روحانی

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: در دیدار امروز نمایندگان مجلس با رئیس جمهور، روحانی از مواردی همچون تهدیدات امنیتی و اقتصادی تلگرام برای کشور ابراز نگرانی کرد.

به گزارش مشرق، داود محمدی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در تشریح دیدار نوروزی جمعی از نمایندگان مجلس با حسن روحانی رئیس‌جمهور که امروز صورت گرفت، اظهار داشت: در این دیدار بیشتر مسائل اجرایی کشور از سوی نمایندگان مطرح و توسط رئیس‌جمهور پاسخ داده شد. 

بیشتر بخوانید:

مخاطرات اقتصادی انحصار تلگرام جدی است

تلگرام تبهکاران و پنهانکاری مسئولان!

وی افزود: در این نشست همچنین در خصوص موضوع فیلترینگ تلگرام هم مباحثی مطرح شد و موضوعات جدی از سوی رئیس‌جمهور مطرح شد. 

 وی همچنین تصریح کرد: رئیس‌جمهور توضیحاتی را در خصوص فیلتر تلگرام به نمایندگان ارائه کرد که ضمن آن عنوان کرد ما باید در این حوزه خودمان خودکفا باشیم و این مسئله به صورت عمومی در کشور مطرح است و لازم است که در این میان دقت بیشتری صورت گیرد. 

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: رئیس‌جمهور همچنین تأکید کرد که ما باید متکی به خود باشیم و حرکت‌های لازم را در بخش فضای مجازی، خودمان انجام دهیم و در عین حال باید از مضرات تلگرام جلوگیری کرد. 

وی با بیان اینکه مباحث کلی درباره فیلترینگ تلگرام از سوی رئیس‌جمهور مطرح شد، گفت: البته نمایندگان در خصوص فیلترینگ تلگرام نظرات مختلفی دارند و با توجه به بررسی‌هایی که در فضای مجازی صورت گرفت و اطلاعاتی که به مجلس داده شد، همچنین مباحثی که آقای فیروزآبادی در جلسه غیرعلنی مجلس مطرح کرد نشان می‌دهد آنچه که در فضای مجازی ایجاد شده است حامل یک سری مسائل نگرانی‌های جدی در حوزه‌های امنیتی، حتی اقتصادی جدی است و این امری است که همه صاحب‌نظران بر روی آن اتفاق‌نظر دارند. 

محمدی ادامه داد: البته فضای اطلاع‌رسانی که هم در جهان ایجاد شده است در کشور ما هم از آن استفاده می‌شود و طبیعی است که امری مورد نیاز است اما ما باید بین این دو مؤلفه راه‌حلی را در کشور انتخاب کنیم که در حقیقت الزامات لازم را ایجاد کند و همچنین از این امکان علمی و تکنولوژی استفاده کنیم و بتوانیم نظراتمان را کاهش دهیم. 

وی در ادامه توضیحات رئیس‌جمهور در دیدار امروز خود با نمایندگان مجلس و در پاسخ به این سوال که در مجموع رئیس جمهور موافق فیلترینگ تلگرام است، خاطرنشان کرد: بله؛ البته در این جلسه عنوان شد که همه مزایا و مضرات این پیام‌رسان باید در کنار هم دیده و در عین حال باید همه مسائل در نظر گرفته شو، هیچ شکی در این نیست که این فضا عمدتاً دراختیار غربی‌هاست و استفاده مناسب را برای خود می‌برند و فضای اقتصادی که در آنجا تقسیم شده است در حقیقت به نفع آنها و به ضرر کشورهایی نظیر ایران است و لذا مشکلاتی را برای ما ایجاد می‌کند.  

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین عنوان کرد: رئیس‌جمهور در ادامه توضیحات خود تصریح کرد که در حوزه امنیتی تلگرام دارای اشکالاتی برای کشور ماست که طبیعتا ما برای تداوم امنیت در کشورمان و همچنین تداوم حرکت‌های اقتصادی باید راهکارهای مناسب هم داشته باشیم،‌ لذا مسئله فیلترینگ تلگرام باید به صورت همه‌ جانبه بررسی شود. 

وی در بخش پایانی سخنان خود یادآور شد: در این جلسه رئیس‌جمهور هم نگرانی‌های خود را مطرح کرد و هم اینکه تأکید کرد که این فضا باید به شکلی مناسب ایجاد شود که در کشور از آن استفاده شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 16
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 13
 • IR ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۴
  33 10
  از آقاي روحاني انتظار چنين حرفهاي دلسوزانه اي براي امنيت كشور نميرود احتمالا آقاي محمدي تعارف ميكنند
 • IR ۱۸:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۴
  24 9
  نگران نباش دکتوووووووووووووووور نذار اون خنده هایت از لبانت پژمرده شه, ما تو این گرونی و بدبختی زندگی می کنیم ولی صدامون در نمی یاد که مبادا تو نگران باشی اونوقت تو به خاطر احتمال فیلتر تلگرام نارحتی آخه چقدر به فکر مآآآآآآآآآآآآآآآآیی
 • کارشناس IR ۱۸:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۴
  14 15
  میگن این همه اختلاس و دزدی از طریق تلگرام صورت میگیره حتی اینهمه ارز از طریق تلگرام از مملکت خارج شده است گمانه زنی هایی هم وجود دارد که تلگرام باعث ایجاد اشتغال برای جوانان شده است . بیشتر کالاهای قاچاق هم نه از گمرک بلکه از طریق تلگرام وارد مملکت میشود . هر چه زودتر فیلتر کنید تا مشکلات مملکت شاید حل بشه .
  • IR ۲۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۴
   12 5
   میدونی چرا قاچاق و اختلاس تو کشور وجود داره چون از قبل جلوگیری نکردن اگه الانم جلوی فعالیت های اقتصادی تلگرام گرفته نشه ده سال دیگه مثل شرکت های هرمی سرمایه های مردم رو از بین میبره
 • IR ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۴
  31 24
  ما با تلگرام خواهیم ماند.. اصولا ایرانی از کنترل دولتی بیزار است...
  • IR ۲۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۴
   1 1
   دولتی! ما به ماه اشاره می کنیم تو انگشت رو میبینی
 • IR ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۴
  9 27
  دارن ملت رو آماده میکنن تا اختلال در تلگرام رو استارت بزنن.
 • IR ۱۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۴
  6 12
  لطفاً سخنان ريس جمهور را تحريف نكنيد آقای رئیس جمهور گفت که ما نباید با این نوع کارها در جامعه التهاب ایجاد کنیم. اگر مشکلی هست باید آن را با تدبیر حل کرد و باید در سال جدید امید ایجاد کنیم و نباید مواردی مطرح کنیم که باعث ایجاد استرس و اضطراب در جامعه شود. وی افزود: رئیس جمهور گفت که تلگرام یک ابزار اطلاع رسانی است که 95 درصد محتوای آن مفید و شاید 5 درصد آن مشکل ساز باشد؛ از این رو ما باید محتوای آن را درست کنیم. فراموش نکنیم که با مسدود کردن تلگرام 200 هزار فرصت شغلی از بین می رود و در این زمینه باید همه جوانب در نظر گرفته شود. این نماینده مجلس در ادامه گفت: آقای روحانی اشاره کرد که همگان روی تولید ابزار اطلاع رسانی که در داخل وجود داشته باشد و انحصار را از تلگرام بگیرد، اتفاق نظر دارند؛ ما باید در کنار تلگرام پیام رسان های داخلی را تولید کنیم و هیچ کس مخالف این نیست که انحصار از تلگرام گرفته شود، اما راه حل این نیست که تلگرام را ببندیم تا در داخل یک پیام رسان تولید کنیم. وی بیان کرد: آقای روحانی همچنین به موردی اشاره کرد که یک عده تبلیغ پیام رسانی را کردند که وقتی آمار کاربران آن به 150 هزار نفر رسیده، قفل شده است. تاکید رئیس جمهور بر این بود که ما باید ابتدا نرم افزار و پیام رسان موفقی را تولید کنیم، بعد با تلگرام مقابله کنیم و نظر رئیس جمهور بر این بود که این موضوع باید با تدبیر حل شود. میرزایی اظهار داشت: ایشان نظرش این بود که با فیلتر کردن تلگرام مشکلی حل نخواهد شد. وی روی امنیت پیام رسان های داخلی نیز تاکید داشت و گفت: ما باید مطمئن شویم که آیا پیام رسان های داخلی می تواند امنیت پیام های خانوادگی کاربران را تامین کند؟ آقای روحانی در ارتباط با امنیت پیام رسان ها نیز توضیحاتی ارائه داد که دولت با تولید پیام رسان های داخلی مخالفتی ندارد اما معتقد است راه اقبال نشان دادن مردم به پیام رسان های داخلی، مسدود یا فیلتر کردن تلگرام نیست. وی در پایان با اشاره به اینکه رئیس جمهور معتقد است در شرایطی که رکود اقتصادی وجود دارد، تعطیل کردن کسب و کارهای تلگرامی کار درستی نیست گفت: آقای روحانی گفت، برای انجام
  • محمد IR ۲۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۴
   2 2
   اگه روحانی به فکر مردم بود که این همه وزیر ناکارآمد دورش جمع نبود مگه روحانی به. فکر مردم هم هست؟
  • ۰۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۷
   0 0
   آخی پس جناب روحانی بالاخره فهمیدن رکود وجود دارد و مردم کار ندارند و وضع اقتصاد داغونه و همه این ها برکات وجودی ایشونه
 • سحر IR ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۴
  29 26
  مگر کور باشیم که زیان تلگرام را نبینیم آخه دندون لق رو باید کشید اینهمه کش و قوس واسه چیه؟؟ از روزیکه این تلگرام کوفتی مد شده مردم ناامید و بی تفاوت شده اند .این نرم افزار فقط جهت فروپاشی نظام آمده و باید در اسرع وقت فیلتر شه
  • amir IR ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۴
   31 6
   از فیلتر شکن استفاده میکنیم تا چشمت از حدقه درآد :)))))
  • IR ۲۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۴
   2 6
   فیلتر شکن بازش نمیکنه
  • IR ۲۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۴
   2 5
   ببند دهن گشادتو
  • علی IR ۰۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۵
   4 2
   فیلتر شکن بازش نمیکنه ؟ همین شماهایید که کمتر اطلاعی از چیزی ندارید فقط از فیلتر شدن حمایت میکنید هرچند شماها هم حق دارید، بالاخره نون خوردن خودتون درخطره
 • ۰۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۷
  0 0
  باز هم برجام شکست جدیدی خورد تورم و گرانی زیاد شد دلار پنج هزار و صد رو رد کرد ترامپ و اسرائیل و عربستان برای ایران چنگ و دندان نشان دادند و باز هم آقای روحانی به یاد فیلتر تلگرام افتاد و یک شوی جدید و یک موج سواری جدیدی رو در این وادی آغاز کرد تا باز هم مثل همیشه حواس های مردم رو از بی تدبیری و بی عرضگی و ناکارامدی دولت و دولتی ها به یک فضای دیگری پرت کند بازهم جناب روحانی خودشان دستور فیلتر میدهند و باز هم خودشان پیروز مندانه و مقتدرانه رفع فیلتر میکنند و یک دستاورد ارزنده دیگر در دولت تدبیر رونمایی میشود هر عقل سلیمی در هر دولت عاقلی میداند که استفاده از یک پیام رسان بومی به مراتب بهتر از پیام رسان جاسوس غیر بومی است اما در دولت کلید سازان باید تلگرام باقی بماند تا شوی تبلیغاتی و پروپاگاندای آقای روحانی هر چند وقت یک بار با کمک تلگرام به کار بیفتد و سرانجام همه این بالا و پایین کردن ها یک چیز است جناب روحانی با جلوگیری از فیلتر تلگرام یکی از بزرگترین دستاوردهایشان را برای بار دوم رقم خواهند زد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس