جپاروف

بهترین گلزن این فصل استقلال گفت: در سال 2017 آخرین فرصت برای حضور در جام جهانی را از دست دادم ولی باز هم خوشحالم که سال خوبی داشتم.

سرویس ورزش مشرق – سرور جپاروف که قرار بود زمستان سال گذشته با پیوستن به استقلال مشکلات این تیم در میانه زمین را برطف کند این فصل از ابتدا به این تیم برگشت و تا اینجا با 4 گلی که در لیگ برتر و جام حذفی برای آبی های تهرانی زده عنوان بهترین گلزن تیمش تا پیش از دیدار با استقلال خوزستان را در اختیار دارد.

سرور جپاروف در گفت و گو با مشرق، به مناسبت عید کریسمس و فرا رسیدن ایام سال نومیلادی درباره آخرین وضعیت تیمش در لیگ و جام حذفی همچنین سال کهنه ای که رو به پایان است حرف زد.

متن این پرسش و پاسخ را در ادامه از نظر می گذرانید:

*از سال 2017 خاطرات بدی برایت باقی ماند؟

- نه! من هرگز خاطرات بد را در ذهنم نگه نمی دارم. فقط اگر خبرنگاران درباره این مسایل سئوال بپرسند آنها را به یاد می آورم...(خنده)!

* می توانستی در این سال به جام جهانی برسی؟

- البته من در این سال با اتفاقاتی مواجه شدم که خودم هیچ نقشی در رقم خوردن شان نداشتم. مثلا سال قبل پیش از اینکه به استقلال بیایم این باشگاه را از پنجره نقل و انتقالات محروم کردند و من به اصفهان رفتم. یا شاید مهمترین شان عدم راهیابی تیم ملی کشورم به جام جهانی روسیه بود. خیلی دوست داشتیم در این دوره که بازی در روسیه است ما هم به عنوان یکی از کشورهای سابق اتحاد جماهیر شوروی به روسیه می رفتیم که نشد. از یکسو این آخرین دوره ای بود که سن و سالم اجازه می داد تا این بخت را داشته باشم و بتوانم در جام جهانی حضور پیدا کنم. چون برای جام جهانی بعدی من 42 ساله می شوم و خیلی بعید است مربی تیم ملی بخواهد از من استفاده کند(خنده)!

* یعنی تا آن زمان بازی می کنی؟

- شاید! اگر بتوانم چرا بازی نکنم...!

* پس نرسیدن به جام جهانی اتفاق تلخی بوده است؟

- به هر حال در فوتبال همیشه آن اتفاقی که شما انتظار دارید رخ نمی دهد. باید تلاش کنید تا به آن برسید. گاهی هم البته هر چه تلاش کنید تقدیر را نمی توان تغییر داد. به هر حال من دو بار در آسیا بهترین بازیکن سال شدم و از این نظر خیلی خوشحالم ولی دوست داشتم در جام جهانی هم باشم که این افتخار نصیبم نشد. ناراحت هم نیستم چون مردم کشورم با همین افتخاراتی که بدست آورده ام مرا دوست دارند و امیدوارم نسل جدید فوتبال کشورم در جام های جهانی بعدی این افتخار را برای ازبکستان رقم بزنند.

* اما در استقلال هم اتفاقات خوبی برایت رخ نداد؟

- بله! پارسال زمستان که به استقلال آمدم اوایل سال 2017 بود که متوجه شدیم پنجره نقل و انقالات بسته است. خیلی دوست داشتم همان زمان به استقلال بپیوندم. با تیموریان (آندو) دوست شده بودم و برنامه های زیادی داشتیم ولی مجبور شدم به اصفهان بروم. در اصفهان هم روزهای خوبی بود ولی در نهایت به آنچه با اعضای تیم در نظر داشتیم دست پیدا نکردیم. این فصل هم با استقلال روزهای خوبی را استارت نزدیم. مسابقات دور از انتظار همه ما بد شروع شد و اسیر بدبیاری هایی شدیم که روحیه همه را تخریب کرده بود. با این همه حالا و در روزهای آخر سال 2017 خوشحالم که تیم باشگاهی ام خوب نتیجه می گیرد و طرفداران تیم مان راضی هستند.

* خودت هم خوب گل می زنی؟

- فرصت هایی بوده که نصیبم شده و من هم هیچ فرصتی را بیهوده از دست نمی دهم.

* تلخ ترین روزهایی که در سال 2017 داشتی کدام بودند؟

- یک بار در پایان دیدار برگشت با کره جنوبی(14 شهریور) خیلی ناراحت شدم که جام جهانی را از دست دادیم. آن شب فوق العاده غمگین بودم. کتمان هم نمی کنم. حس می کردم بهترین فرصت برای حضور در جام جهانی را به خاطر 2 امتیاز از دست داده بودیم. یک بار هم در پایان بازی با پدیده(31 مرداد) که علیرضا منصوریان خیلی ناراحت بود. آن شب واقعا بی رحمی فوتبال را حس کردم. می دانستم طرفداران استقلال بی اندازه او را دوست داشتند ولی به یکباره با دو، سه نتیجه بد همه چیز صددرصد تغییر کرد! اگر آن شب اشک ریختم برای ترس از بی رحمی فوتبال بود. همان هواداران الان مرا تشویق می کنند و البته آن شب هم کسی به من حرفی نزد ولی به این فکر کردم که اگر من هم مربی شوم چنین روزهایی می تواند در انتظارم باشد. در آن دو شب واقعا غمگین بودم و تلخ ترین شب های این مدتم بود.

* روزهای خوب چطور؟

- در سایر روزها و شبهای سال 2017 هرگز ناراحت نبودم و برای همین امسال را سالی خیلی خوب می دانم. از آن دو شب هم درس گرفتم. فقط همین!

* کریسمس چه کردی؟

- دوست داشتم کنار خانواده ام باشم ولی این امکان برایم بوجود نیامد. آنها تاشکند هستند و من نتوانستم به ازبکستان برگردم. بازی داشتیم و باز هم بازی داریم. ولی این اولین بار نیست که دچار این شرایط می شوم. حتما بعد از بازنشستگی از فوتبال روزهای زیادی فرصت دارم تا کنارشان باشم. در تهران هم دوستان استقلالی ام زحمت کشیدند و برای ما مراسم گرفتند و خوشحالمان کردند. برد 4 بر صفر شب کریسمس هم که دیگر همه چیز را بهتر و کاملتر کرد تا به خوبی به استقبال سال جدید برویم.

* با خانواده دیداری نداشتی؟

- از طریق فضای مجازی بود. دلم برای پسرم و دخترم تنگ شده و دنبال فرصتی هستم تا به دیدارشان بروم. گرچه تقریبا هر روز آنها را می بینم.

* تاشکند برف آمده؟

- بله! از یک ماه پیش برف های آنجا استارت خورده ولی نمی دانم چرا در تهران برف نمی آید. باید دعا کنیم برف ببارد.

* پیامی برای مسیحیان ایرانی طرفدار استقلال نداری؟

- امیدوارم بابانوئل برای همه استقلالی ها کادوی ویژه ای در سال جدید داشته باشد و ما در جام حذفی آن هدیه را دریافت کنیم و جام قهرمانی را به هواداران مان بدهیم.

* در لیگ چطور؟

- متأسفانه با امتیازهای زیادی که در دور رفت از دست دادیم فاصله بوجود آمده تا صدر زیاد است و با نگاه مثبت به ادامه راه تا صدرنشینی لیگ برتر نگاه می کنیم.

* اینکه بهترین گلزن استقلال هستی چه حسی دارد؟

- باز هم گل می زنم. باز هم پشتک می زنم و با این کارها به جوانترهای استقلال که همه شان را دوست دارم می گویم که اگر کم کاری کنند به تنهایی خودم همه گلها را می زنم و تک تک شان را جا می گذارم(خنده)...

* ...در 2018 خداحافظی نمی کنی؟

- چرا خبرنگارها مرا به یاد این کار می اندازند! وگرنه اصلا به خداحافظی فکر نمی کنم. چه اصراری هست که من با این آمادگی بدنی خداحافظی کنم!؟... می خواهم بازی کنم و باز هم گل بزنم.

* بازی با استقلال خوزستان و ادامه مسیر را چطور می بینی؟

- تیم ما با شفر به تاکتیک درستی دست یافته که می تواند با تکیه بر آن هر کاری بکند. ما بهترین نتیجه در بین همه تیم های دور برگشت را گرفتیم و این خبر خوبی برای هواداران استقلال و خبر بدی برای رقبای ماست. قطعا کارمان با این برد سخت تر می شود ولی من متوجه شدم تیم مان در روزهای سخت بهتر کار می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس