کد خبر 857822
تاریخ انتشار: ۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹
ترامپ

یک رسانه آمریکایی گزارشی درباره برگزاری نشست دوم فرزند دونالد ترامپ با فرستاده عربستان و امارات در برج ترامپ که مورد توجه تیم تحقیقات به سرپرستی رابرت مولر قرار گرفت، منتشر کرده است.

به گزارش مشرق،‌ پایگاه خبری آمریکایی " slate" گزارشی به قلم اسحاق چوتینر درباره مطلب روز یکشنبه روزنامه نیویورک تایمز درباره برگزاری نشست دوم فرزند دونالد ترامپ با فرستاده عربستان و امارات در برج ترامپ که مورد توجه تیم تحقیقات به سرپرستی رابرت مولر قرار گرفت، منتشر کرد که در این گزارش آمده است: روزنامه نیویورک تایمز روز یکشنبه نوشت که فرزند ترامپ در برج ترامپ نشست دومی را برگزار کرد که مورد توجه تیم تحقیقات به سرپرستی رابرت مولر قرار گرفت. در این نشست نیز که ماه اوت گذشته برگزار شد، تعدادی از افراد شامل اریک پرینس رئیس سابق شرکت امنیتی خصوصی آمریکایی بلک واتر و مشاور مورد اعتماد ترامپ، جورج نادر فرستاده ولیعهد عربستان و امارات و جرج زامل اسرائیلی حضور داشتند.

بیشتر بخوانید:

پیشنهادات مخفیانه فرستاده امارات به پسر ترامپ

زامل مدعی است که از چگونگی موج سازی در پایگاه‌های اجتماعی آگاهی دارد. وی مدیریت شرکتی را برعهده داشت که در همین زمینه فعال است. در این شرکت افسران سابق اطلاعاتی اسرائیل کار می‌کنند.

دو نفر اول بعدا در نشست دیگری در «سیشل» (کشور کوچکی در آفریقا) شرکت کردند که مورد توجه بسیاری قرار گرفت. علاوه بر این دو نفر، یکی از هم پیمانان ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نیز حضور داشت. به نوشته نیویورک تایمز، این نشست اساسا برای ارائه کمک به تیم ترامپ برگزار شد. زامل در این نشست استفاده از تخصص شرکتش در کمک به ترامپ را پیشنهاد داد. جرج نادر نیز گفت که حامیانش در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس (محمد بن سلمان ولیعهد عربستان و محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی) تمایل دارند که ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود. روشن نیست که پیشنهاد به کجا رسید و آیا این امر با بقیه تحقیقاتی که تیم مولر انجام می‌دهد، ارتباطی دارد یا خیر.

اما آنطور که روزنامه نیویورک تایمز نوشت، تحقیقات مولر به یافتن نقشی که نادر با امارات بازی کرده و کمک‌هایی که ممکن است به کمپین تبلیغاتی ترامپ ارائه کرده است، محدود نمی‌شود، بلکه وی همچنین به دنبال نقش او در شرکت‌های وابسته به زامل است که ارتباطاتی با روسیه دارد.

گزارش نیویورک تایمز را مارک مازیتی و دیوید کرک پاتریک با همکاری رونین برگمن تهیه کرده است. وی یکی از نویسندگان مجله‌ای که نیویورک تایمز منتشر می کند. وی همچنین مولف کتابی درباره ترورهایی است که اسرائیل انجام می‌دهد. نام این کتاب Kill First: The Secret History of Israel’s Targeted Assassinations است.

در جریان تماس تلفنی اخیر با پرگمن، وی با ما درباره چگونگی فهمیدن گزارش نیویورک تایمز و اینکه آیا اطلاعات بیشتر وجود دارد و نیز ائتلاف‌های متغیر اسرائیل در خاورمیانه بحث و گفت و کرد.

پرگمن گفت: این آخرین گزارش نخواهد بود. فکر می‌کنم که به پوشش موضوع ادامه خواهیم داد. این جزئیات توصیف می‌کند که تحقیقات نه فقط در داخل آمریکا بلکه همچنین در اسرائیل(مناطق اشغالی 1948) چطور انجام شده است. این جزئیات همچنین توصیف می‌کند که محققان به میزان زیادی به آنچه ممکن است در عربستان و امارات روی داده باشد، توجه کرده‌اند.

وی در پاسخ به سوال دیگری گفت: آنچه ما ذکر کردیم این بود که آنها امکان وجود روابطی بین برخی از افراد ذکر شده و روسیه را بررسی می‌کنند. مهمترین شخص در این بخش، جرج نادر است. براساس منابع خود فهمیدیم که نادر نقش بزرگی در برگزاری نشست در سیشل داشته است.

پرگمن در پاسخ به سوالی افزود: بدون اینکه وارد هرگونه جزئیات مشخصی شوم بگذارید بگویم که بسیاری از موفقیت‌های منسوب به موساد که منتشر شده و آنهایی که منتشر نشده است، با همکاری بین سازمان اطلاعات اسرائیل و دستگاههای اطلاعاتی کشورهای عرب "میانه رو"(عنوانی که درباره حکومت سعودی و رژیم‌های عربی همسو با آن به کار برده می‌شود) در خاورمیانه انجام شده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس