شهید سید آیت طبایی عقدایی

این یادبود به همت بسیج مساجد شهدا (تهرانی)، هدایت و باب الحوائج و همچنین امامان جماعت این سه مسجد، کانون رهروان شهدا، گردان 9 سپاه قدر و راهیان تیپ نینوا در محل مسجد شهدا (تهرانی) برگزار خواهد شد.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، رزمندگان تیپ نینوای لشگر 10 سید الشهدا (ع) و گردان 9 سپاه یاد والدین همرزمان شهیدشان را گرامی میدارند.

در این مراسم که به بهانه درگذشت پدر شهیدان سید علی و سید آیت طبایی عقدایی و همچنین مادر شهیدان سعید و مصطفی علی پور مشکانی برگزار می شود، درباره خصوصیات این شهیدان سخنرانی شده و خاطراتی از سوی همرزمان بیان خواهد شد.

این یادبود به همت بسیج مساجد شهدا (تهرانی)، هدایت و باب الحوائج و همچنین امامان جماعت این سه مسجد، کانون رهروان شهدا، گردان 9 سپاه قدر و راهیان تیپ نینوا در محل مسجد شهدا (تهرانی) واقع در قلهک، خیابان یخچال، خیابان شهید شیدایی، نبش خیابان هدایت برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری این مراسم نیز سه شنبه 25 اردیبهشت ماه، از ساعت 17:30 تا 19 خواهد بود.

شهید سیّدآیت ‌طبایی‌ عقدایی، فرزند سیّد محمود در اول اسفندماه ۱۳۳۹ و در تهران متولد شد.

دیپلم‌علوم‌تجربی داشت و به عضویت سپاه درآمد. در حالی به جبهه می رفت که متاهل بود و یک پسر هم داشت. او در عملیات والفجر۸ و در بیستمین روز بهمن 1364 در کنار اروندرود و در حالی که تلاش می کرد سنگر دوشکای دشمن در جزیره ام الرصاص را به وسیله ادوات جنگی منهدم کند تا غواصان از شر آن راحت شوند، بر اثر اصابت ترکش به شدّت‌ ‌از ناحیه ‌شاهرگ‌ گردن مجروح شد و به شهادت رسید. او که فقط 25 سال داشت در گلزار شهدای ‌لویزان‌ تهران به خاک سپرده شد.

شهید طبایی عقدایی در زمان شهادت، معاون‌ گردان ‌ادوات تیپ‌۱۰سیّدالشّهداء علیه السلام بود.

شهیدان علیپور

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس