بازدید فرماندهان ارشد نیروهای مسلح از باغ موزه دفاع مقدس

فرماندهان ارشد نیروهای مسلح از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کردند.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، به نقل از روابط عمومی و تبلیغات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌­های دفاع مقدس، امیر سرلشکر عطاالله صالحی، جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرتیپ علی عبداللهی معاون هماهنگ کننده ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی، امیر سرتیپ حسن شاه‌صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش و سردار سرتیپ غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین، حجت الاسلام و المسلمین صفایی، سردار شادمانی، سردار جزایری، امیر باقری، سردار صالح اصفهانی، سردار زاده کمند، سردار تشکری و سردار فروتن از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کردند.


فرماندهان ارشد نیروهای مسلح در ادامه از سراسرنما، کتابخانه تخصصی شهید سوداگر و تالارهای آستانه، حیرت و حقانیت، آرامش و مقابله، شهادت، پیروزی و سرانجام بازدید و در جریان فعالیت‌های این مجموعه قرار گرفتند.


سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس در حاشیه بازدید فرماندهان ارشد نیروهای مسلح از موزه انقلاب اسلامی و دفاع¬مقدس بیام کرد: باتوجه به اینکه باغ‌موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت تهران با تصویب فرمانده معظم کل قوا با موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیروهای مسلح ادغام و به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تبدیل شد. سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح که رئیس هیات امنای این موزه نیز هستند، چند روز پیش از موزه بازدید کردند و امروز نیز فرماندهان ارشد نیروهای مسلح طبق دعوتی که از پیش به عمل آمده بود، از این مجموعه بازدید کردند.


سردار کارگر خاطرنشان کرد: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بزرگترین موزه کشور است. البته در سراسر کشور نیز ۳۰ مرکز فرهنگی دفاع مقدس ساخته شده  یا در حال ساخت بوده که از این تعداد، ۱۰ مرکز با توجه به موافقت فرمانده معظم کل قوا، با حضور رئیس جمهور و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و مسئولین لشکری و کشوری در دهه فجر امسال به طور همزمان در محل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح خواهد شد.


وی گفت: فرماندهان ارشد نیروهای مسلح پس از بازدید از قسمت‌های مختلف موزه، نقطه نظرات خود را درباره این موزه بیان داشتند و بعد از بازدید هم گزارشی از فعالیت‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و مراکز فرهنگی دفاع مقدس که قرار است ماه آینده افتتاح شود و همچنین گزارش درباره راهیان نور ارائه شد که فرماندهان ارشد نیروهای مسلح، نقطه نظرهای خود را عنوان کردند.


سردار کارگر یادآور شد: ترغیب و تشویق فرماندهان و کارکنان تحت امر فرماندهان ارشد نیروهای مسلح؛ ترغیب، تشویق و تسهیل بازدید تمامی اقشار مختلف مردم از موزه‌ها و مراکز فرهنگی دفاع‌مقدس در سراسر کشور از موضوعات جانبی جلسه فرماندهان ارشد نیروهای مسلح در حاشیه بازدید از موزه انقلاب اسلامی و دفاع‌مقدس بود.


وی در پایان در خصوص مصوبات جلسه فرماندهان ارشد نیروهای مسلح پس از بازدید از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: در این جلسه موضوعاتی در خصوص نشر ارزش‌های دفاع مقدس مطرح و تصمیمات خوبی هم گرفته شد به خصوص اینکه درباره مسایل محتوایی کتاب‌هایی که قرار است در مدارس و دانشگاه‌ها تدریس شود و همکاری و همیاری همه عزیزان در این مورد، مهم بوده و اکنون نیز موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و مراکز فرهنگی دفاع مقدس در سراسر کشور به لحاظ کمی وضعیت خوبی دارند اما برای ارتقای کیفیت آن نیروهای مسلح و تمامی مسئولین کشوری باید همت کنند تا این کار انجام بگیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس