پول

در حالیکه مدیران جدید شهری و اعضای شورای بدهی شهرداری به بانک ها، پیمانکاران را 52 هزار میلیارد ریال اعلام می کنند در همین حال از تسویه حسابی سخن می گویند که بر اساس اسناد واقعیت دیگری در میان است.

به گزارش مشرق، از سوی اعضای شورای شهر تهران و حامیان محمدعلی نجفی تسویه حساب 5 هزار میلیارد تومانی در شش ماهه دوم سال گذشته به عنوان یکی از سندهای افتخار او یاد می شود. هرچند این عدد در میان مدیران و اعضای شورای شهر بین 5 تا 6 هزار میلیارد در نوسان است و هیچ گاه از سوی این افراد یک عدد واحد نقل نشده است.

محمد علی نجفی روز 18 فروردین ماه در مراسمی برای افتتاح چند طرح در منطقه 8 اعلام کرده بود: «حدود ۶ هزار میلیارد تومان از بدهی های شهرداری به بانک ها و پیمانکاران در سال گذشته، تسویه شد.»

بیشتر بخوانید:

در همین حال سمیع الله مکارم، معاون مالی شهرداری نیز که در حال حاضر یکی از نامزدهای اصلی تصدی پست شهرداری است در اظهارات مختلف تسویه بدهی ها را که 5 هزار میلیارد اعلام کرده، به عنوان یکی از افتخارات معاونت خود ارزیابی می کند.

مکارم حسینی  در جمع مدیران کل، مدیران عامل سازمانها و مشاوران معاونت مالی و اقتصاد شهری گفته است:«در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۶ مجموعا مبلغ ۵ هزارمیلیارد از بدهی های شهرداری را پرداخت کردیم که از این میان ۴۴ درصد مربوط به بانکها، ۲۱ درصد مربوط به دیون پیمانکاران و مابقی از مطالبات املاکی شهرداری تهران است.»

 همچنین محمود صادقی، نماینده اصلاح طلب مجلس به دیدار نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر اشاره کرده که در آن مکارم؛ سرپرست شهرداری بار دیگر از پرداخت بدهی ها و تسویه حساب 5200 میلیاردی سخن گفته که این عدد 200 میلیارد تومان از ادعای قبلیش بالاتر است! صادقی،نماینده مردم تهران در توئیتی نوشت: «سرپرست شهرداری تهران در جلسه نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر گفت: شهرداری را با بدهی فراوان و هزینه ماهانه ۴۷۰ میلیارد تحویل گرفتیم. با شناسایی مجاری نشتی پول ضمن پرداخت حقوق و مزایای معوق، ۴۰۰ میلیارد بیمه و مالیات معوق و ۵۲۰۰ میلیارد تومان از بدهی‌های گذشته را پرداخت کردیم.»

این سند  در حالی رقم خورده که واقعیت ماجرا چیز دیگری است. پرداخت بدهی به بانک ها و پیمانکاران در زمان شهرداری سابق و معاونت مالی گذشته حساب و کتاب شده بود و با بانک شهر نیز توافقاتی برای تسویه حساب ها صورت گرفته بود.

 بر این اساس و بنا بر توافقات شهرداری تهران برای پرداخت بخشی از حساب های خود به بانک شهر به صورت نقدی و غیرنقدی اقدام می کند.

قدرت الله گودرزی معاون مالی اداری شهرداری سابق گفت:تمامی محاسبات و توافقات در شهرداری سابق و زمان قالیباف برای پرداخت 5 هزار میلیارد تومان از بدهی های شهرداری صورت پذیرفته و محل این پرداخت ها نیز کاملا مشخص شده بود. اما با تغییر مدیریتی و حضور مکارم حسینی در پست معاونت مالی، وی در جریان این پرداخت بدهی ها قرار می گیرد ولی به جای اینکه آن را ماحصل اقدامات و محاسبات مدیریت سابق اعلام کند، به عنوان بخشی از کارنامه و دستاورد چند ماهه نجفی و خود معرفی می کند.

وی ادامه داد: اسناد و مدارک کامل محاسبات و محل پرداخت بدهی ها در شهرداری سابق موجود است که بر اساس آن شهرداری سابق این ارقام را از محل بودجه غیرنقدی و نقدی محاسبه و در فرآیند پرداخت قرار داده است. اما زمان پرداخت ها در دوره جدید لحاظ می شود و با توجه به این شهردار جدید و معاونینش آن را به عنوان سند افتخار علمکردی خود ارزیابی می کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha