کیف دلار و سکه

به گفته این عضو سابق کانون جهانگردی، بقایی پس از وقوع یک سرقت از منزلش، کیف را به وی تحویل داده است و به توصیه بقایی در نهایت کیف به صندوق امانات سپرده می‌شود. اما ماجرای این کیف معروف میلیاردی چیست؟

سرویس سیاست مشرق - در هفته گذشته، برخی رسانه‌های خبری اقدام به انتشار تصاویری از محتویات کیفی نمودند که آن را متعلق به حمید بقایی معاون اجرایی دولت دهم دانستند. به دنبال انتشار این خبر، یکی از اعضای سابق هیات مدیره «کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی ایران» در گفتگو با مشرق، اطلاعات و جزئیات بیشتری را درباره این کیف و ارتباط آن با حمید بقایی را بازگو کرد.

آنچه در ادامه می‌آید، گفتگوی مشروح «مشرق» با این عضو سابق کانون جهانگردی است که به دلیل درخواست ایشان، از انتشار نام و تصویر خودداری کرده‌ایم و هویت ایشان نزد مشرق محفوظ است.

** اخیراً یکی از رسانه‌های خبری، تصاویر مربوط به کیفی را منتشر کرده که نشان می‌دهد محتویات آن اعم از سکه، یورو، دلار، اوراق مشارکت مربوط به مسکن مهر و پارس جنوبی، کارت هدیه و یک دفترچه حساب سپرده، متعلق به آقای بقایی است. آیا شما از کم و کیف این کیف و محتویاتش اطلاعی دارید؟ البته پس از انتشار این خبر، آقای بقایی مدعی شده‌اند که این کیف متعلق به وی نیست. نظر شما چیست؟

بله. بنده هم شنیده‌ام که آقای بقایی مدعی شده‌اند این کیف متعلق به وی نیست و من هم از شنیدن این ادعای آقای بقایی متعجب شده‌ام.

** علت تعجب شما چیست؟

به نظرم در سال‌های ۸۹ یا ۹۰ بود که به منزل آقای بقایی دستبرد زدند و بعدازاین ماجرا، ایشان مرا صدا زد و گفت این کیف پیش شما به امانت باشد، من هم چند وقتی از این کیف نگه‌داری کردم تا اینکه همسرم دلهره گرفت و گفت اگر به منزل ما هم دستبرد زده بشود، چه کنیم؟!

من این مسئله را با آقای بقایی در میان گذاشتم و گفتم منزل ما هم امن نیست که ایشان گفتند یک صندوق امانات به نام خودت و شخص دیگری بازکن و کیف را در آنجا نگه‌داری کن؛ به‌نحوی‌که اگر خودت حضور نداشتی، من بتوانم از شخص دیگری این کیف را تحویل بگیرم. من هم رفتم یک صندوق امانات به نام خودم تحویل گرفتم و اعلام کردم که همسرم هم می‌تواند از این صندوق استفاده کند. شاید آقای بقایی می‌دانست که ممکن است من به دردسر بیفتم برای همین می‌گفت که نفر دومی هم باشد که بتواند سراغ صندوق امانات برود.

آقای بقایی برای اولین باری که این کیف را به من تحویل داد، یک موی بلند زنانه، به شکل جالبی روی این کیف قرار داده بود که امانت‌داری بنده را بسنجد. ماهم نمی‌دانستیم داخل کیف چه بود و بعداً متوجه شدیم؛ نمی‌دانم به من اعتماد داشت یا نداشت ولی به هر جهت می‌خواست بنده را امتحان کند. مثلاً گاهی اوقات مقداری پول به من تحویل می‌داد و می‌گفت این ۲۰۰ هزار تومان است، اما وقتی من می‌شمردم، متوجه می‌شدم که ۲۵۰ هزار تومان است و به ایشان می‌گفتم که ۵۰ هزار تومان اضافه است، به هر جهت به دنبال آزمایش من بود، من هم سرافراز بیرون آمدم. (خنده)

** کیف چه مدتی در منزل شما امانت بود و چه میزان در صندوق امانات بانک نگه داری می‌شد؟ فقط این کیف دست شما بود یا کیف‌های متعددی بود؟

دقیق به خاطر ندارم، هر زمانی که با خانواده به سفر می‌رفتند کیف را تحویل من می‌دادند و بعد از برگشت تحویل می‌گرفتند؛ از زمانی هم که کیف را در صندوق امانات گذاشتیم، خیالشان کمی راحت‌تر شد.

کیفی که بقایی به من تحویل می‌داد فقط یک کیف بود ولی دفعات متعددی رفت‌وبرگشت انجام شد، نمی‌دانم محتویات کیف هم تغییر می‌کرد یا نه؛ کیف حدودا یک ماه یا ۲۰ روز در صندوق امانات بانک بود.

** لطفا بفرمایید که چگونه با آقای بقایی آشنا شدید و وضع مالی‌ایشان چگونه بود؟

بنده از شهرداری با ایشان آشنا شدم، ایشان در شهرداری به من گفت یک نفر دیگر مثل خودت را معرفی کن و من هم یکی از دوستان رو به ایشان وصل کردم؛ بعد از شهرداری، با آقای مشایی و بقایی به میراث فرهنگی رفتیم و در میراث فرهنگی هم بنده وارد هیئت‌مدیره کانون گردشگری و اتومبیل‌رانی شدم، البته کانون ابتدا زیر نظر وزارت ارشاد بود و در زمان این آقایان، ملحق به سازمان میراث فرهنگی شد.

من در میراث فرهنگی، در قسمت پشتیبانی کار می‌کردم ولی یک روز آقای بقایی متوجه شد که من در کار ساخت‌وساز مسکن هم هستم و به من پیشنهاد همکاری و مشارکت داد؛ من هم قبول کردم، البته مشخص بود که ایشان تجربه بالایی در ساخت‌وساز به‌خصوص آپارتمان دارد، یعنی مبتدی نبود و مشخص بود که با کار ساخت‌وساز آشناست، البته همکاری ما خارج از ساعات اداری بود و کسی هم مطلع نبود؛ تصور می‌کنم فقط آقای مشایی مطلع بودند که من با بقایی در ساخت‌وساز همکاری می‌کنم.

به نظرم وضع مالی‌ آقای بقایی خوب بود، البته به من نمی‌گفت منبع مالی‌اش از کجاست. من احساس می‌کردم که او با کسی شریک است. در کار ساخت‌وساز، مشارکت عرف است که مثلاً دو یا سه نفر با همدیگر مشارکت کنند. ولی قبل از اینکه با من آشنا بشود و توی سازمان میراث فرهنگی بیاید در شهرداری بودند و با آقای ... کار ساخت‌وساز می‌کردند.

** شما چگونه با آقای بقایی در حوزه ساخت‌وساز همکاری می‌کردید؟

من بیشتر برای ایشان ملک و زمین خریداری می‌کردم، ایشان هم برای هر ساخت‌وسازی یا معامله‌ای به بنده پول می‌داد و برای اینکه حساب‌وکتاب این پول شفاف باشد، من دفترچه حسابی به نام خودم باز کردم و هر پولی که از بقایی تحویل می‌گرفتم؛ به‌حساب همان دفترچه واریز می‌کردم؛ دفترچه‌ای که تصویرش منتشر شده است، جدا از محتویات کیف است و شماره‌حساب به نام بنده بود ولی پول‌ها، همه برای آقای بقایی بود؛ من هیچ پولی در آن حساب دفترچه برای خودم ندارم.

یک زمانی آقای بقایی می‌گفتند «بانک اقتصاد نوین سود خوبی می‌دهد و وام هم می‌شود گرفت و در این بانک حساب بازکنیم»، البته الآن یادم نیست چقدر وام گرفتیم.

** شما چگونه از آقای بقایی پول تحویل می‌گرفتید و چگونه به‌حساب شما واریز می‌کردند؟

پول را ایشان نقدی می‌داد، می‌رفتم منزل ایشان و پول‌ها را توی پاکت تحویل می‌داد و من هم می‌رفتم و به‌حساب واریز می‌کردم و به آقای بقایی نشان می‌دادم که مطمئن بشوند؛ در واقع دفترچه حساب به نام من بود تا راحت بتوانم پول برداشت کنم؛ برای کارهای ساخت‌وساز آقای بقایی. تا جایی که یادم می‌آید همه‌چیز نقدی و به‌صورت دستی انجام می‌شد و به یاد ندارم بقایی پولی به حساب دفترچه واریز کرده باشد.

** معاملات آقای بقایی به نام خودشان انجام می‌گرفت؟

اصولاً به نام خودشان نبود، به نام همسرشان بود.

** به نام کدام همسرشان؟

خانم طیبه ترکستانی؛ مثلاً همین خانه رسالت که منزل خانم ترکستانی است، خودم برای ایشان خریداری کردم، البته یک‌منزل هم به نظرم به نام خود آقای بقایی بود که من فقط بازسازی‌اش کردم ولی سندش را ندیدم و نمی‌دانم به نام کیست.

یک خانه چهار طبقه دیگر به اسم همین خانم ترکستانی خریداری کردیم و بعد از فروش، در خیابان هویزه برای ایشان خانه‌ای گرفتیم.

برگردیم به ماجرای کیف؛ بعدازاینکه شما احضار شدید، آقای بقایی پیگیری نکردند که شما کجا هستید یا چه بلایی سر کیف آمده است؟

از زمانی که من دستگیر شدم آقای بقایی چندین و چند بار پیغام فرستادند و از طریق آقای باقری بن هدیه ۵۰۰ هزار تومانی فرستادند. من هم در پاسخ ایشان نوشتم که به این چیزها نیازی ندارم. برسانید به دست کسی که نیازمند است.

بقایی از طریق آشناها گفته بود که به فلانی بگویید، بیاید که به او پست بدهیم و ... من هم گفتم پست نمی‌خواهم. فکر کنم آقای بقایی دنبال این بود که بداند چه اتفاقاتی در این مدت برای من افتاده و چه کرده‌ام، دلش برای من نسوخته بود، به دنبال اطلاعات بود.

البته می دانم که بقایی از طریق یکی از وکلای کانون گردشگری، نامه‌ای برای پس گرفتن کیف به قوه قضائیه ارسال کرده بود.

** اصلاً سراغ شما نیامد که کیف را به من برگردانید؟

از طریق بعضی از وکلا و دوستان به او پیغام دادم من هر آنچه حقیقت بوده را گفتم؛ کیفتان را هم اگر بخواهید باید بروید از قوه قضائیه بگیرید، البته آقای بقایی پیگیر بودند که بنده بروم شکایت کنم و کیف را تحویل بگیرم و من هم‌چنین اقدامی انجام ندادم.

** شما فکر می‌کردید درون این کیف به این میزان پول و ارز و سکه و اوراق باشد؟

به والله من تصور نمی‌کردم داخل کیف این میزان پول باشد. من فکر می‌کردم اسناد و مدارک خاصی است که ایشان درون کیف قرارداده تا به دست کسی نیفتد. عقلانی نیست این میزان پول درون یک کیف باشد. نمی‌دانم این پول از کجا آمده و برای چه منظور بوده، ولی می‌دانم قراردادن این میزان پول درون یک کیف حماقت است.

وقتی بازپرس جلوی من کیف را باز کرد، من داشتم سکته می‌کردم. جعبه‌ای درون کیف بود که یکی گفت جعبه اسلحه کلت است. تا این را گفت، من خودم را باختم ولی جعبه که باز شد، دیدم بیشتر از ۱۰۰ عدد سکه طلا درون جعبه بود، اگر اسلحه درون کیف بود که من بیچاره شده بودم.

** این پول‌ها از کجا آمده بود؟

نمی‌دانم (خنده) شما خودتان حدس بزنید منشأ این پول کجاست (خنده)؛ ولی گاهی اوقات بقایی می‌گفت از مهدی جهانگیری وام گرفته‌ام.

** اینکه آقای بقایی این پول را در حساب خودش و به نام خودش سرمایه‌گذاری نکرده است، به نظر شما محل ایراد و شک نیست؟

می‌توانست پول را در حساب خودش بگذارد. اینکه در حساب خودش نگذاشته کار درستی است.

شما وقتی یک پولی دارید نباید همه پول در یک حساب باشد؛ بازرگانان و تاجران می‌گویند تخم‌مرغ‌هایت را در یک سبد نچین، ولی به نظرم نگه‌داشتن این حجم پول و اوراق در این کیف‌دستی محل تأمل است.

** به نظر شما کسی که کارمند دولت است، از حقوق دولتی می‌تواند این حجم پول و سرمایه را به دست آورده باشد؟

همه می‌دانند که نه. نمی‌شود با حقوق دولتی این پول را به دست آورد، شاید منشأ دیگری دارد.

** در آن فاصله زمانی که شما با آقای بقایی در حوزه ساخت‌وساز همکاری می‌کردید، حدس می‌زنید چقدر سود به دست آورده باشند؟

من نمی‌دانم. من نمی‌توانم بگویم این پول برای چی بوده و چگونه بوده و حتی محتویات داخل کیف را هم نمی‌دانستم، اگر می‌دانستم قبول نمی‌کردم. چون به ضرس قاطع می‌گویم اگر من می‌دانستم دو میلیارد پول داخل کیف است، به آن دست نمی‌زدم، نه اینکه بنده ترسیده باشم، می‌ترسیدم این کیف را از من بدزدند. چنین کیفی را جابجا کردن بی عقلی است.

** شما چگونه به آقای بقایی اعتماد کردید و یک کیفی از ایشان تحویل گرفتید که نمی‌دانستید درون این کیف چیست؟ اگر درون کیف اشیا ممنوعه بود، چه می‌کردید؟

ببینید، من به‌واسطه جایگاه بقایی این اقدام را کردم؛ بقایی و مشایی کم کسی که نبودند، عضو گروه منافقین هم که نبودند. قطعاً این افراد را همین مسوولان امنیتی تائید کردند که در کنار آقای احمدی‌نژاد حضور داشتند. آقای بقایی هم رئیس من بود و من در آن زمان به ایشان اعتماد داشتم، ولی آیا الآن هم این کار را انجام می‌دهم؟ خیر، دیگر انجام نمی‌دهم، چون تجربه کسب کردم و به‌واسطه همین بی‌تجربگی در هچل افتادم و اگر همین الآن بقایی دوباره معاون اول یا معاون رئیس‌جمهور یا هر شخص دیگری هم شود، دیگر قبول نمی‌کنم که کیفی به این شکل به امانت بگیرم.

** آقای بقایی صراحتاً اعلام کرده این کیف برای من نیست، شما اعلام می‌کنید کیف برای بقایی است، این تناقض را چگونه توجیه می‌کنید؟

آقای بقایی دارد شوخی سیاسی می‌کند وگرنه آقای بقایی بیاید روبه‌روی من بایستد و در چشمان من نگاه کند و بگوید این کیف برای من نیست تا من تکلیف خودم را بدانم، ولی الآن می‌دانم که بقایی به دنبال شوخی سیاسی است وگرنه بقایی در آن زمان از من مذهبی‌تر بود و به نظرم می‌آید که نماز هم می‌خواند، بعید است که هم‌چین دروغ‌هایی بگوید.

از اینکه وقت خود را در اختیار ما قراردادید از شما ممنونم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 101
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 122
 • مسافر IR ۱۸:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  فرقه زنبیلیه یا همان جریان انحرافی، ناگفته های دیگری هم دارد که به جای خودش منتشر خواهد شد؛ منتظر باشید
  • تازه مسلمان نروژی مقیم ایران IR ۱۹:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   74 98
   متاسفم برای آقای احمدی نژاد که سنگ مشتی معوج و مخبط را به سینه می زند و عشق حلقه انحرافی چشم و گوشش را کور و کر کرده و واقعیات عریان را نمی بیند
  • علی اکبر IR ۲۰:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   21 89
   میگن بقایی قبل از ورود به شهرداری و دولت، مسافر کشی می کرده و یه کاسه پول خرد تو ماشین پیکاشن میزاشته، چجوری از اون وضعیت مالی به این وضعیت مالی رسیده؟
  • IR ۲۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   57 17
   بقایی مگه چنتا زن داره؟
  • IR ۲۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   48 2
   پاسخ به علی اکبر ، شاید برادر پاک جهانگیری زیر پر و بالشو گرفته . درسته ؟
  • IR ۲۲:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   35 6
   بشما چه چن تا زن داره/ این نوع سوالا و آبرو ریزیها حرامه وعقاب داره.حال خوددانید
  • US ۲۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   2 3
   این آقا گل هستش، در کنار بلبل (همون را میگم) چه میشه. اینجاست که خدای سخن می فرمایند: فکر بلبل همه آن است که گل شد یارش/ گل در اندیشه که چون عشوه کند در کارش.
  • رضا IR ۰۰:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
   56 2
   ضمن عرض سلام باید بگویم اقای بقایی راننده تاکسی یا مسافر کش نبودند . بهتر است اقایانی که اینگونه فکر میکنند سری به ویکی پدیا بزنند تا بدانند بقایی چکاره بوده.
  • IR ۰۱:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
   54 4
   قرآن بزارین جلوش تا قسم بخوره بعد فیلمشم بزارین تا باور کنیم ببینم میتونه اینکارو بکنه
  • IR ۰۲:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
   12 43
   مشخصه همه دارن به جریان انحرافی فحش میدن که اینهمه کامنت غیرقابل انتشار وجود داره
  • ا IR ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
   87 2
   کاری به بقایی ندارم ولی حرفای این آقا هم اعتباری نداره
  • ایرانی IR ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
   55 36
   دلیل این همه کامنت غیر انتشار اینه که فقط نظرات چند عمار پندار اصولگرا منتشر می شود اما نظرات مردم بهاری ایران سانسور می شود و فقط مدیر انها را می خواند
  • IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
   37 2
   آدم خلاف مدرک دست کسی نمیده میتونست زیر خاک یه جایی دفن کنه
 • IR ۱۹:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  44 1
  فائزه هاشمی کودتاچی برانداز 6 ماه حبس! حمیدبقایی انچوچک کوتوله
 • IR ۱۹:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  33 8
  ماجرای موی راتوضیح نداده اید؟
  • IR ۲۰:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   38 0
   شیوه نخ نما شده و عصر حجریه
 • مراحم US ۱۹:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  31 91
  یعنی به نظرم خیانتی که این آقای هزینه به کشور کرد، هیچ ضدانقلاب خائنی هم نکرده، آدم بعضی از این خیانت ها رو که می شنوه می خواد زمینو گاز بگیره. واقعا خیانت به میراث ملی رو هیچ سیاسی انجام نداده.
  • محمد IR ۲۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   21 2
   فکر کردی برجام چیه
  • ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
   58 9
   حرف الكي نزن! هزار نفر امثال بقائي و مشائي هم باهم دست به يكي بشن وبه قول تو به كشور خيانت كنند,به اندازه خيانت يك نفراز فتنه گراني همچون خاتمي وموسوي و اطرافيان ونوچه هاي شيخ اكبرهاشمي نميشه.بامشاهده اتحادوهم نظر شدن عجيب افسادطلبان خائن وغرب زده با برخي اصول سوارهاي نان به نرخ روزخور درراستاي هجمه هاي شديدوبي سابقه عليه احمدي نژاد,ياد اتحاد دو دشمن ديرينه يعني شوروي وآمريكاعليه ايران درسالهاي اوليه پس از پيروزي انقلاب و حمايت همه جانبه آنها ازمخالفان ريز و درشت انقلاب اسلامي از سلطنت طلبها و مزدوران جدايي طلب كرد و عرب و ترك و بلوچ و منافقين پست فطرت گرفته تا صدام و شيوخ شكمباره حاشيه خليج فارس و...مي افتيم.!! مشكل اصلي احمدي نژاد اينه كه هدفش فقط خدمت به مردمه, نه زدو بند و حزب و باندبازي و قدرت را دست به دست كردن بين دوگروه. البته احمدي نژاد هم يك انسانه و ممكن الخطا و در طول 8سال مسئوليتش بخصوص دو سه سال پاياني دولت دهم بنا به هر دليل درست يا نادرستي برخي اشتباهات و غفلتهاي ناجوري را هم مرتكب شد درحالي كه ميتوانست هوشياري بيشتري به خرج داده و با عدم ارتكاب اين اشتباهات ,گزك و سوژه بيشتري به دست خناسان چپ و راست شده ندهد.
 • IR ۱۹:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  49 4
  وقتی یک پولی دارید نباید همه پول در یک حساب باشد؛ بازرگانان و تاجران می‌گویند تخم‌مرغ‌هایت را در یک سبد نچین، ولی به نظرم نگه‌داشتن این حجم پول و اوراق در این کیف‌دستی محل تأمل است.
 • IR ۱۹:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  کسی هم هست که این خزعبلات رو باور کنه؟؟؟
  • تازه مسلمان نروژی مقیم ایران IR ۱۹:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   37 95
   الحق و الانصاف مشرق دروغ نمی‌گوید و اهل شامورتی بازی نیست مشایی و بقایی مجسمه انحراف هستند این ها وجهه احمدی نژاد سترگ را تخریب کردند
  • IR ۱۹:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   8 35
   تو برو خزعبلات مشائی و بقائی و بقیه زنبیلیون باور کن خوش باشی
  • امیر IR ۱۹:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   باسلام شماکه این خزعبلات به قول خودت رو باور نداری چی رو قبول داری .به اون چیزی که تو قبول داری این یک هزارم از خیانتی است که بقائی و امثال او به این ملت کردند نیست.وای به امثال ما که با دیدن این همه دم خروس باز میگوئیم خزعبلات
  • IR ۲۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   16 83
   تو خودت بی شعوری که فکر میکنی همه مثل خودت هستن، همتون یه کاسه منحرف و دزد هستید طرف مقابل رهبر ایستاده و زبون درازی میکنه باز یه سری احمق میگن احمدی نژاد
  • US ۰۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
   17 14
   لطفا کسی رهبری رو تو این رقابت انحرافی ها و اصلاح طلبها برای غارت بیت المال وارد نکنه اگه این مملکت و مردم امیدی دارن فقط بخاطر رهبری و سباه هستش شاید در این دو گروه هم ادمهای دلسوزی باشن ولی متاسفانه فساد اقتصادی نجومی اختلاس بزرگترین و خطرناکترین تهدید کشور شده
  • رحیم US ۰۱:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
   41 7
   یعنی گند زدید به مفاهیم انسانی با این بی شرفیتون در جعل خبر
  • رحیم US ۰۱:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
   33 5
   یعنی گند زدید به مفاهیم انسانی با این بی شرفیتون در جعل خبر
 • IR ۱۹:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  39 2
  مشرق جان خود گویی و خود خندی ... عجب مرد هنرمندی
 • FR ۱۹:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  43 3
  لطفاً فتنه ايجاد نكنيد ! كمتر از خاندان مرحوم موي خاكستري كه در استخر فرح فوت شد بُرد.
 • ایمان IR ۱۹:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  134 6
  الان فرق این خبر که نه سندی در اون ارائه میشه نه اسمی با داستان سرایی های امثال آمدنیوز چه فرقی داره ؟ اتهام زنی به افراد بدون سند و مدرک شرعی و قانونی است ؟ چرا برخلاف اصول رسانه ای پاسخ بقایی را منتشر و نقد نمی کنید چرا اسناد مالکیت صندوق امانات مذکور و ارزش و لیست و وزن اقلام صندوق امانات و فیلم بازکردن صندوق و کیف مذکور از بانک ادعایی رو منتشر نمی کنند؟
  • IR ۲۳:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   6 58
   فرقش اینه که آمدنیوز تابحال 1000 تا دروغ گفته که کذب بودنشون اثبات شده اما مشرق نیوز هیچوقت از این دروغها نگفته. از سابقه افراد میشه پی برد راست میگن یا دروغ. فرق دیگش اینه که آمدنیوز از سعودیهای حرومزاده پول میگیره که دروغ منتشر کنه اما مشرق نیوز نوکر دشمن نیست و دنبال حقیقته پس دروغگویی براش منفعتی نداره.
 • IR ۱۹:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  8 78
  وقتی یک راننده بشه معاون و رئیس دفتر رئیس جمهور وضعیت از این بهتر نمیشه...
  • IR ۲۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   5 45
   اونم راننده تاکسی با ماشین پیکان
  • IR ۲۳:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   27 0
   یه کم شعور داشته باش دوست داری همش آقازاده‌ها پست بگیرن و غارت کنند
 • بیطرف ۱۹:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  7 41
  ..... گفتا زکه نالیم که ازماست که برماست
  • IR ۲۱:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   28 0
   از ماست نیس از تخم مرغه ک 700 تومن شده
 • IR ۲۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  96 13
  دنیاتو به آخرتت نفروش. بترسید از خدا که به مومن ترین بنده هاش چنین تهمت هایی میزنید.
 • IR ۲۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  14 0
  دنیاتو به آخرتت نفروش.
 • رضا IR ۲۰:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  80 3
  دروغه وساختگی همش میگه تا جایی که یادم میاد
 • IR ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  104 1
  کانال خبری حامی بقایی هم می تواند یک مصاحبه با مسئولین رده بالای قوه قضاییه انجام دهد که مصاحبه کننده از فساد موجود در این سیستم صحبت کند ولی به درخواست خودش مشخصاتش پخش نشود
 • محمد IR ۲۰:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  24 0
  کی میخواید بفهمید بدون احمدی نژاد هیچ هست منتظر شکست های پی در پی در انتخابات باشید
 • محمد IR ۲۰:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  93 3
  یعنی شعور همه رو زیر سوال بردید
  • IR ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   5 89
   تو خودت بی شعوری که فکر میکنی همه مثل خودت هستن، همتون یه کاسه منحرف و دزد هستید طرف مقابل رهبر ایستاده و زبون درازی میکنه باز یه سری احمق میگن احمدی نژاد
  • لااله الا الله IR ۲۳:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   72 1
   طرفدارای احمدی نژاد مردم فقیر و مستضعف هستند
 • محمد جوادی IR ۲۰:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  85 7
  مردم را چه فکر کرده اید ؟ این مطلب مضحک از شمایی که شناخته شده به تعطیلی مخ هستید بعید نیست هر چند این کار پلیسی هم در حد مغز معیوب شما نیست ولی باید به شما تبریک بگویم از بابت اثبات معنی کودن بودن
 • IR ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  24 3
  بیشتر شبیه به یک کیف رشوه است.
 • IR ۲۰:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  8 58
  این پول ها اشک دیده من و خون دل شماست
  • IR ۲۳:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   9 3
   پروین خانم شما سیب زمینی تو پوست بکن!
 • IR ۲۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  101 5
  چه دلیلی داره، هر حرفی را آدم باور کنه.
  • IR ۲۳:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   5 48
   چه دلیلی داره هر حقیقتی رو آدم انکار کنه
  • IR ۰۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
   43 0
   برای کسانی که نمی فهمند این داستان از بیخ ساختگی است متاسفم. الان احمدی نژاد مغضوب نظام است. چرا گوینده داستان از افشای نامش می ترسیده است؟ یعنی قصه ای می گوییم و البته نه سند برایش ارائه می کنیم و نه راوی آن مشخص است!
 • IR ۲۱:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  6 16
  احمدی نژاد از این کیف بی خبر بوده...
  • IR ۲۳:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   6 43
   نکته دقیقا همینجاست که دور احمدی نژاد رو افراد فاسد گرفتن و هر قدمی که به اونا نزدیکتر میشه از مردم دورتر میشه، همین آدم های ناحسابی باعث شدن که 2 سال آخر ریاست جمهوریش کلا کشور رو به امان خدا رها کنه. اما متاسفانه بعضی از مردم توان تحلیل مسائل رو ندارن و نمیتونن باور کنن احمدی نژادی که کلی خدمت کرده بود الان اینطور منحرف شده باشه واسه همین فقط توجیه میکنن.
  • IR ۰۱:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
   4 25
   "نکته دقیقا همینجاست که دور احمدی نژاد رو افراد فاسد گرفتن " بهتر نیست مانند فشاری که به مرحوم هاشمی آوردید که از فرزندانش اعلام برائت کند (از فرزندانش و نه از دوستان و دور و بری هایش !!) ، همان فشار را به احمدی نژاد بیاورید که از اطرافیان خود اعلام برائت کند؟! فشار نمی آورید ، چرا که دم خروس بیرون زده است !
 • IR ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  12 36
  به نظر شما کسی که کارمند دولت است، از حقوق دولتی می‌تواند این حجم پول و سرمایه را به دست آورده باشد؟
  • US ۲۱:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   20 4
   بله می توان به گفته خودهمین اقا که کارساخت سازانجام میداده
  • IR ۲۳:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   11 0
   آخوندی که به گفته خودش بین 7 تا 8 هزار میلیارد جمع کرده
 • معدنی IR ۲۱:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  22 1
  اگه امکان دارد داستان موی زنانه رو بیشتر توضیح دهید
  • IR ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
   3 0
   مگه خودت خواهر مادر نداری؟
 • على IR ۲۱:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  14 64
  من شخصا از اينكه احمدى نژاد خودشو ودوستانشو مهمتر از همه رهبرى رو فداى بقايى ومشايى كرده ازش ناراحتم
  • IR ۲۳:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   23 0
   خفه شو چاپلوس
  • IR ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
   16 0
   وقتی بزرگ شدی متوجه می شی بابایی!
 • IR ۲۱:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  22 1
  گناهش را این چی چی نیوزها مرتکب میشن زلزله و انفولانزای مرغی و تخم مرغ ۲۰تومنی بر مردم نازل میشه!
 • DE ۲۱:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  27 1
  این ها در برابر 1000 میلیارد ثروت وزرا و ...روحانی چیزی نیست
 • بهشتي قلب ايران FR ۲۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  19 0
  هرچي باشه از اقا زاده ها كمتر برده !
 • IR ۲۱:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  0 30
  احمدی نژاد حیف شد, از وقتی امثال اینها دورش رو گرفتن... خدا بَرِش گردونه...
 • نادر IR ۲۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  12 0
  این بازی ها همه قمار سیاسی هستند معلوم نیست کی برنده دنیا میشه کی برنده آخرت
 • مهر ماندگار US ۲۲:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
  38 1
  درود بر احمدی نژاد، مشایی و بقایی تا کور شود مشرق
 • US ۰۰:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  32 0
  غیرقابل انتشار را بچسب. نمی دونم چرا هیچکی باور نمیکنه.
 • IR ۰۰:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  42 1
  ملتو مسخره کردین بچه گول میزنین
 • IR ۰۰:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  2 48
  احمدینژاد باپیوستن به این دودنیا وآخرتش رایکجا باخت
 • رضا چنگیزی IR ۰۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  23 0
  همتون از یکدیگر بد ترین منظور مسئولین رو میگم
 • جلیل IR ۰۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  17 0
  امام(ره) میفرمودند : آنگاه که رئیس جمهور مملکت از کوخ نشینی به کاخ نشینی تمایل کند باید فاتحه مملکت را خواند. اللهم عجل لولیک الفرج.
 • IR ۰۰:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  59 1
  ان کس که مردم رابیشعور خطاب می کند از همه پستر است دوما احمدی نژاد جلوی رهبر ناایستاد سوماکارهای که بعضی اقایان در راس کار میکنند خیلی بدتر از کارهای احمدی نژاد است رهبر اگر به ایشان علاقه نداشت در تشخیص مصلحت منسوبش نمی کرد
 • علی GB ۰۰:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  42 0
  خبرنگارید یا بازجوی اوین؟ ادبیات سوالات نشان از چیدمان یک رومان سیاست زده میدهد.راستی این جهانگیری کی بود معاون رئیس جمهور رو می گید.
 • GB ۰۰:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  26 0
  از همه جاتون کار میکشید یه اپسیلون هم از مغز
 • محمد ه ب AE ۰۰:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  10 1
  نشیم عامل بیگانه مملکت صاحب داره پیگیرم هستن به ما چه هرکس (من)مسؤل اعمال خودشه
 • وحید US ۰۰:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  1 32
  جامعه ایران ما دچار بحران سیاست زدگی و بی اخلاقی است؛ مولود آن پدیده هایی نظیر فرقه هایی سیاسی مشابه باند احمدی نژاد است که بابی اخلاقی و برچسب زدن به هر منتقدی به این نقطه رسیده اند.
  • IR ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
   19 0
   اتفاقاخاتمی خاک سیاهی برسرهرچه اخلاق ونجابت بودریخت که مپرس تیم او باشانتاژخبری قتلهای زنجیره ای رابه گردن سعیدامامی انداخت وناجوانمردانه کشتنش آیااطلاعات خاتمی زده نبود که زنان متهمان زنجیره ای را وخانواده آنهاراآنقدرشکنجه کردکه کلیه آنهاازکارافتاد خانواده سعیدامامی هم شکنجه شدند آنهامثل تکه استخوانهایی که راه بروندبارنج درب مجلس رفتندامامنادیان آزادی وبشریت خاتمی وخودخاتمی لالمونی گرفتندچون خوشان بودند عکسهای تنیده آنهاراکه دیدم شوکه شدم بعد مرحوم هاشمی که انتقادرابازندان وسرکوبی جواب میدادالبته بچه حزب الهی هارا اودهنمکی رابخاطرفیلمش به زندان کشاندامااحمدی نژادگمان نکنم درطول تاریخ نوشتاری ومدرن بجزاواینهمه تمسخروتحقیرو فحش وناسزاشنید این اواخرباسم الاغ کاریکاتورش کردند بازهم خاتمی که مردم رادسیسه گرمینامد وعجیب آنکه احمدی نژادشکایتی نکردمنکه ندیدم اخلاق وکرامت اخلاقی میگویند بادشمن هم اینکاررانکن امادیدیم که احمدی نژادهرچه بودواشتباه کرد جواب نداد وروحانی که شمارش القاب زشت وتوهین وفحش به مخالفینش خودش کتابی شده
 • IR ۰۱:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  29 7
  پس فطرتی حامیان فتنه تمومی نداره ها... ومکرو ومکر الله راستی جاسوسی برا انگلیس آخرش بکجا رسید .مشرق مقاله بزار واسه اونم
 • IR ۰۱:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  47 2
  بقایی باید از مشرق متشکر باشد چرا که درج این متن بهترین سند بر بی گناهی او است. چرا که اتهام زنندگان محترم تا بدانجا دستشان از ارائه سند خالی است که ناچار می شوند از قول یک فرد مجهول الهویه و بدون ارائه کمترین سند در مورد او اتهام بنویسند! اما چرا؟ بقایی چه قدرتی دارد که گوینده باید از انتشار نامش بترسد؟ وقتی تازه در آخر مصاحبه خواستار ملاقات چشم در چشم با بقایی است؟
 • IR ۰۲:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  39 5
  جالبه یک نفر که احتمالا از تحریریه خود مشرق زیر تمام پست ها میاد و در صحت خبر دروغ مشرق اظهارنظر میکنه. بابا دیگه دوره این مسخره بازی ها به سر اومده. دیگه کسی برا شما اصولچرها تره هم خورد نمیکنه. الان بیشتر مردم طرفدار احمدی نژادن. چون پاکی و شجاعتش بر همه ثابت شده
 • محمد IT ۰۲:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  0 1
  رو هوا شد
 • IR ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  16 1
  فساد داره سر به فلک میکشه.
 • IR ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  8 1
  ... سرتون بی کلاه می مونه ها. از ما گفتن!
 • شاهرخ شیراز IR ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  33 1
  من از مخالفان دولت احمدی هستم ولی کدام ادمی میاد این همه پول وطلارو بده دست کسی هزار راه برای قایم کردنش هست الا هزار برابر این رو من عادی قایم می کنم که خودمم نتونم پیداش کنم این دروغی واضح وبزرگ است
  • IR ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
   16 0
   باحرفت موافقم ولی بشدت موافق احمدی نژادیم همه
 • احمدخواجوند IR ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  19 0
  جوگير نشويد اين روش ژورناليستي ست
 • IR ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  39 2
  بهر صورت همه بايد بدانند خاك پاي احمدي نژاد ويارانش بر همه هيكل دولت غرب گرا و...و...وبي عرضه موجود شرف دارد
 • IR ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  16 0
  جریان آزاد اطلاعات!!!
 • IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  21 1
  یا علی ابن ابیطالب ع تو به داد مردم برس
 • IR ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  28 0
  تو این مملکت پولهایی ردو بدل میشه بین فوتبالیست و بازیگر و خواننده و سیاسیون که این در برابرشون پول خرده. نمایش این پس انداز اندک در برابر کاخ ها ویلاها خنده داره والبته ثابت میکنه احمدی نژاد پاکترین در ایران است
 • IR ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  42 1
  مثلا خواستی بگی بقایی چندتایی زن داره؟ خوب که چی بالخره این سنت پیامبر عیب است یا حسن؟
 • علی IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  27 1
  باید در دادگاه این مسائل ثابت بشه و بعداز صدور حکم قطعی تا بتوان نظر داد تازه اگر سیاسی کاری نشده باشه
 • IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  20 2
  «این کیف برای من نیست، شما اعلام می‌کنید کیف برای بقایی است»... مشرق جان تو مگه فارسی زبان نیستی؟! «برای من نیست» یعنی چی؟! «برای» حرف اضافه است و متمم ساز. دستور مدرسه رو که خوندی؟! «برای» که معنی تعلق و مالکیت نداره! مثلاً رسانه باید مرجع درست حرف زدن باشه نه مقلد بروبچِ کوچه و خیابون!
 • IR ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  18 6
  عجب چه طور صندوق امانات تحویل گرفته اما محتویاتش را بی خبر بوده؟
 • IR ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
  2 24
  حکایت ما و احمدی نژاد مثال اون کسیه که از عزیزی ناراحته نه میتونه بدش رو بگه نه دلش باهاش صاف میشه
 • IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
  16 1
  این خبر حتی از خبر زلزله تهران پر بحث تر شده
 • IR ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
  15 0
  به نظرمن قضاوت نکنیم قضاوت از آن خداوند هست زود همه ما قاضی نشویم
 • IR ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
  1 20
  بقايي خيلي راحت دروغ هاي بزرگ ميگه. مثلا 63 سال زندان برام بريدن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس