ضرغامی نمایه

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: عواقب و مسئولیت هرگونه تأخیر در اجرای رهنمودهای جلسه اخیر این شورا در مورد جذب دانش‌آموزان تیزهوش دوره اول متوسط در سال ۹۷ برعهده وزارت آموزش و پرورش است.

به گزارش مشرق، براساس تصمیم جدید وزارت آموزش و پرورش قرار بود آزمون ورودی مدارس سمپاد در پایه هفتم امسال برگزار نشود و این مدارس به تدریج تا سه سال آینده در دوره متوسطه اول حذف شوند؛ البته این تصمیم با مخالفت شدید دانش‌آموزانی همراه شد که در حال مطالعه برای شرکت در آزمون مدارس سمپاد بودند و تصمیم وزارت آموزش و پرورش و اعلام یک‌باره آن از میانه سال تحصیلی اعتراضات بسیاری را به همراه داشت.

با ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به این موضوع بحث حذف مدارس سمپاد در دوره متوسط اول وارد فاز جدیدی شد و در روز سه شنبه هفته جاری این شورا با حضور آموزش و پرورش جلسه‌ای را به منظور بررسی وضعیت حذف مدارس سمپاد برگزار کردند که پس از این جلسه عزت‌الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیامی که در کانال تلگرامی خود منتشر کرد، گفت: "امشب برای سمپادی‌ها هم خوب بود و آنان را از نگرانی درآورد. خبر کامل آن را وزارت آموزش و پرورش اعلام خواهد کرد ولی اجمالا قرار شد ازمون دوره متوسطه اول برای سال جاری مثل گذشته انجام گیرد و اصلاحات انجام گرفته توسط شورای عالی آموزش و پرورش برای سال‌های آینده به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شود."

پس از اعلام این خبر از سوی ضرغامی، سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در صفحه شخصی خود در توئیتر واکنش نشان کرد و اعلام کرد: "دوست عزیزی بر خلاف جمع‌بندی رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی و با اطلاعات نادرست، مباحث جلسه را رسانه‌ای کرد. فضای آشفته امروز رسان‌ها و نگرانی برخی خانواده‌ها دستپخت ایشان بود. همچنان بروعده خود برای دور کردن اضطراب از دانش‌آموزان و جمع کردن بساط مافیایی آزمون‌ها پایبند هستند."

هم اکنون نیز عزت الله ضرغامی پس از صحبت‌های وزیر‌آموزش و پرورش در کانال شخصی خود در تلگرام مطرح کرد" عواقب و مسئولیت هرگونه تأخیر در اجرای رهنمودهای جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد جذب دانش‌آموزان تیزهوش دوره اول متوسطه در سال 97 برعهده وزارت آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: ارائه گزارش اصلاحات در سمپاد به ویژه در نحوه جذب برای اعمال از سال 98 به بعد به اعضای شورا، شناسایی و برخورد با مافیای مدارس غیرانتفاعی و مبارزه جدی با جریان‌هایی که به دنبال تکمیل حلقه ثروت و قدرت در فرآیند تعلیم و تعلم هستند از اولویت‌های وزیر محترم وزیر‌آموزش و پرورش است. نگرانی و سرگردانی دانش‌آموزان تیزهوش و خانواده‌های آنان را هرچه سریعتر برطرف کنید و اجازه ندهید که نخبگان و اولیای پرتلاش آنان به ویژه در مناطق محروم اسیر منازعات صاحبان منافع شوند. زمان بارگزاری بیشتر برمردم نیست. باربرداری کنید!"

درحالی که بسیاری از دانش‌آموزانی که علاقه‌مند در شرکت در آزمون مدارس سمپاد برای سال جاری بودند بلاتکلیف هستند و نمی‌دانند که آیا این آزمون درسال 97 برگزار خواهد شد یا خیر، اظهار نظرهای متفاوت سرگردانی آنها را دو چندان خواهد کرد و در چنین شرایطی نیاز است تا مسئولان آموزش و پرورش هرچه سریعتر وضعیت برگزاری آزمون مدارس سمپاد در پایه هفتم برای سال جاری را مشخص کنند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس