کد خبر 839084
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۸
علی علیزاده

سلبریتی‌های سینمایی و ورزشی و هنری، یعنی همان «مراجع اجتماعی» طبقه متوسط جدید، پشت تریبون‌ها و منبرهای مدرن خودشان در توییتر و اینستاگرام و تلگرام میروند و از این واقعه «ابراز انزجار» میکنند.

به گزارش مشرق، «علی علیزاده» تحلیلگر سیاسی ساکن لندن در کانال تلگرام خود نوشت:

«دختر بچه‌هایی که در برج میلاد رقصیده بودند را احضار کرده بودند. شناسنامه‌هایشان را بررسی کردند تا ببینند نه سالشان شده یا نه. یکی از دختربچه ها را از یک ظهر تا نه شب در وزرا نگه داشته بودند و بازجویی کرده بودند»

منبع اولیه خبر بالا روزنامه نگاری ساکن ایران است. کاربران حرفه‌ای فضای مجازی که بسیاری‌شان در اجاره نهادهای شناخته‌شده وزارت خارجه آمریکا مثل «توانا» هستند بلافاصله در خط مقدم نشر خبر قرار میگیرند. ژنرالهای دعوای جناحی داخل کشور که خود بخشی از نظام سیاسی حاکم در ایران هستند و دولت و نیمی از مجلس و نیمی از ساختار اقتصاد نفتی-رانتی کشور را در اختیار دارند و سودش را میبرند بلافاصله به انها میپیوندند و در خط میانی آتش می‌ایستند. و در نهایت کاربران عادی معصوم ولی غیر پرسشگر هم پیاده نظام میشوند. خبر در کمتر از یکساعت مثل توپ صدا میکند.

در مرحله بعد، رسانه‌های فارسی زبان دولتهای غربی وارد میشوند و بلافاصله خبر را بازنشر میدهند تا خبر از فضای محدود مجازی خارج و در سطح ملی منتشر شود. حالا افکار عمومی جامعه در ابعاد وسیع «تحریک» و احساسات بخشی از جامعه «جریحه‌دار» شده. حالا هر کس موظف است موضع خود را ابراز کند.

سلبریتی‌های سینمایی و ورزشی و هنری، یعنی همان «مراجع اجتماعی» طبقه متوسط جدید، پشت تریبون‌ها و منبرهای مدرن خودشان در توییتر و اینستاگرام و تلگرام میروند و از این واقعه «ابراز انزجار» میکنند. در پایین منابرشان، افکار عمومی بسیج میشوند، با مشت‌های گره کرده و دهن های کف کرده و گاه کفن پوش شعار میدهند. اول به مسببان این «جنایت»، بعد به نظام سیاسی جمهوری اسلامی که این «جنایت» را بوجود آورده، بعد به زندگی در ایران و در نهایت هم به خود «ایران» لعنت و نفرین میفرستند. قبلا خود را با مردم بقیه کشورها و زندگی خوشبخت شان مقایسه میکردند، تازگی‌ها هم که به اصلاحات دروغین عربستان اشاره میکنند، و مانند مراسمی آیینی، به صورت جمعی حسرت میخورند و در موجی هیجانی و هیستریک پر از عقده میشوند. حرف ساده همه شان در یک کلمه این است: «خاک بر سر ما».

ایدئولوژی ایران‌ستیزی موفق شده یکبار دیگر همه را در مقام استنطاق و بازجویی قرار دهد و توپخانه ایران‌ستیزی موفق شده‌است یکبار دیگر روان بخشی از هشتاد میلیون ایرانی را ناامن و به آنها دز و میزان بالایی از داروی «نفرت از خود» تزریق کند. داروی استعماری شناخته‌شده‌ای که سیستم ایمنی ملتها را تضعیف میکند و به آنها احساس حقیر و ضعیف بودن القا میکند. دارویی که آنها را مستعد پذیرش ذلت و بردگی و سرخم کردن مقابل ملتها و قدرتهای دیگر میکند. بیست و چهار ساعت بعدتر خبر به آرامی و در سکوت تکذیب میشود. به همین سادگی!

روزنامه‌نگار به نقل از یکی از مادران این کودکان خردسال اعلام میکند: «دلیل حضور ما در وزرا بخاطر اتفاقات برج میلاد نبود بلکه من در روز هشت مارس در میدان انقلاب توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت شدم و از آنجایی که بچه با من بود، او را هم به وزرا آوردند. سوالهایی هم که از ما شد ارتباطی با موضوع برج میلاد نداشت.»

این تکنیک شناخته شده‌ای است. خبر فیک و دروغ در صدر می‌ایستد و میلیونها نفر آن را می‌بینند. یعنی عملا در صفحه اول و با حروف درشت چاپ شده ولی تکذیبیه وقتی که موج خوابیده و عملا در صفحات میانی و جایی که هزار نفر هم با آن درگیر نمیشوند و حتی اگر ان را بخوانند تاثیرش بر انها چندان نیست.
 خبر وقتی تکذیب میشود که ناامنی و نفرت از خود و دیگران، وقتی که  ناامیدی و سیاه دیدن همه چیز و همه کس، وقتی میل به رفتن از ایران و مهاجرت، وقتی بی‌تفاوتی به سرنوشت آینده ایران و...  در ذهن مردم عادی این کشور رسوب کرده و ته نشین شده. این ساختار ایران ستیزی است. و بسیاری از ایرانیان هم بی انکه بدانند پیاده نظام لشکر همین ایران ستیزی هستند.

به کانال تلگرام علی علیزاده بپیوندید و آن را به دیگران هم معرفی کنید. برای مقابله با ایرانستیزان رسانه من و شماییم.

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • سید IR ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
  83 8
  هر آتشی که در ایران بر علیه انقلاب هست از گور این اصلاح طلبان تهوع آور برخاسته است!
  • IR ۰۲:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
   7 3
   گفت شرف از که آموختی گفتم از اصلاحطلبان واقعا اگه تو ایران این جماعت بی شف و بی اخلاق و متکبر و دروغ گو رو نداشتیم دچار خیلی از مشکلات نمیشدیم
  • IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
   6 1
   قبول دارم ولی فضای سیاسی کشور مثل فساد در فوتبال شده، قرمز و آبی نداره جفتشون تو فکر منافع خودشونن و از نظر من غالب سیاست مداران تهوع آوند که بوی گندش تو قیامت بلد میشه. خواهیم دید.
 • IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
  5 1
  ربطی به صنف نداره,بلکه بی غیرتی مسول مربوطه اس که وقتی خبری بر علیه اون ارگان نشر داده میشه برای پیگیری اقدامی نمیشه. به زعم مسول داره لطفا میکنه, بلکه داره خیانت میکنه. وقتی یک بار روزنامه توبیخ بشه بقیه کار دستشون میاد. برای جبران اینکار باید روزنامه رو مجبور به چاپ عذرخواهی اون هم تیتر اصلی و به مدت یک هفته بکنن و به صورت تمام صفحه. که باعث میشه آبروی روزنامه و خبرنگارش بره و در مجموع آبرو به صنف خبرنگاری برگرده. اون مسول هم که پیگیری نمیکنه توبیخ بشه. حقوق های آنچنانی میگیرن برای چی , برای حفظ آبروی ارگانشون.
 • US ۱۸:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
  2 4
  خوب چرا اصلا باید این کارا بشه و کشورمون همیشه خدا تیتر اول روزنامه ها و رسانه های دنیا بشه! البته گردانندگان سایت شما این طور که از قرائن امر معلومه یک رهی رو در پیش گرفته اند که البته به ناراست آباد! منتهی می شه. از دختر خردسال بازجوئی نشده؟ گیرم نشده باشه. درباره بردن دختران و خواهران و مادران ما که به تماشای شهرآورد رفته بودند و بعد اونارو دستگیر و به کمیته بروند، چی می گید؟ بین دویست کشور دنیا کدوم کشکر با اتباع زن خودش این کار رو می کنه؟ لطف بفرمائید و مودبانه و محترمانه اگه چنین انفاقی افتاده، درباره اش یه کامنت بذارید و از نیابتا از مردم عذرخواهی کنید.
  • یاور3 ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
   1 1
   بحث رو به انحراف نکشون. قشنگ معلومه از اون مغالطه گرای جریان خاص هستی.
 • US ۰۴:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  1 1
  فيك همان دروغ است ، براي چه از واژه دشمن و بيگانه استفاده ميكنيد و هم فيك و هم دروغ را مينويسيد ، وقتي نوشتيد دروغ خوب همان فيك است چرا زبان فارسي را داريد نابود ميكنيد ، اخه اين چه وضعي است ؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس