اینستاگرام

اینستاگرام، متن انتقادی همکار سابق بی‌بی سی فارسی درباره رژیم صهیونیستی را سانسور کرد!

به گزارش مشرق، پرویز جاهد، منتقد سینما که سابقه همکاری با شبکه سلطنتی انگلستان (BBC) را دارد؛ نوشت: «چند روز قبل در واکنش به سرکوب اعتراضات مردم فلسطین در نوار غزه علیه انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس و کشته شدن بیش از ۶۰ نفر و زخمی شدن بیش از ۲۴۰۰ نفر از تظاهرکنندگان به دست سربازان بی‌رحم اسرائیلی، پستی در اینستاگرام گذاشتم که حاوی چند عکس از جنایات سربازان اسرائیلی و سلاخی مردم فلسطین بود همراه با عنوانی که این جنایت‌های بی‌رحمانه را محکوم می‌کرد. اما صبح دیروز در کمال ناباوری دیدم که اینستاگرام پست مرا حذف کرده و پیامی برای من فرستاده به این مضمون که پست شما به دلیل نقض خط مشی اینستاگرام حذف شده است.


این نخستین بار نیست که اینستاگرام و شبکه‌های اجتماعی مشابه مثل فیس بوک دست به چنین کاری می‌زنند و پست‌هایی را که درحمایت از مردم فلسطین و علیه سیاست‌های دولت غاصب و جنایتکار اسرائیل نوشته می‌شود حذف می‌کنند.


کافی است در اینترنت جست و جو کنید، خواهید دید که تاکنون صدها نفر به این رویکرد شبکه‌های اجتماعی اعتراض کرده‌اند. چندی قبل فیس بوک حساب کاربری چندین روزنامه‌نگار فلسطینی را که کاربر فیس بوک بودند، مسدود کرد.


به هر حال بعد از این اتفاق، من پست دیگری (این بار به انگلیسی) گذاشتم و در آن رسماً به این سانسور و نقض آشکار آزادی بیان در اینستاگرام اعتراض کردم.


به اعتقاد من این اقدام اینستاگرام، نه تنها محدود کردن آزادی بیان و عقیده در فضای مجازی است بلکه حمایت آشکار از جنایت‌های سربازان اسرائیلی به شمار می‌رود...


وی در پایان تصریح کرد: «من با خط مشی رسانه‌های غربی کاملاً آشنا هستم و می‌دانم که «اسرائیل» خط قرمز بزرگ آنهاست و هرگونه انتقاد صریح از دولت اسرائیل و سیاست‌های نژادپرستانه و سرکوبگرانه آنها علیه فلسطینی‌ها به بهانه مغایرت با خط مشی و استانداردهای این رسانه‌ها سانسور می‌شود. حالا می‌بینم که اسرائیل خط قرمز اینستاگرام نیز هست و اگر پستی در افشای جنایت‌های این حکومت در فضای اینستاگرام بنویسی، بدون شک حذف خواهد شد.»

منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس