کد خبر 834860
تاریخ انتشار: ۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۱
بازار خودرو

کارشناس خودرو درباره خودروهای وارداتی گفت: افزایش تعرفه، افزایش قیمت دلار و افزایش اسقاط خودرو سه عامل اصلی افزایش قیمت خودروهای وارداتی است.

به گزارش مشرق، فربد زاوه کارشناس اقتصادی درباره دلایل افزایش قیمت خودرو گفت: به دلیل اینکه تعرفه‌ها افزایش یافته و به قول معروف بالای بازار فضا پیدا کرده این انتظار را ایجاد کرده که قیمت‌ خودرو افزایش یابد.

کارشناس خودرو درباره خودروهای وارداتی نیز گفت: افزایش تعرفه، افزایش قیمت دلار و افزایش اسقاط خودرو سه عامل اصلی افزایش قیمت خودروهای وارداتی است که با توجه به کاهش قیمت خودرو فعلا بازار در رکود به سر می‌برد.

بیشتر بخوانید:

پشت پرده توقف و باز شدن سایت ثبت سفارش خودرو

زاوه در پاسخ به این سئوال که آیا با افزایش قیمت خودروهای چینی همچنان مشتریان برای خرید این خودروها تمایل نشان خواهند داد، تصریح کرد: زمایکه تعرفه شدید افزایش می‌یابد خریداران ناچار می‌شوند به سمت محصولات جایگزین بروند که بیشتر CKD چینی یا یکسری از محصولات هستند که شاید زیاد به روز هم نباشند

وی ادامه داد: اینکه خریداران به دنبال جایگزینی محصولات دیگر باشند طبیعی است به دلیل اینکه با افزایش ناگهانی تعرفه قدرت خرید خریداران به همان سرعت افزایش نمی‌یابد به سمت خودروهای چینی می‌روند و، چون با افزایش تقاضا مواجه می‌شوند قیمت‌ها افزایش می‌یابد.

بیشتر بخوانید:

جدول/ جدیدترین قیمت خودروهای داخلی مدل ۹۷

کارشناس خودرو افزود: از طرفی، چون فاصله افزایش تعرفه زیاد شده، شرکت‌های مادر به دلیل اینکه خیالشان از تعرفه راحت است وسوسه می‌شوند که قیمت CKD محصول خود را افزایش دهند و این یک روند غلطی است که ایجاد می‌شود.

زاوه خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش نرخ ارز بازار خودروهای وارداتی در رکود قرار دارد و خریدارن به دلیل اینکه احتمال می‌دهند قیمت‌ها بیشتر کاهش یابد خرید نمی‌کنند.

وی درباره پیش بینی خود از بازار خودرو در روزهای پایانی سال گفت: در خودروهای داخلی که وابستگی به نرخ ارز کمتر است خریداران خود را دارند و بازار آن‌ها رونق خواهد داشت اما، در خودروهای گران قیمت این اتفاق نخواهد افتاد و خودروهای وارداتی با کاهش خرید و فروش و قیمت همراه خواهند بود.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha