دادستان کل آمریکا

دادستان کل آمریکا هفته گذشته در راستای انجام تحقیقات پیرامون اتهامات مطروحه علیه اعضای تیم انتخاباتی «دونالد ترامپ»، تحت بازجویی قرار گرفت.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، وزارت دادگستری آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که «جف سِشِنز» دادستان کل این کشور هفته گذشته از سوی دفتر بازپرس ویژه پرونده «تبانی احتمالی اعضای تیم انتخاباتی ترامپ با مقامات روسیه» تحت بازجویی قرار گرفت.

بدین ترتیب، این نخستین بار است که «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده فوق الذکر یکی از اعضای کابینه ترامپ را تحت بازجویی قرار می دهد که این خود یک نقطه عطف در روند تحقیقاتی به شمار می رود که به موازات یکسالِ نخست ریاست جمهوری ترامپ ادامه دارد.

گفتنی است که دفتر بازپرس مولر پیش از این نیز «جیمز کومی» مدیر پیشین و برکنار شده «اِف بی آی» را تحت بازجویی قرار داد. در واقع، برکناری سؤال برانگیز جیمز کومی از مدیریت اف بی آی به انتصاب رابرت مولر به سمت بازپرس ویژه «پرونده روسیه» از سوی مقام شماره دو وزارت دادگستری، یعنی «راد روزنشاین» انجامید.

شایان ذکر است که جف سشنز نخستین سناتور آمریکا (ایالت آلاباما) بود که نامزدی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا را تأیید کرد و تا پیش از انتصابش به سمت عالی ترین مجری قانون (دادستان کل) در آمریکا، به عنوان مشاور در تیم انتخاباتی ترامپ فعالیت می کرد.

پیش بینی می شود که توجه تیم تحقیقاتی رابرت مولر به دیدارهای جف سشنز و «سرگئی کیسلیاک» سفیر وقت روسیه در واشنگتن و همچنین نقش و دخالت این مقام آمریکایی در اِخراج جیمز کومی جلب شده باشد.

این در حالی است که ترامپ در پاسخ به پرسشهای خبرنگاران در خصوص بازجویی تیم رابرت مولر از جف سشنز گفت: «به هیچ وجه به این موضوع علاقه ای ندارم».

گفتنی است که «یان پِرایِر» سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا در گزارشی در روزنامه نیویورک تایمز تأیید کرد که جف سشنز هفته گذشته به مدت چهار ساعت با تیم تحقیقاتی مولر دیدار و گفتگو کرد. پرایر از ذکر جزئیات بیشتر در این باره خودداری کرد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس