فوت نامبرده سکته حاد قلبی تعیین گردید.

حال باید دید که این روش اتهام پراکنی که مصداق به در و دیوار زدن با چشمان بسته است تا چه زمانی توسط معاندین و ضد انقلاب ادامه خواهد داشت و آیا این رسوایی‌های پی در پی برای آنها درس عبرتی خواهد شد تا دست از لجن پراکنی‌ها بردارند؟

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس