ترامپ

یک سخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا در واکنش به تهدیدات تعرفه ای ترامپ علیه خودروسازان اروپایی به رئیس جمهور آمریکا درباره تشدید مناقشات تجاری هشدار داد.

به گزارش مشرق به نقل از روزنامه "هندلزبلات" آلمان، کمیسیون اتحادیه اروپا در واکنش به تهدیدات تعرفه ای مجدد ترامپ علیه خودروسازان اروپایی از جمله شرکت های "مرسدس بنز" و "بی ام و"، به ترامپ درباره تشدید مناقشات تجاری هشدار داد.


یک سحنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا روز دوشنبه در سخنانی در بروکسل گفت: قبل از اینکه کسی شروع به پرتاب سنگ کند بهتر است قبل از آن ببیند که آیا خود او در خانه ای شیشه ای ننشسته است.

"دونالد ترامپ"، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته در جریان جنگ لفظی تجاری با اروپا بار دیگر در یک نشست انتخاباتی در پنسیلوانیا شرکت های خودرو ساز آلمانی و اروپایی را به قراردادن تعرفه های گمرگی بالا تهدید کرد.

بیشتر بخوانید:

سکوت عجیب کره شمالی در برابر پیشنهاد ترامپسیاست های اقتصادی "دونالد ترامپ" در سطح بین المللی نگرانی و ناآرامی های زیادی را ایجاد کرده است. در مناقشات بر سر تعرفه های گمرکی آمریکا، کشور چین نیز درباره عواقب خطرناک این سیاست ها بر روی اقتصاد جهانی هشدار داده است.

ترامپ همچنین در سخنانی جنجال برانگیز اعلام کرده است که تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم به آمریکا را به‌ترتیب 25 و 10 درصد تعیین خواهد کرد.

وی گفت: ما بزرگترین شرکت‌های تولید آلومینیوم را در آمریکا داریم اما به‌دلیل سیاست‌های تجاری بد و توافق‌های تجاری با دیگر کشورها با آنها به‌روش وحشتناکی رفتار شده است.

بعد از آن اتحادیه اروپا آمریکا را به در پیش گرفتن اقدامات سختگیرانه متقابل تهدید کرد. ترامپ نیز اروپا را تهدید کرد که در صورت در پیش گرفتن اقدامات تلافی جویانه، روی واردات خودرو از اروپا هم تعرفه های گمرکی بالا قرار می دهد.

بیشتر بخوانید:

همسر نتانیاهو دست به دامن داماد ترامپ شد


ترامپ چندی پیش نیز در واکنش به انتقادهای شدید داخلی و خارجی به این تصمیمات خود در پیامی توئیتری اظهار داشت که ما تقریبا در همه قراردادهای تجاری بازنده هستیم. دوستان و دشمنان ما سال های زیادی از آمریکا سوء استفاده کرده اند. صنعت فولاد و آلومینیوم ما مرده است. حالا زمانی برای دگرگونی است.

در حالی که اتحادیه اروپا و چین در این جنگ لفظی ترامپ را به در پیش گرفتن اقدامات متقابل تهدید کرده اند، اما ترامپ از مواضع خود عقب نشینی نکرده است. وی در یک نشست انتخاباتی حزب جمهوریخواه در پنسیلوانیا اعلام کرد که با همه اقدامات تلافی جویانه مبارزه خواهد کرد. وی بار دیگر صنعت خودرو در اروپا را به گسترش موانع وارداتی تهدید کرده و گفت: خودروها واقعا یک مسئله بزرگ هستند. ترامپ این بار تهدید کرد که ما تعرفه های گمرکی برای مرسدس بنز و بی ام و قرار می دهیم.

ترامپ امروز برای مذاکرات با اتحادیه اروپا درباره تعرفه های گمرکی پایین تر روی تولیدات آمریکایی اعلام آمادگی کرده است. وی امروز (دوشنبه) در پیامی توئیتری اعلام کرد که مذاکرات در این باره با نمایندگان اتحادیه اروپا توسط وزیر بازرگانی آمریکا هدایت می شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس