آیت الله امامی کاشانی

آیت‌الله امامی کاشانی درباره نامگذاری سال جاری به نام «حمایت از کالای ایرانی» از سوی رهبر انقلاب اشاره کرد و عنوان داشت: این نامگذاری با وضعیت کنونی بازار ارز حقیقت خود را نشان می‌دهد.

به گزارش مشرق، آیت‌الله محمد امامی کاشانی خطیب جمعه تهران امروز و در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به اینکه وهابیت از 300 سال پیش شروع به فعالیت علیه اسلام کرده است، گفت: از 80 سال پیش نیز دولتی به نام سعودی با هدف رشد تفکر تکفیری و وهابی تشکیل شد که ثروت مکه و عربستان هم پشتوانه آن بود.

وی ادامه داد: این حقیقت از آن زمان آشکار بود هر چند که بسیاری از مردم نمی‌دانستند تا امروز که مشخص شده است مثلث شوم تل‌آویو، ریاض و واشنگتن همان هدف را دنبال می‌کند و این همه جنایت را در سوریه، عراق و آفریقا با تربیت کردن داعش و سایر گروه‌های تکفیری به عنوان تروریست انجام می‌دهد اما تروریسم را به دوش دیگران می‌اندازند.

آیت‌الله امامی کاشانی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران، گفت: چند سال پیش پایان‌نامه یک دانشجوی دکترا در عربستان سعودی نمره‌ای بالا گرفت و آن را به صورت گسترده چاپ کرده و به همه کشورهای اسلامی ارسال کردند که خلاصه آن این بود که قیام امام حسین (ع) در برابر یزید حرام بود چرا که یزید خلیفه وقت بوده و باید در برابر خلیفه مطیع بود.

وی هدف از نشر این مطلب را از بین بردن شهادت خواند و با اشاره به اینکه الگوی همه شهدا حسین‌ابن‌علی‌ (ع) است، خاطرنشان کرد: با اصرار بر این مطلب می‌خواهند اسوه شهادت را از میان ببرند اما امام حسین (ع) فراموش نمی‌شود بلکه نام او هر روز پررنگ‌تر می‌شود.

خطیب جمعه تهران، گفت:  نه فقط در میان مسلمان بلکه در میان مسیحیان و هندوها هم از روز عاشورا با عظمت یاد می‌شود و این مکتب شهادت و فداکاری است که جلوی کارهای این اراذل و اوباش یعنی واشنگتن، تل‌آویو و ریاض را می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

فرمانده نیروی زمینی ارتش پیش از خطبه‌های نماز جمعه: روزشمار نابودی رژیم صهیونیستی را در تقویم‌های خودمان درج کرده‌ایم

وی در ادامه افزود: ریاض امروز در دست ولیعهد بی‌عقل و بی‌دینی است که با سازش با صهیونیست‌ها و آمریکا پرده را از همراهی خود با آنان باز کرده است.

آیت‌الله امامی کاشانی گفت: این خبیث شرور اخیراً در نطقی در کنار آن خبیث دیگر گفته است که ایران با نام مهدی (عج) می‌خواهد جهان اسلام را بگیرد؛ من تعجبم از روحانیت و علمای حجاز است؛ شما که احادیث مربوط به مهدویت را در کتاب‌های خود دیده‌اید.

وی اضافه کرد: حضرت مهدی (عج) شخصیتی است که قیام او در همه جا مطرح است و 1476 حدیث معتبر به ویژه در کتب خود اهل سنت درباره منجی و مصلح داریم پس چرا اینها را به این ولیعهد نادان نمی‌گویید.

امام جمعه موقت تهران، گفت: مسیحیت، بودا و هندو هم به منجی معتقدند؛ رهبری که پس از ظهور گلوی همه جنایت‌کاران را خواهد فشرد و مرگ شما انشاءالله به همین زودی فرا می‌رسد.

وی در ادامه اظهار داشت: قدرت آمریکا و سیاست صهیونیست‌ها از یک طرف و قدرت ایدئولوژی و پول عربستان از طرف دیگر در تلاش برای خالی کردن اسلام از محتوا، فرهنگ شهادت، ایثار، امام حسین (ع) و شخص امام زمان (عج) هستند.

آیت‌الله  امامی کاشانی، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب را نمودی از تجلی پیامبر اعظم (ص) خواند و گفت: وظیفه ما حفظ وحدت کلمه در برابر طاغوت‌ها و به ویژه مثلث شوم ریاض، تل‌آویو و واشنگتن است چرا که همه تلاش آنها در جهت محو پیامبر اسلام و مبعث است.

وی با توصیه به جریانات داخلی جهت حفظ وحدت و بهره‌گیری از نعمت ولایت فقیه در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران به نامگذاری سال جاری به نام «حمایت از کالای ایرانی» از سوی رهبر انقلاب اشاره کرد و عنوان داشت: این نامگذاری با وضعیت کنونی بازار ارز حقیقت خود را نشان می‌دهد.

آیت‌الله امامی کاشانی با اشاره به اینکه با وحدت فرمایش رهبری درباره حمایت از کالای ایرانی که مسأله عزت کشور است عملی می‌شود، گفت: انسان باید به حال آنها که اقتصاد کشور را متزلزل می‌کنند گریه کند.

خطیب جمعه تهران گفت: در زمانی که کشور این چنین گرفتار است باید همه با هم باشیم تا بتوانیم از روی مین‌هایی که بر سر راه است عبور کنیم که اگر چنین باشد می‌توان از سد مشکلات گذشت و نوسان بازار پول و ارز نیز حل می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس