کد خبر 817500
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹
علیرضا افضل

سرمربی سابق تیم فوتسال گیتی پسند در انتقادات بی سابقه از حسین شمس و نتایج وی در این تیم، گفت: اگر گیتی پسند بد بسته شده بود چرا هدایت این تیم را قبول کردید؟

به گزارش مشرق، علیرضا افضل سرمربی تیم فوتسال گیتی پسند در نیم فصل اول بود که قبل از شروع نیم فصل دوم، از سمتش برکنار شد و حسین شمس به جای وی به عنوان سرمربی جدید این تیم انتخاب شد.

افضل حالا و در شرایطی که تیم گیتی پسند عناوین قهرمانی و نایب قهرمانی لیگ را از دست داده است، به انتقاد از حسین شمس پرداخت و همچنین از نقش دوستان و نزدیکان سپهر محمدی دروازه بان ملی پوش این تیم در توهین ها و شعارها روی سکوها پرده برداشت. وی همچنین گفت: دو، سه بازیکن کارهایی که می گفتم را در زمین اجرا نمی‌کردند و در نهایت مقدمات اخراجم را فراهم کردند.

فقط سه تیم دنبال قهرمانی بودند
امسال لیگ خوبی داشتیم. شرایط به گونه ای بود که از همان ابتدا سه تیم مس، گیتی پسند و تاسیسات دنبال قهرمانی بودند و سایر تیم ها برای رده های چهارم به بعد برنامه ریزی کرده بودند. چند تیم هم برای سقوط نکردن به لیگ دسته اول رقابت داشتند.

به فرض که تیم را بد بستم چرا به آذرخش و آتلیه امتیاز دادید؟
ابتدای فصل که هدایت گیتی پسند را بر عهده داشتم، تیم خوبی بستم که در حد قهرمانی بود. متاسفانه، بعضی دوستان (حسین شمس) مدام می گویند گیتی پسند خوب بسته نشده است. به فرض اینکه تیم هم خوب بسته نشده باشد؛ آیا باید به تیم هایی مثل آذرخش، آتلیه و فرش آرا امتیاز می دادید؟

بالاتر از مس بودیم ولی مس قهرمان شد
در انتهای نیم فصل اول، مسئولان باشگاه اعلام کردند در مقایسه با همین زمان در سال گذشته امتیازات کمتری گرفته ایم و برای همین مرا از سرمربیگری برکنار کردند. آن زمان ما چهار امتیاز بیشتر از مس سونگون داشتیم و در رده دوم بودیم ولی چطور شد که مس در نهایت قهرمان شد و ما سوم؟

با مهدی جاوید مشکلی نداشتم
آقای شمس در مصاحبه هایش مدام می گوید چرا بازیکنانی مثل مهدی جاوید و مهران عالیقدر از گیتی پسند جدا شدند. باید بگویم بنده با مهدی جاوید مشکلی نداشتم بلکه باشگاه با او مشکل داشت. هم پستی جاوید در تیم ملی هم با او مشکل داشت. باشگاه به من گفت که جاوید مورد تایید نیست و برای همین به وی اجازه جدایی دادند.

عالیقدر بی نظم بود
مهران عالیقدر ابتدا با گیتی پسند قرارداد بست. او سر تمرینات حاضر شد ولی به مدت یک هفته غیبت کرد. دوباره به تمرینات برگشت و سپس دو ماه او را ندیدیم. بازیکنی که نظم نداشته باشد به درد من نمی خورد.

احترام شمس را نگه داشتم اما...
حسین شمس استاد و مربی من بوده است و من هم در این مدت احترامش را نگه داشتم که جوابش را ندادم ولی حرفهایی که می زند را قبول ندارم. زمانی که ما در جام باشگاه های آسیا حضور داشتیم، همه می گفتند تیممان پرمهره است. در نیم فصل اول هم مقابل تیم حفاری که گیتی پسند هرسال به آن می باخت یا مقابل مس که هر سال ۴ تا ۵ گل می خوردند، مساوی کردیم. فقط یک باخت به تاسیسات دادیم.

سپهر محمدی خوب کار نکرد
سپهر محمدی دروازه بان گیتی پسند در مدتی که در تیم بودم خوب کار نکرد. اگر او خوب بود، مشکلات کمتر می شد.

اگر مشکل تیم روحی و روانی بود چرا شرایط بدتر شد؟
سئوال من این است. اگر مشکل تیم گیتی پسند روحی و روانی بود، چرا با آمدن حسین شمس شرایط و نتایج بدتر شد؟ ما نیم فصل اول ۴ امتیاز از مس بیشتر داشتیم ولی به خاطر یک باخت، بنده را عوض کردند.

می گفتند پیرمرد برزیلی آورده ام!
در نیم فصل دوم آقایان هر موقع می باختند، یک بهانه ای می آوردند. یکبار می گفتند تیم بد بسته شده است؛ یکبار می گفتند بازیکنان برزیلی که آورده اند، پیرمرد هستند! یکبار می گفتند برزیلی ها چینی و افغانستانی هستند!

دانشگاه آزاد را که خود شمس بسته بود
حسین شمس خودش سال گذشته تیم دانشگاه آزاد را بست ولی این تیم به لیگ دسته اول سقوط کرد. تیم دبیری را هم خود شمس بست ولی در آسیا سوم شد و در لیگ هم از کارش کناره گیری کرد. از نظر اخلاقی درست نیست که آدم یک جا کار کند و مدام بهانه بیاورد و به سرمربی قبلی انتقاد کند.

اگر گیتی پسند بد بود چرا شمس سرمربی شد؟
تیم گیتی پسند را بنده بستم و مسئولیتش هم با من بود ولی سئوالم این است که اگر طبق ادعای آقایان تیم بد بسته شده بود، چرا سرمربی شدند؟ خب خیلی راحت هدایت تیم را قبول نمی کردید. آقای شمس! شما که ادعایت می شود و گاهی برای نتایج تیم هایت بخصوص تیم ملی اشک می ریزی، نباید سرمربی گیتی پسند می شدید!

من شاگرد شما بودم؛ اگر بد هستم در واقع شما بد هستی!
آقای شمس! بنده ۴ سال شاگرد شما بودم و با شما کار کردم. اگر مدعی هستید که من بد هستم و تیم را بد بسته ام، در واقع شاگرد شما بوده ام و این یعنی اینکه شما بد کار کرده اید. استاد که نباید شاگرد خودش را بکوبد!

آدمهای سپهر محمدی علیه من شعار می دادند
یک زمانی علیه سپهر محمدی مصاحبه ای کردم. بعد از آن توهین ها و شعارها از روی سکوها به بنده شروع شد تا جایی که فریاد «حیا کن رها کن» سر می دادند. من در اصفهان چند قهرمانی به دست آورده بودم و زحمت زیادی برای ورزش اصفهان کشیده ام؛ حقم این نبود. همین آدمها وقتی برای تماشای بازی مس با گیتی پسند به سالن رفته بودند، جلوی مهدی تاج، مدیران مس و سرمربی تیم ملی به من توهین کردند.

تیم شما به نصف مس باخت؛ به من چه کار دارید؟
چند نفر از تماشاگران سپاهان، از دوستان سپهر محمدی هستند و از این شهر به آن شهر می روند. آنها علیه من شعار دادند. وقتی تیم شما به نصف تیم مس می بازد، به من چه کار دارید؟ مس که در این مسابقه، نیمی از بازیکنانش را بازی نداد؛ پس چطور شکست خوردید؟

شمس ادعایش می شود و به همه «گیر» می دهد
آقای شمس! شما که ادعایت می شود و به همه از جمله وحید شمسایی، سیدمحمد ناظم الشریعه و هر فرد دیگری در فدراسیون و کمیته فوتسال گیر می دهید، یاد بگیر که نتیجه بگیری! مگر بازیکنانی مثل عروجی، زارع، عباسی، درخشان و سعید افشار بد بودند؟ تازه ۵ ملی پوش هم داشتید. دو بازیکن برزیلی هم در گیتی پسند بود. چرا با این همه بازیکن نتیجه نگرفتید؟

دو سه بازیکن کارهایی که می گفتم انجام نمی دادند
در گیتی پسند بازیکن سالاری وجود داشت. بعضی بازیکنان می گفتند تمریناتم به روز نیست. دو سه نفری بودند که اذیت می کردند و کاری که می گفتم انجام نمی دادند. بعد به باشگاه می رفتند و چیز دیگری می گفتند.

من هم می توانستم تیم را سوم کنم!
تیم را من بستم، خوب هم بستم ولی فرصت کافی ندادند. اگر قرار بود با تغییر سرمربی در رده سوم جدول قرار بگیرند که من هم می توانستم این کار را بکنم! متاسفانه شمس هر هفته با یک چیز گیر می داد؛ یک هفته به تبانی و شرطبندی، یک هفته به تیم آذرخش که کامل به اصفهان رفته بود و ....

می گفتند تاکتیک گیتی پسند را به شمسایی و خوراکچی می دهم
کار به جایی رسیده بود که می گفتند افضل به شمسایی و خوراکچی (سرمربیان تاسیسات و پارسیان) زنگ می زند و تاکتیک تیم را می گوید. این حرفها را نزنید؛ زشت است.

آدم باید خودش را درست کند نه اینکه اشک بریزد!
حسین شمس عادت دارد گاهی اوقات اشک بریزد ولی یک روز به کمیته فوتسال گیر می دهد، یک روز به فدراسیون فوتبال و یک روز به تیم های دیگر. آدم باید خودش را درست کند. من نمی خواستم این حرفها را بزنم ولی وقتی دیدم هر روز مصاحبه می کند و می گوید تیم بسته شده، مجبور شدم پاسخ بدهم.

همیشه در نیم فصل دوم بهتر نتیجه می گیرم
در تمام تیم هایی که کار کرده ام، در نیم فصل دوم بهتر نتیجه گرفته ام. نمونه اش تیم مس سونگون. نمی گویم اگر می ماندم گیتی پسند قهرمان می شد ولی حداقل از رده سوم هم پایینتر نمی رفتم. نیم فصل اول ۲۸امتیاز گرفتم و از تیم مس هم بالاتر ایستادم ولی این مس بود که در نهایت قهرمان شد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس