کد خبر 831900
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۲
حسین شمسیان

در پرونده سیامک نمازی و پدرش باقر هم هیچ کس خودکشی نکرد، آنجا هم «فقط»آن دومحکوم شدند!آنهم «فقط» به ده سال حبس! و کسی نپرسید آنها از دوره کارگزاران تا دوره روحانی در ایران کجاها بودند.

  به گزارش مشرق، حسین شمسیان عضو شورای سردبیری روزنامه کیهان درخصوص علت حمایت برخی چهره ها و جریان ها از جاسوس‌ها در کانال تلگرامی خود نوشت:

این روز ها حرف و نقل درباره مرگ«کاووس سید امامی» فراوان شده و تقریبا همه شده اند کارشناس امنیتی و قضایی!

بیشتر بخوانید:

«جامعه شناس» میلیاردری که «جاسوس» بود

پاسخ ستاد حقوق بشر به فضاسازی‌ها درباره خودکشی سیدامامی


حرفی نیست، اما آنچه امروز خیلی سر و صدا کرده ،هنوز کمتر است از آنچه سه سال قبل در کیهان درباره این به اصطلاح موسسه‌ غیر دولتی و شرکای داخلی و خارجی اش منتشر شد.


موسسه حیات وحش میراث پارسیان، مراد طاهباز ، دیوید لیلین آمریکایی و ... تنها برخی از اسامی مندرج در گزارش سه سال قبل کیهان بود.


اما مهم نیست که اول چه کسی گفت! مهم بقیه ماجراست.


مهم این است که با مرگ سید امامی، ماجرا به پایان می رسد یا نه!؟


 یادمان نرفته که در پرونده جاسوس هسته ای ، هیچکس خودکشی نکرد و مدتی بعد «فقط» دُرّی اصفهانی محکوم شد!آنهم «فقط»به پنج سال حبس!یعنی باید قبول کنیم که دری اصفهانی بدون هیچ شبکه ای تا آن سطح رسیده بود؟!


 در پرونده سیامک نمازی و پدرش باقر هم هیچ کس خودکشی نکرد، آنجا هم «فقط»آن دومحکوم شدند! آنهم «فقط» به ده سال حبس! و کسی نپرسید آنها از دوره کارگزاران تا دوره روحانی در ایران کجاها بودند و عامل کدام سند های مهم و «تصمیم سازی»های کلان بودند!؟در مرکز تحقیقات استراتژیک فلان مجموعه مهم  چه می کردند و با رئیس و معاون وقتش چه سر وسری داشتند!؟


همین ها را می‌توان در باره  حامیان و مرتبطان نزار زاکار ، جیسون رضائیان و ... پرسید و سئوال کرد که اصلا چه شد که جیسون رضائیان بعد از محکومیت به آمریکا رفت! چه کسانی دنبال مبادله نمازی ها بودند و چه کسی اجازه نداد!


 حالا در این پرونده برخلاف موارد قبلی ،طرف اصلی ماجرا خودکشی کرده است و ظاهرا راه هموار تر شده!


 آیا با این مرگ ،پرونده مختومه می شود!؟


آیا شبکه مهم و بلند پایه وی در برخی مراکز اجرایی و علمی کشور به حال خود رها می شود!؟


آیا سامانه تسهیل کننده گردش مالی  «موسسه حیات وحش میراث پارسیان» به تامین مالی دیگر جاسوس ها ادامه خواهد داد!؟


 آیا آنها که نظرات سید امامی را در مدیریت ها و برنامه ریزی ها به سند تبدیل می کردند، در سیستم می مانند و به کارشان ادامه می دهند!؟

اینها سوالاتی به مراتب مهم تراست از ماجرای مرگ، اما ظاهرا شبکه حامی جاسوس ها (شامل برخی نمایندگان مجلس، زنحیره ای ها،برخی مشاوران آشنا با امور امنیتی،برخی دولتمردان و...) می کوشند با پررنگ کردن ماجرای خودکشی، اجازه طرح و مطالبه آنها را ندهند.


پ.ن: یک شِبه رسانه حامی شبکه نفوذ، در فرار به جلویی ناشیانه، به زعم خود کوشیده اسامی برخی مرتبطان را بسوزاند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 15
 • مهماندار هواپیما GB ۰۰:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
  14 0
  الان اگر حامیانشان را رسوا نکنید ممکن است دیر بشه
 • IR ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
  2 0
  این پرسش به‌طور جدی مطرح است که به‌واقع؛ چرا برخی عناصر سیاسی و رسانه‌ای همسو با بیگانگان و دشمنان قسم‌خورده ایران، در حمایت از جاسوس آمریکا خود را به در و دیوار می‌کوبند و هوار می‌کشند و یک بار هم به مذمت جاسوس و جاسوسی علیه منافع و مصالح کشور نمی‌پردازند؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس