امانوئل ماکرون

حزب امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه روز یکشنبه اولین تجربه انتخاباتی اش را پس از پیروزی خیره کننده ماه ژوئن گذشته تجربه کرد و شکست خورد.

به گزارش مشرق، حزب محافظه کار «جمهوری‌خواهان» در انتخابات میاندوره ای یکشنبه مجلس سفلی دو کرسی را تصاحب کرد که باعث تقویت جایگاه «لوران ووکیه» رهبر جدید این حزب شده است. حزب «جمهوری به پیش» به ریاست «امانوئل ماکرون» در انتخابات میاندوره ای پارلمان فرانسه شکست خورد.

بر این اساس در این انتخابات حزب محافظه کار «جمهوری خواهان» به ریاست «لوران ووکیه» دو کرسی دیگر از پارلمان را به دست آورد که این امر جایگاه این حزب را بیش از گذشته تقویت کرد.

با اعلام نتایج انتخابات میاندوره ای پارلمان فرانسه، مشخص شد که دو نامزد مورد حمایت ماکرون در مقابل رقبای خود از حزب جمهوری خواه متحمل شکست شده اند.

هر چند حزب ماکرون همچنان ۳۰۹ کرسی از مجموع ۵۷۷ کرسی پارلمان را همچنان در اختیار دارد، اما میزان محبوبیت وی و حزب متبوعش از زمان آغاز به کارش در الیزه کاهش یافته است.

ووکیه در بیانیه ای اعلام کرد این نتایج، مجازاتی برای دولت از سوی شهروندان فرانسوی است. وی افزایش مالیات طبقه متوسط و مستمری بگیران و افزایش بی سابقه مهاجرت و جنایت را از جمله دلایل بی اعتمادی به دولت ماکرون عنوان کرد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس