کد خبر 850123
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
مجلس

یک نماینده مجلس به جزئیات ۲ تخلف جدید در بودجه سال ۹۶ اشاره کرد و گفت:‌ برای روشن شدن موضوع و اظهارنظر قطعی، دستور رسیدگی به دیوان محاسبات دادیم.

به گزارش مشرق، یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس که نخواست نامش فاش شود، در پاسخ به این سوال که گفته شده، دولت به منظور تامین هزینه‌ جاری بودجه 1396 به ویژه حقوق دستمزد کارکنان و بازنشستگان از برخی بانک‌ها 2 تا 6 هزار میلیارد تومان وام گرفته است، اظهار داشت: گفته شد منابعی از برخی بانک‌ها که رقم آن 600 میلیارد تومان است وام گرفته شده، اما انعکاس آن در عملکرد بودجه 96 نمایان نیست. آنهایی که این پول را گرفتند، حرفه‌ای‌ هستند و می‌دانند که چگونه آن را در ارقام عملکرد مخفی کنند.

وی با بیان اینکه دولت برای حقوق معلمان بازنشسته شب عید تسهیلات گرفته است، گفت‌: هنوز آثار مالی این موضوع در عملکرد دولت وجود ندارد که بتوان دقیق اظهار نظر کرد. مسئولان سازمان برنامه و بودجه در کمیسیون برنامه و بودجه منعکس کردند و حتی شنیده شد، مطالبات را دو روز بعد پرداخت کرده و شیوه پرداخت آن را هم می‌دانیم.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه اقدام مسئولان در بودجه تخلف است، بیان داشت: باید به این موضوع رسیدگی و اسناد آن مشخص شود.

وی در پاسخ به اینکه رقم وام دولت بیش از 2 هزار میلیارد تومان بوده است، یادآور شد: کسری بودجه آن قدر نبوده است، اما هنوز رقم کلی مستند نیست و نیاز به رسیدگی دارد، تا به قطعیت برسد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: آقای نوبخت در مجلس به ما گفت برای پرداخت حقوق بازنشسته‌های فرهنگیان به هر کاری که عقلمان رسید، دست زدیم از بانک و جاهای دیگر پول گرفتیم، تا مشکل رفع شود.

وی افزود:‌ به دیوان محاسبات گفتیم تا به این موارد رسیدگی کند و اسناد آن را بیاورد تا بتوان با قطعیت اظهارنظر کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس