مرکز دمشق.jpg

در جریان درگیری ها در شهرک حرستا که منجر به شکست حصر نیروهای سوری در پایگاه نظامی شدحداقل بیش از ۱۰۰ تن از عناصر تروریستی به هلاکت رسیدند.

به گزارش مشرق، حومه شرقی دمشق در ۲ هفته گذشته پس از نقض آتش بس توسط گروه های تروریستی شاهد درگیری های شدیدی بود و در یک بازه زمانی کوتاه نیروهای ارتش سوریه در پایگاه نظامی شهرک حرستا محاصره شدند.

تروریست ها درصدد بودند با اشغال پایگاه نظامی، اداره مرکبات و دانشکده فنی، راه انتقال نیرو و تجهیزات را از شهرک حرستا به شهرک عربیت باز کنند اما در نهایت با عملیات گسترده نیروهای سوری، محاصره پایگاه نظامی شکسته شد.

در روزهای گذشته درگیری ها در حومه پایگاه نظامی ادامه یافت و در نهایت نیروهای ارتش موفق شدند با عقب راندن عناصر تروریستی به سوی شهرک «مدیرا»، حملات را برای اشغال دانشکده دفع کنند.


** برای مشاهده بهتر جزییات روی نقشه کلیک کنید**
 

نیروهای ارتش سوریه عملیاتی را هم برای تامین امنیت اداره مرکبات آغاز کردند و پس از درگیری های سنگین توانستند حدود ۹۰ درصد مجتمع مسکونی را در حومه ترمینال «الحجز» از اشغال تروریست ها خارج کنند.

حدود ۲۰ از تروریست ها در جریان پاکسازی این مناطق از پای درآمدند. ترمینال «الحجز» در حومه جنوبی شهرک حرستا واقع شده و در مسیر (جاده اصلی) شهرک های «حرستا_عربین» قرار دارد.

از حومه جنوب شرق شهرک حرستا هم خبر می رسد، نیروهای سوری عملیات آزادسازی پایگاه نظامی ارتش (گردان مرکزی امنیت حفظ نظام) را در دستور کار قرار داده اند و در چند ساعت گذشته موفق به پاکسازی تعدادی از ایستگاه های دفاعی تروریست ها شده اند.


** برای مشاهده بهتر جزییات روی نقشه کلیک کنید**
 

در جریان درگیری ها در شهرک حرستا که منجر به شکست حصر نیروهای سوری در پایگاه نظامی شدحداقل بیش از ۱۰۰ تن از عناصر تروریستی به هلاکت رسیدند؛ منابع میدانی از جان باختن ۸۵ تن از نیروهای ارتش سوریه در درگیری های دو هفته گذشته هم خبر داده اند که نام ۷ فرمانده میدانی هم در لیست شهدا دیده می شود.

از سویی دیگر، عملیات پاکسازی شهرک حرستا هم در دستور کار نیروهای سوری قرار گرفته اما تراکم مجتمع های مسکونی و وجود تونل ها باعث شده پیشروی ها با احتیاط کامل انجام گیرد؛ عناصر تروریستی از تونل ها برای کمین علیه نیروهای سوری استفاده می کنند.

نیروهای سوری مواضع تروریست ها را در این شهرک با موشک های کوتاه برد «فیل» هدف قرار می دهند و خواب را از آنان گرفته اند؛ جنگنده های روسی هم به شدت مواضع عناصر تروریستی را در شهرک حرستا و مناطق حومه هدف قرار می دهند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۰۳:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
  34 4
  گویا نیروهای مقاومت با 10 هزار حرامزاده در غوطه دمشق بازی بازی می کنند امروز 500 نیرو به گوشه ایی حمله می کنند کلی شهید و خسارات و تهش بدون گرفتن جایی و حالا اونا حمله می کنن !!!! دائما حملات بی ثمر و حملات حرامزاده ها منجر به شهادت ده ها تن و ناامنی های بزرگ کنار دمشق ، وضعیتی شبیه به دویدن روی تردمیل ! مقاومت باید یکبار برای همیشه این غائله را تمام کند شده باشد از چند کشور نیروی موقت وارد کند 20هزارنفر از شمال مستقیما به دوما حمله کنند و سر مار را له کنند همزمان 5 هزار نفر از مرج السلطان و 5 هزار نفر از حرستا و جوبر و عین ترما حملات ایذایی ، جبهه حرامزاده ها را به فروپاشی کلی برسانند البته گفتنش با میدان واقعی رزم خیلی فرقه اما روش فعلی هم کلا بی ثمره هر چند وقت یکبار هم با منفجر شدن تونلی ، حصری چیزی هم یک فاجعه بزرگ .
 • IR ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
  28 3
  وقتی اسراییل صدهاهزاررزمنده صف کشیده را ببیند تروریستهاموضوعیت وجودی خودرا ازدست میدهند خوشبختانه راهی وجودنداردبه کمک ارباب بروند . چقدر حقیرندکسانیکه درآزادی قدس غمگین میشوند . چقدرحقیرند آنهاکه سپر آپارتاید صهیون شدند . اسلام همیشه خوارج را به شدیدترین وجه برانداخته چون ازیهودصهیونیستی بدترند . خیبرکه بشود خیلیها میایندومیگویندماباشماهستیم !؟
 • IR ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
  6 56
  به مردم چه ربطی دارد که مشرق گزارش لحظه به لحظه آنرا می دهد ؟
  • IR ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
   28 4
   اگر حوادث اروپا بود و حمله تروریستی به ما ربط داشت؟
  • ایرانی DE ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
   31 4
   به ما ربط داره به تو ربط نداره!
  • IR ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
   20 4
   به مردم ربط داره، به تو ربطی نداره . تو خودتو با مردم قاطی نکن!
  • IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
   20 4
   وقتی خبر شهادت نیروهای جبهه ی مقاومت را می شنوم از صمیم قلب ناراحت میشم. خداوند هر چه سریعتر این خوارج زمان را از میان بردارد.
 • مرندی IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
  14 8
  بیمه هستن؟
 • IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
  14 6
  زمان پیروزی نیروهای مقاومت هستن زمان شهادت نیروهای ارتش سوریه.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس