کد خبر 842495
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۵
مهدی محمدی نمایه

وحدت ملی زمانی شکل می گیرد که مرزها با امریکا، اسراییل و سعودی شفاف شود. من به سهم خود منتظر می مانم که نهضتی در میان اصلاح طلبان در حمایت از آنچه ترامپ و بن سلمان به جنگ آن آمده اند شکل بگیرد.

به گزارش مشرق، مهدی محمدی در کانال تلگرامی خود با اشاره به شرایط بین المللی و تاثیر آن بر اتفاقات داخلی نوشت:

ایران در ماه های آینده به شدت نیازمند وحدت خواهد بود. در مقابل فشاری که دشمن درصدد وارد کردن آن به ماست، هیچ پادزهری موثر از اجماع ملی نیست. اینکه قانون کاتسا تا امروز آنگونه که امریکا می خواست اجرا نشده، از جمله به این دلیل است که پس از امضای قانون اجماع ملی فوق العاده ای در دفاع از امنیت کشور شکل گرفت.

اساسا هدف اصلی تحریم ها ایجاد شکاف در کشور و ایجاد مطالبه سازش است. اکنون هم که امریکا اراده کرده تا کاتسا را به شکل حداکثری اجرا کند، به این دلیل است که حس می کند زمان برای ایجاد شکاف در ایران از هر وقت دیگری مناسب تر است. این چیزی است که همین دیروز رییس سرویس اطلاعات نظامی اسراییل به صراحت به آن اعتراف کرده.

اما این اجماع ملی با فرمول های مکانیکی نظیر "گفت وگو یا مصالحه ملی" که اصلاح طلبان پیشنهاد می دهند حاصل نخواهد شد. بگذریم که برخی اصلاح طلبان شادمان از آشوب ها و فشارها، پیشنهاد گفت وگو نمی دهند بلکه "باج" می خواهند و به صراحت گفته اند –مثل آقای تاج زاده در گفت وگو با ویژه نامه نوروزی صدا- که آشوب ها و فشارها را برای خود فرصت می دانند!

وحدت ملی که ایران اکنون به آن نیاز دارد وحدت در مقابل امریکا، اسراییل و سعودی است. کسانی که امروز در ایران دقیقا دارند همان حرف های بن سلمان، ترامپ و نتایناهو را تکرار می کنند نمی توانند بانی یا حتی بخشی از این وحدت باشند.

اصلاح طلبان باید تکلیف خود را به "محتوا"ی حرف های امریکا، انگلیس و سعودی روشن کنند. کل داستان این است که امریکا به انهدام برنامه موشکی ایران کمر بسته است. اصلاح طلبان باید روشن کنند در قبال برنامه موشکی چه موضعی دارند. امریکا با تمام توان درصدد تضعیف سپاه است، اصلاح طلبان باید بگویند با محتوای آنچه ترامپ و نتانیاهو درباره سپاه می گویند تا چه حد مخالفند؟ سعودی، امریکا و اسراییل می خواهند ایران پیروزی های منطقه ای اش را رها کند و منطقه را یکسره تحویل داعش و بدتر از داعش بدهد، اصلاح طلبان چه موضعی در این باره دارند؟ اینها شاخص های وحدت است و با لفاظی هم نمی توان از آنها گریخت.


وحدت ملی زمانی شکل می گیرد که مرزها با امریکا، اسراییل و سعودی شفاف شود. من به سهم خود منتظر می مانم و بسیار مشتاقم که نهضتی در میان اصلاح طلبان وطن دوست در حمایت از آنچه ترامپ، نتانیاهو و بن سلمان به جنگ آن آمده اند شکل بگیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 21
 • IR ۲۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۸
  38 13
  امریکا دنبال خلع سلاح ایران و تبدیل اسراییل عربستان و پاکستان به قدرت های اتمی و موشکی منطقه و تامین امنیت منطقه توسط این کشورها به عنوان ژآندارم منطقه و تبدیل بقیه کشورها به کشورهای لی لی پوتی هست
 • حسین- ن IR ۲۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۸
  40 38
  اگر اصلاح طلبان بخواهند در باره توان موشکی یعنی بزرگترین مولفه قدرت باز دارندگی مثل برجام تصمیم بگیرند واکنش مردم آنها را به قعرتاریخ پرتاب خواهند شد و آشکار شدن نقش ستون پنجم تنها یک نتیجه برای اصلاح طلبان دارد نفرت شدید مردم از آنها و دیگر هیچ
  • IR ۰۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
   13 9
   به زباله دان تاریخ - مردم با آنها آن خواهند کرد که با شاه ودار و دسته اش کردند
 • IR ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  3 3
  آیا روز فناوری هسته ای از تاریخ حذف شده است ؟ فروشگاه اینترنتی بامیلو اقدام به فروش و حراج اسپینر با طرح پرچم آمریکا کرده و 87 درصد تخفیف زده است
 • امید DE ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  8 4
  بھترین راہ دستگیری این عناصر خائن در مملکت ھستش و یا حذف این ھا از حکومت فقط با این راہ به یک پارچگی سیاسی خواھیم رسید وگر نه این عناصر خائن کار دستمون خواھند داد
  • IR ۲۳:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
   1 6
   خائن دقیقا خود شمایید رای گیری کنید ببینید مردم کدوم شما رو قبول دارند اصلاح طلبها یا اصولگراها
  • ES ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۲
   0 0
   مردم یکبار در سقیفه رای گیری کردند. برای کل تاریخ کافی است.
 • صمد IR ۱۷:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۹
  3 2
  واکنش دفاعی عزتمندانه بایدبه حمله هوشمندومدیریت شده درهمه عرصه هاتبدیل شودتاقدرت تشخیص وبرنامه ریزی برای دشمن سلب گردد
 • IR ۰۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  0 0
  اتفاقا مهدی خان، لباس رزم خیلی بهت میاد.
 • IR ۰۶:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
  3 0
  وحدت ملی!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس