غلامرضا رفیعی

دکتر غلامرضا رفیعی کارشناسی حقوق فوتبال با انتقاد از دستور موقت کمیته انضباطی در پرونده جپاروف اعلام کرد کمیته انضباطی قوانین و مقررات داخلی و بین المللی فوتبال را به سخره گرفته است.

به گزارش مشرق، رفیعی در این باره گفت: جناب آقای حسن زاده؛ دستور موقت شما مبنی بر محرومیت جپاروف به استناد ماده ۱۰۰ آیین نامه انضباطی جدید فدراسیون فوتبال مایه شرمساری و بمنزله به سخره گرفتن قوانین و مقررات داخلی و بین المللی فوتبال است.

او ادامه داد: آیین نامه انضباطی ابهام و اشکالی ندارد. محرومیت جپاروف هم در همین آیین نامه پیش بینی شده است اما صدور و اجرای دستور موقت برای شرایط خاص، فوق العاده، اوضاع و احوالی که امنیت به مخاطره افتد، است نه برای محرومیت یک بازیکن. دستور موقت صادره برای غیر شرایط فوق بدعتی خطرناک و موجب خودکامگی رئیس کمیته انضباطی خواهد بود. جامعه حقوق ورزش ایران و مسئولین فدراسیون فکری برای این وضعیت کنند! امیدوارم کمیته استیناف بدون درنگ مهر باطل بر این دستور موقت بزنند. کاش مرجعی و قانونی وجود می داشت که برای این دستور موقت من درآوردی حسن زاده، خود حسن زاده را با دستور موقت از  سمت ریاست کمیته انضباطی دست کم به مدت یکماه محروم می کرد تا قوانین و مقررات فوتبال ایران و جهان را مطالعه کند! چون ماده ۱۰۰ آیین نامه انضباطی ضعفی ندارد؛ برداشت و تفسیر آقای حسن زاده عجیب و غریب است!

رفیعی ادامه داد: به مسئولین باشگاه استقلال قویا و اکیدا توصیه می کنم وفق ماده ۱۰۰ آیین نامه جدید کمیته انضباطی فورا به دستور موقت آقای حسن زاده و محرومیت یک ماهه جباروف اعتراض کنند. طبق قانون جدید، اعتراض به دستور موقت حتی نیاز به پرداخت هزینه دادرسی تجدیدنظر ندارد و کمیته استیناف وفق ماده ۱۰۰ مکلف است ظرف سه روز به اعتراض باشگاه استقلال رسیدگی و دستور موقت آقای حسن زاده را تایید یا باطل کند. اگر باشگاه استقلال فورا اعتراض خود را ثبت کند شک ندارم کمیته استیناف دستور موقت و محرومیت یکماهه جباروف را لغو و باطل خواهد کرد. امیدوارم وعده آقای تاج مبنی بر انجام اصلاحات ساختاری و سازمانی در فدراسیون فوتبال به کمیته انضباطی هم تسری پیدا کند در غیر اینصورت شاهد آرای عجیب و غریب تر کمیته انضباطی و رئیس آن خواهیم بود. آیین نامه انضباطی جدید آیین نامه بروز و خوبی هست اما اگر قاضی ای که قضاوت خواهد کرد قاضی عالم و آگاه به قوانین و مقررات روز فوتبال ایران و جهان نباشد؛ قانون هرچقدر قانون خوبی هم باشد را ابتر و ناکارآمد خواهد کرد. آقای حسن زاده با این حکم نشان داد که باید از کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال برود.

منبع: وب سایت برنامه نود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • علی IR ۲۱:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
    0 0
    احسنت؛ احسنت.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس