سردار کریمی

جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا گفت: پالایش افراد بر اساس اطلاعات ثبت‌نامی صورت گرفته و اسامی 20 هزار نفر از کسانی که مشمول کسری یا معافیت از خدمت می‌شوند نیز انتخاب شده اند.

به گزارش مشرق، جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا درباره آمار 20 هزار نفر کسر و معافیت فرزندان ایثارگران، گفت: 20 هزار نفر انتخاب شده‌اند اما ایرادی در کار وجود دارد و باید روشی اتخاذ کنیم که همه ایثارگران از این طرح سهم ببرند:

سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در خصوص آخرین وضعیت و تعیین تکلیف طرح کسری و معافیت فرزندان ایثارگران، اظهار داشت: کار ثبت اطلاعات با ثبت‌نام 357 هزار نفر به پایان رسید و تا این لحظه دسته‌بندی افراد ثبت‌نامی بر اساس مشمولیت یا عدم مشمولیت انجام شده است.

جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: دسته‌بندی‌ها و پالایش افراد بر اساس اطلاعات ثبت‌نامی صورت گرفته و اسامی 20 هزار نفر از کسانی که مشمول کسری یا معافیت از خدمت می‌شوند نیز انتخاب شده است؛ اما یک ایرادی در کار است.

در همین رابطه بخوانید:

ابلاغ مقررات کسر خدمت فرزندان ایثارگران

مصوبات جدید معافیت فرزندان ایثارگران + جزئیات

سردار کریمی در خصوص این «ایراد»، گفت: 20 هزار نفری که برای امسال انتخاب شده‌اند بیشتر در زمره کسانی هستند که 29-28 ماه خدمت عملیاتی دارند و در زمره مشمولان محسوب می‌شوند؛ تعداد اندکی هم هستند که در حال خدمتند؛ اگر بخواهیم به این روش اقدام کنیم حق تعداد زیادی از افرادی که مدت کمتری خدمت عملیاتی دارند تضییع می‌شود.

وی گفت: ما به دنبال شیوه‌ای هستیم که بتوانیم به گونه‌ای لیست افراد را اعلام کنیم تا همه ایثارگران در آن سهیم باشند و اجحاف و تضییع حقی صورت نگیرد و به گونه‌ای نباشد که کسر خدمت فقط مشمول تعدادی شود. 

این مقام ارشد سازمان نظام وظیفه به برگزاری جلسات در این زمینه اشاره و بیان داشت: جلساتی را با ستاد کل نیروهای مسلح، سازمان وظیفه عمومی و دیگر خبرگان این حوزه برگزار کردیم تا بتوانیم روشی را پیاده سازیم تا همه ایثارگران از کسری یا معافیت بهره‌مند شوند.

جانشین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در خصوص زمان قطعی اعلام اسامی 20 هزار نفر کسری و معافیت خدمت، خاطرنشان کرد: فعلاً تاریخ خاصی را برای اعلام اسامی 20 هزار نفر مشخص نکرده‌ایم چرا که اولویت ما با توجه به آنکه مدافع ایثارگران هستیم انتخاب روشی است که بتوانیم یک راه‌حل منطقی و کامل را در پیش‌رو داشته باشیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 6
 • مظفر IR ۲۳:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
  3 2
  از کلی گویی باید پرهیز شود و بایستی به جزییات نیز توجه شود برای مثال کسی که در جبهه بوده و زخمی شده و بنا به نظر پزشکان باید خارج از صف خدمت کند بدلیل جراحات وارده و بقیه خدمت را در پشت جبهه گذرانده و جانباز هم شده باید تمام معیار را برای کسر خدمت در نظر بگیرند و به تمام موارد توجه داشته باشند تا حقی از کسی ضایع نشود
 • IR ۲۳:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
  5 0
  متاسفانه نحوه اجرای این قانون تنها توهین آشکار به ایثارگران و کهنه سربازان جنگ تحمیلی است...
 • ستار IR ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
  3 0
  این چه قانونیه والا من پدرم27ماه24روز خدمت کرده بخاطر 6روز این قانون منو نگرفته تازه پدرم جانبازی داره اونم نپذیرفتند
 • علی IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
  2 0
  یعنه چه این چه قانونیه به جای اینکه افراد درحال خدمتو بگیره اون یکی هارو میگیره
 • محمد IR ۰۳:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
  8 0
  اینقدر به این قانون ایراد گرفتند که تائیدش و ابلاغش دوسال طول کشید الانم با این نحوه اجرا قانون لابد من که پدرم هفده ماه جبهه داره و سال بعد میرم سربازی باید صبر کنم تا موهام همرنگ دندونام بشه تا مشمول این قانون بشم؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس