کد خبر 855263
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۱
جمالی

یک نماینده مجلس گفت: وزارت بهداشت باید در جهت ممانعت از ایجاد بازار سیاه دارو در ناصرخسرو با دستگاه‌های امنیتی همراهی کند و بر روند توزیع دارو از کانال‌های دولتی به طور دقیق نظارت کند.

به گزارش مشرق، محمدجواد جمالی نوبندگانی در مورد اظهارنظر وزیر بهداشت مبنی بر اینکه اگر موردی و دارویی در ناصرخسرو بود، قاچاق است و قاچاق قانون و مسئول دارد که مربوط به وزارت بهداشت نیست، گفت: این امر تا حدودی صحیح است، کما اینکه در مورد قاچاق ارز نیز با وجود اینکه بررسی بازار ارز در حوزه اختیارات بانک مرکزی است، اما دستگاه‌های امنیتی و نیروی انتظامی متولی اصلی برخورد با قاچاق هستند و باید مشاوره تخصصی در این رابطه به دستگاه‌های مربوطه ارائه دهند.

بیشتر بخوانید:

خبر خوش برای بیماران مبتلا به هموفیلی و تالاسمی

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در حوزه دارو نیز وزارت بهداشت و درمان از نیروی امنیتی برای مبارزه با قاچاق یا ممانعت از ایجاد بازار سیاه برخوردار نیست تا بتواند افراد متخلف در این حوزه را دستگیر کند، ولی می‌تواند با دستگاه‌های امنیتی در این زمینه همراهی کند.

وی یادآورشد: البته وزارت بهداشت باید به گونه‌ای بر روند ارائه دارو در کشور نظارت کند تا داروهایی که از کانال‌های دولتی با دریافت مجوز از طریق واردات به کشور وارد شده‌اند، وارد بازار آزاد نشوند و در این بخش نقش نظارتی این وزارتخانه به ویژه معاونت غذا و دارو غیر قابل انکار است، بنابراین باید از سرمنشاء مانع از بروز این مشکل شود، کما اینکه نباید بعد از توزیع شیرخشک در بین داروخانه‌ها برخی افراد این محصول را وارد بازار آزاد کنند.

جمالی نوبندگانی با اشاره به داروهایی که بیشتر از سایر داروها به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند اظهار کرد: داروی برخی سرطان‌ها یا اغلب داروهایی که به منظور پرورش اندام استفاده می‌شوند که از جمله داروهای هورمونی بوده که دارای عوارض بسیاری نیز هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در مورد تاثیر تحریم‌ها و نوسانات نرخ ارز بر افزایش واردات دارو به صورت قاچاق تصریح کرد: اگر وزارت بهداشت به صورت کافی و به موقع، بازار را تامین کند، می‌تواند مانع از بروز این مشکل شود، در غیر این صورت قطعا با این معضل مواجه خواهد شد.

منبع: خانه ملت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس