خبر ویژه

استعفای زودهنگام و قابل پیش‌بینی محمد علی نجفی از شهرداری تهران، باعث شرمندگی مدعیان اصلاح‌طلبی شد.

به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

تحلیل‌گران و منابع رسانه‌ای بسیاری با توجه به سوابق مدیریتی نجفی پیش‌بینی می‌کردند که وی با توجه به سوابق مدیریتی و وضعیت جسمی، قرار نیست در شهرداری بماند و به همین دلیل سپردن مدیریت پایتخت به مدیری که نیامده می‌خواهد استعفا بدهد، خلاف مصلحت عمومی است. اما حامیان وی به لاپوشانی این واقعیت پرداخته و انتقادها را بیان کردند.

اکنون با انتشار خبر استعفای محمدعلی نجفی، سایت عصر ایران از سایت‌های اصلی اصلاح‌طلبان در مطلبی با عنوان «خسته نباشید آقای استعفا، چه آمدن و چه رفتن‌هایی!»

می‌نویسد: «خبر کوتاه بود. نجفی از شهرداری تهران استعفا داد. ابتدا این استعفا تکذیب شد اما بعد از گوشه کنار، منابع آگاه این استعفا را تأیید می‌کردند و می‌گفتند شهردار تهران دیگر حاضر به کار در پایتخت نیست. تأیید و تکذیب‌ها ادامه داشت تا اینکه به صورت رسمی این استعفا اعلام شد.

حضور نجفی در پست‌های مهم تبدیل به داستان عجیبی شده است. استعفا از ریاست میراث فرهنگی بعد از 5 ماه، استعفا از دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بعد از 6 ماه و حالا بعد از 7 ماه استعفا از شهرداری تهران. حالا می‌شود محمد علی نجفی را «آقای استعفا» خطاب کرد.

استعفاهای او از چند پست مهم دولتی این سؤال به ذهن متبادر می‌شود که چرا نجفی این همه پست را قبول می‌کند و بعد استعفا می‌دهد؟

نجفی از معاونت رئیس جمهور و ریاست میراث فرهنگی به دلیل بیماری استعفا داد. پذیرفتن شغل‌های بعدی به ویژه شهرداری تهران شاید حکایت از آن دارد که آن بیماری آنقدرها هم جدی نبوده است و بیشتر به بهانه شبیه بوده است تا دلیل.

کسی که بیمار است قطعاً پست مهم و پرکاری چون شهرداری تهران را قبول نمی‌کند.

آقای نجفی خود بهتر از هر فرد دیگری می‌دانست که تکیه زدن به کرسی شهرداری پایتخت یعنی تحمل فشار. حالا چه شده است که با اولین فشار جدی، آقای نجفی حضور در خیابان بهشت را به لقایش بخشیده است.

اگر واقعاً آقای نجفی دارای چنین روحیه‌ لطیفی است پس چرا کاری به این بزرگی و پرفشاری را قبول کرده است؟

در آخرین روزهای سال 96، استعفا به هر دلیلی از سوی شهردار تهران پذیرفتنی نیست. آنهم در روزهایی که زمانی برای پیدا کردن جانشین برای او فراهم نیست و شورای شهر مجبور است زمان زیادی را صرف انتخاب جانشین او کند.

این در حالی است که آخرین جلسه شورای شهر در سال 96 هم برگزار شده است. تهران باید در شوک بماند تا جانشینی برای «آقای استعفا» پیدا شود.

استعفای یک سیاستمدار برای یک بار قابل پذیرش است اما وقتی این استعفاها تکرار می‌شود نشان می‌دهد که دیگر نباید به سمت او رفت. بعد از استعفا از شهرداری تهران به نظر می‌رسد فصل استراحت آقای نجفی آغاز شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
  37 0
  همشون بدرد نخورند
 • رضا IR ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
  28 0
  مطمئن باشین این اصلاح طلبها هر کاری میکنن یعنی یه غلطی دارن میکنن که صداش بعدا در میاد. این استعفاها هم یه نقشه ای توش هست. میگی نه وایسا ببین