سرویس پُست دیپلماتیک

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که سرویس پُست دیپلماتیک روسیه برای قاچاق کوکائین در آرژانتین مورد استفاده قرار نگرفته است.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، پس از یورش نیروهای پلیس به محفلی بین المللی از قاچاقچیان مواد مخدر در کشور آرژانتین «ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز شنبه اعلام کرد که سرویس پُست دیپلماتیک روسیه برای قاچاق کوکائین در آرژانتین مورد استفاده قرار نگرفته است.

گفتنی است که تحقیقات در خصوص این پرونده قاچاق کوکائین در آرژانتین از سال ۲۰۱۶ و پس از آن آغاز شد که سفیر روسیه در بوئنوس آیرس در تماس با مقامات محلی گزارش داد که قاچاقچیان مواد مخدر سعی داشتند ۱۶ عدد ساک حاوی کوکائین را از محل این سفارتخانه در بوئنوس آیرس بوسیله یک پرواز دیپلماتیک جابجا کنند.

ماریا زاخاروا در شبکه های اجتماعی اعلام کرد که اطلاعات ارائه شده در خصوص استفاده قاچاقچیان از سرویس پُست دیپلماتیک سفارت روسیه در پایتخت آرژانتین «صحت ندارد».

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در ادامه افزود که این محموله کوکائین به مقصد اروپا ارسال شده و متعلق به یکی از کارکنان سفارت روسیه بوده است. اما از ارائه اطلاعات در خصوص بازداشت احتمالی فرد مذکور خودداری کرد.

با این حال، تحقیقات پیرامون این پرونده قاچاق مواد مخدر به بازداشت یک افسر پلیس آرژانتین و یک تبعه این کشور آمریکای جنوبی در روز چهارشنبه انجامید.

«پاتریشیا بالریچ» وزیر امنیت آرژانتین اوایل هفته جاری به خبرنگاران گفت که سایر مظنونان این پرونده در روسیه دستگیر شده اند؛ اما سردسته های این باند قاچاق همچنان فراری هستند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس