کد خبر 812850
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۴
تخم مرغ

ناصر نبی پور در مورد عامل اصلی گرانی تخم مرغ گفت: از آغاز مهرماه امسال با شیوع بیماری های تنفسی در مرغداری های استان هایی مانند تهران، البرز، آذربایجان، قزوین و قم قیمت تخم مرغ افزایش یافته است.

به گزارش مشرق، ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان این که عامل اصلی گرانی تخم مرغ در جامعه کمبود عرضه است افزود: از آغاز مهرماه امسال با شروع بیماری های تنفسی در مرغداری های استان هایی مانند تهران، البرز، آذربایجان، قزوین و قم قیمت تخم مرغ افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: هم اکنون 80 درصد تولید تخم مرغ در هفت استان کشور انجام می شود که از این میان در پنج استان حدود 15 میلیون تن مرغ معادل روزانه هزار تن معدوم شده و این درحالیست که دو هزار و 600 تن تولید روزانه مرغ است.رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران اظهار داشت: تلفات کنونی به دلیل عدم انجام واکسیناسیون در برابر بیماری مورد نظر بوده که نیازمند حمایت است.وی با تاکید بر اینکه واکسیناسیون مرغ در برابر بیماری کنونی تنها در چند کشور صورت می گیرد، ادامه داد: بیماری طی سال گذشته منجر به تلفات 13 میلیونی مرغ شده است.

نبی پور همچنین افزود: سازمان دامپزشکی امسال پیش بینی کرده بود که مشکلاتی برای مرغداران به وجود خواهد آمد که متاسفانه شرایط مقابله با این بحران از سوی مسئولان ایجاد نشده است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر مرغداران با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند و این در حالیست که مرغدارانی که مرغداری خود را بیمه کرده اند و برای دریافت خسارت به بیمه مراجعه می کنند با پاسخ منفی به دلیل نبود بودجه در بیمه روبرو می شوند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران ادامه داد: از طرفی هم سازمان دامپزشکی برای مقابله با این بحران یار و همکاری ندارد به طوری که حتی بودجه ای برای معدوم سازی مرغها در اختیار آن نیست.وی همچنین افزود: علاوه بر این به دلیل نبود بودجه شعاع قرنطینه از سه کیلومتر به یک کیلومتر کاهش یافته و همین مسئله به درگیری مرغداری های بیشتر با بیماری دامن زده است.

نبی پور اظهار داشت: از سوی دیگر تعداد مرغ های بومی افزایش یافته و به علت بیماری آنها مرغداری ها نیز آلوده شده اند.وی ادامه داد: برای جلوگیری از کمبود تخم مرغ در بازار اندکی واردات از ترکیه صورت گرفته و این در حالیست که کشورهای همسایه نیز با چنین معضلاتی درگیر هستند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران گفت: اگر دولت برای معدوم سازی و پاکسازی یاری رسان مرغداران باشد می توان انتظار داشت طی چندماه آینده تولید در روال عادی قرار گیرد.وی در ادامه افزود: قیمت نهاده های دامی طی دوماه اخیر افزایش یافته و هم اکنون با ارز آزاد وارد می شود با وجود این، بر قیمت آن به میزان 70 درصد افزوده شده است.

نبی پور اظهار داشت: هر کیلو گرم ذرت 650 تا 700 تومان خریداری می شد اما در حال حاضر هر کیلوگرم هزار و 100 تومان خریداری می شود.

وی ادامه داد: همچنین سویا که هر کیلوگرم آن حداکثر هزار و 400 تومان از سوی مرغداران خریداری می شد طی دوماه اخیر هزار و 850 تومان در بندر معامله می شود به طوری که اگر در تهران به دست مرغدار برسد بر قیمت هر کیلوگرم آن حداقل 100 تومان افزوده می شود.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با تاکید بر اینکه قیمت نهاده ها بیش از 45 درصد افزایش یافته است، گفت: با وجود این، مرغداران آمادگی برای توزیع تخم مرغ در سطح جامعه با قیمت مناسب تر را دارند در حالی که مرغداران باید دارای غرفه دائمی باشند تا در تمامی سال بتوانند پاسخگوی نیاز بازار باشند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 16
 • امیر محمد مهدی IR ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  25 0
  این خیلی بی انصافی در حق مردمی است که محتاج یک لقمه نون هستند با این حال باز اجناس روز به روز گرانتر می شود گویا زندگی حتی با گرانی مخصوص کسانی هست که دستشون به دهنشون می رسه ولی دیگران را این مردم مظلوم رو نمی بینند
  • IR ۱۷:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   3 11
   من که نفهمیدم چی گفتی و دلت از دست کی پره!!
  • حسام IR ۰۰:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
   9 0
   عزیزم وقتی بزرگ شدی میفهمی برو پستونکتو بخور فعلا
  • علی IR ۱۷:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
   6 0
   گرانی گرانی گرانی
 • جعفر کریمی IR ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  9 0
  دکتر نبی پور همیشه و در همه حال برطبل گرانی میکوبند و همیشه در حال اعتراض هستند . طبق بر آورد دقیق قیمت تمام شده دان مرغ تخم گذار در روزهای پایانی آذر کیلویی 1300 تومان بوده که با ظریب تبدیل 2 کیلو دان یک کیلو تخم مرغ بدست می آید هزینه استهلاک مرغ هم به ازای هر کیلو تخم مرغ 850 تومان است و کیلیویی 250 تومان هم هزینه های جانبی ازقبیل دارو و هزینه اب و برق دارد و پول کارگر هم از فروش کود مرغ درمی اید پس با این حساب و با وجود گرانی نهاده ها - قیمت تمام شده هر کیلو تخم مرغ در پایان آذر ماه کیلیویی 3700 تومان است . اون مرغدارانی که قرنطینه را رعایت نکردند و یا بدلیل قرارگرفتن در فاصله نزدیک به مناطق آلوده دچار انفولانزا شده اند اگر صندوق بیمه به آنها خسارت نپردازد متحمل خسارت سنگینی شده اند که جبرانش سخت است انشااله که دولت و صندوق بیمه خسارت آنها را بپردازد . ولی آن واحدهایی که هنوز سالم هستند و بر مدار تولید باقی مانده اند از این وضعیت بوجود آمده نهایت سوء استفاده را مینمایند و در این آشفته بازار بر طبل گرانی میکوبند . مرغداریهایی که اکنون سالم هستند و فروش روزانه دارند حتی یک ریال از درآمدشان نصیب مرغداریهای از بین رفته نمیشود . یعنی باید تفکیک قائل شد بین اونهایی که بر اثر بیماری ازبین رفته اند و اونهایی که هنوز بر مدار تولید هستند و به تبع ازبین رفتن و حذف سایرین برطبل گرانی میکوبند .
  • حسین پور IR ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
   8 0
   آفرین حرف حساب جواب ندارد
 • یک ایرانی IR ۱۸:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  20 0
  بدبختی اینه که اگه تمام این مشکلات هم حل بشه دیگه ارزون نمیشه که هیچ بلکه باز بالاتر هم میره و باید منتظر دلیل دروغی دیگه ای باشیم
  • IR ۰۰:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
   8 0
   دروغ عالی بود. خسته شدیم از قصه پردازیهای ژنوم های برتر
 • جلیل IR ۱۹:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  17 0
  از این موضوع نتیجه میگیریم که دولت را باید لاغر کرد. چون زیادی چاق شده و کل این داستان روایت از بی کفایتی مسئولان دارد. آقایون روشنفکر ژن خوب : نان و تخم مرغی برای قشر ضعیف و اکثریت مردم بر سر سفره مانده . آنرا با بی کفایتی و بی لیاقتی از سفره آنها نگیرید. کاش خبری می آمد از ارزان شدن کالایی و پشت سر آن مسئولی علت آنرا توضیح میداد.اگر مسئولیت به گرفتن حقوق بی کفایتی و زدن حرف مفت هست . همه این کار را میتوانند انجام دهند.
 • IR ۲۱:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  14 1
  دولت بی کفایت من پشیمانم رای منو پس بده
 • 2391794010 IR ۲۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  13 0
  پشیمانم پشیمان فقط
 • باغچقی بزرگ IR ۲۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  14 0
  عامل اصلی در حقیقت سرپوش گذاشتن و منحرف کردن ذهن مردم از افزایش قیمت بنزین است تا مردم درگیر و تب و تاب تخم مرغ هستن گذشت زمان شور و حال اعتراض افزایش قیمت سوخت را کاهش میدهد, این یه ترفند برای به حداقل رساندن آسیبهای ناشی از گرانی در یک دولت است.
 • 2391794010 IR ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  12 2
  فقط میتونم بگم پشیمانم پشیمان
 • اقتصاد دان IR ۲۲:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  9 0
  ریس اتحادیه یک بار نشد که بگه تخم مرغ خوبه میصرفه همیشه دم از ضرر و نگرانی و بحران تخم مرغ حرف میزنه اگه تخمرغ کیلویی ۱۰۰۰۰ تومانم بشه بازم میگه ضرره
 • IR ۰۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  4 0
  دوتا مرغ بگیرین تو خونه تون نگهداری کنین. پس ماند غذای خودتونو بدین بخوره تخم مرغ تحویل بگیرین
 • آرشین ۰۷:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  4 0
  عامل اصلی این است که دیگر مرغ ها تخم نمی کنند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! وسلام راحترین جواب مسئولان
 • طاهری IR ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  6 0
  خب وارد کنین اگه نمی ترسین ارزون بشه
 • امیر IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  7 0
  من که رأی ندادم و وجدانم راحته
 • همسایه نزدیک IR ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  9 0
  اگر از یک میلیون تخم مرغ صد عدد تخم مرغ باقی بمونه این از خدا بیخبرای یزید صفت همون مبلغ هدف خودشونو بجای یک میلیون بر صد تقسیم میکنند و مسئولین هم در این جرم شریک هستند و چه بسا خودشون ذی نفع ان شاء الله خدا ظالمین به اسلام و انقلاب رو لعنت کنه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس