کد خبر 839669
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
گور دست جمعی در عراق

سخنگوی فرماندهی عملیات استان نینوی در شمال عراق از یافتن یک گور جمعی با 72 پیکر از نیروهای امنیتی در موصل خبر داد.

به گزارش مشرق، سرتیپ «محمد الجبوری» سخنگوی فرماندهی عملیات استان «نینوی» از کشف یک گور جمعی دیگر شامل پیکر 72 نیروی امنیتی عراق در شمال موصل واقع در 400 کیلومتری شمال بغداد خبر داد.

به نوشته پایگاه خبری «i24»، وی اعلام کرد: نیروهای امنیتی عراق، یک گور جمعی شامل 72 پیکر را که به دست تکفیری‌های داعش در یکی  از باغهای ناحیه «الرشیدیه» در شمال موصل اعدام شده بودند، پیدا کرده است که همگی از نیروهای امنیتی محلی هستند.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: نیروهای امنیتی، این پیکرها را به پزشکی قانونی انتقال داده‌اند تا آزمایشهای لازم برای تشخیص هویت آنها و تطبیق آن با کارتهای  همراهشان، انجام شود.

نیروهای عراقی در مارس  سال گذشته کنترل شهر موصل را به دست گرفتند و تکفیری‌ها را از این شهر به عقب راندند و تاکنون چندین گور جمعی در این شهر یافته‌اند.بزرگترین گور جمعی پیدا شده در موصل مربوط به مهرماه پیش است که تیم‌های ویژه تفحص عراقی، دو گور جمعی شامل پیکر 500 تن از زندانیان زندان «بادوش» بود که سه سال پیش در هنگام اشغال شهر موصل،  از سوی داعش از زندان خارج شدند و شیعیان پس از جدا شدن از اهل تسنن، به ضرب گلوله در چند کیلومتری بادوش، در صحرا، اعدام شدند. در یکی از این گورهای جمعی یافته شده، پیکر 30 تن و در دیگری 470 نفر دفن شده بود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس