اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای خواستار از سرگرفته شدن مذاکرات صلح در سوریه شد.

به گزارش مشرق، اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نیاز آمریکا، فرانسه و انگلیس برای  حمله هوایی به سوریه را درک می‌کند اما خواستار از سرگرفته شدن مذاکرات صلح در سوریه برای پایان دادن به جنگ در این کشور شد.

بیشتر بخوانید:

ترامپ: تمام موشک‌های شلیک شده به سوریه به هدف اصابت کرد!

شناسایی سازندگان ویدئوهای جعلی درباره حادثه شیمیایی دوما

شورای امور خارجی اتحادیه اروپا پس از نشست ۲۸  وزیر خارجه این اتحادیه در بروکسل مدعی شد: حمله با هدف جلوگیری از استفاده بیشتر از تسلیحات شیمیایی توسط نظام سوریه برای کشتن مردم خود بوده است.

آمریکا، فرانسه و انگلیس بامداد شنبه با بهانه کردن وقوع حمله شیمیایی در منطقه «دوما» در غوطه شرقی، اهدافی در سوریه را هدف حمله قرار دادند.

دولت سوریه هر گونه دخالت در حمله شیمیایی را رد و از بازرسان سازمان منع تسلیحات شیمیایی برای انجام بررسی‌های لازم دعوت کرده است. حمله کشورهای غربی به سوریه قبل از آغاز تحقیقات بازرسان این سازمان انجام شد.

ادعای وقوع حمله شیمیایی در «دوما» در حالی شنبه شب ۱۸ فروردین‌ماه (۷ آوریل) توسط معارضان سوری مطرح شد که ارتش سوریه در حال پیشروی در این منطقه بود.

دولت سوریه در سال ۲۰۱۳ با همکاری روسیه و تحت نظارت کشورها و سازمان‌های بین‌المللی از جمله آمریکا و سازمان ملل، تمام سلاح‌های شیمیایی خود را نابود کرد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس