کد خبر 811411
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹
نمایه مجلس

نمایندگان شرایط رسیدگی به اعتراض نمایندگان درباره اعتبارنامه‌های نمایندگی را تعیین کردند.

به گزارش مشرق، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 29 آذر) قوه مقننه و  در جریان بررسی  طرح اصلاح موادی از قانون آیین داخلی مجلس شورای اسلامی ماده 7 این طرح را  با 180 رأی موافق، 7 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع از مجموع 221 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس تصویب کردند.

به گزارش تسنیم،این بند درباره شرایط رسیدگی به اعتراض نمایندگان درباره اعتبارنامه‌های نمایندگی بود.

در ماده 7 این طرح ذکر شده : ماده (31) قانون و تبصره آن به شرح زیر اصلاح و ماده (33) قانون حذف می شود:

ماده 31- شعبه موظف است حداکثر ظرف مدت سه روز کاری گزارش تأیید آن دسته از اعتبارنامه‌های واصله را که معترض ندارند، به صورت یکجا به هیئت رئیسه مجلس ارسال کند تا در جلسه علنی گزارش آن قرائت شود و رئیس جلسه تصویب آن را اعلام کند.

اعتبارنامه‌هایی که مورد اعتراض قرار گرفته است، حداکثر ظرف مدت پنج روز کاری توسط شعبه رسیدگی می شود. در صورتی که نظر شعبه تأیید اعتبارنامه باشد، گزارش تأیید آن به مجلس ارائه می گردد و چنانچه نظر شعبه رد اعتبارنامه باشد، گزارش آن از طریق هیئت  رئیسه مجلس به کمیسیون تحقیق ارجاع می‌شود.

تبصره- شعبه موظف است حداقل بیست و چهار ساعت قبل از بررسی اعتبارنامه از معترض یا معترضان جهت توضیح اعتراض و از نماینده‌ای که اعتبارنامه‌اش مورد اعتراض قرار گرفته جهت دفاع دعوت به عمل آورد. عدم حضور هر یک از آنان مانع رسیدگی نیست. معترض یا معترضان در صورت عدم حضور غیرموجه در شعبه، در جلسه علنی حق اعتراض ندارند. موجه بودن عدم حضور باید به تأیید هیأت رئیسه مجلس برسد. اگر عدم حضور موجه بود، فقط یک جلسه دیگر شعبه ظرف 5 روز تشکیل و نظر خود را اعلام می‌کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس