کد خبر 809186
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۲
ایلاف

یک روزنامه الکترونیک سعودی که پیش‌تر با رئیس ستاد مشترک ارتش و وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی مصاحبه کرده، یادداشتی از سخنگوی رسمی ارتش این رژیم را هم منتشر کرد؛ مقاله‌ای که در آن به حماس حمله شده است.

به گزارش مشرق، در زمانی که جهان عرب و اسلام علیه تصمیم آمریکا درباره قدس در جوش و خروش است روزنامه الکترونیک سعودی «ایلاف» با مالکیت «عثمان العمیر» نزدیک به مقامات عربستان، مقاله‌ای مشترک از «آویخای ادرعی» سخنگوی رسمی ارتش رژیم صهیونیستی و یک نویسنده عرب علیه حماس منتشر کرد.

عنوان این مقاله که به صورت مشترک با «مهدی مجید عبدالله» نوشته شده «حماس... 30 سال (گذشت 30 سال از تأسیس)» است؛ در ابتدای این مقاله به سیر تحول حماس از زمان تأسیس این جنبش فلسطینی پرداخته و ادعا شده حماس به دنبال مطالبات فلسطینی‌ها نیست بلکه چون «تفنگ جنگ» است که گاهی مورد استفاده ایران و گاهی مورد استفاده دیگر طرف‌ها قرار می‌گیرد.

نویسندگان مقاله مذکور سپس ادعا کردند: حماس تنها خطر علیه فلسطینی‌ها و دولت اسرائیل محسوب نمی‌شود بلکه این خطر متوجه کشورهای همسایه نیز هست؛ موضوعی که برخی کشورها را به این سمت سوق داده که حماس را جنبشی تروریستی اعلام کنند.

در ادامه این ادعاها آمده است: حماس کمک‌ها به نوار غزه را در راستای ایجاد شهر تونل‌ها در زیر زمین به کار گرفته و حاکمیت اسرائیل را نقض می‌کند و تهدید نظامی دیگری به شمار می‌رود؛ با گذشت 30 سال از تأسیس حماس، روش تروریستی آن تغییر نکرده است.

ایلاف در آبانماه امسال (1396) با گادی آیزنکوت رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی مصاحبه کرد؛ آیزنکوت در این مصاحبه گفت: ما و عربستان درباره ایران و ضرورت مقابله با آن کاملاً توافق داریم.

این روزنامه سعودی چهارشنبه (دیروز) نیز با «یسرائیل کاتس» رئیس اطلاعات این رژیم گفت‌وگو کرد؛ کاتس از احداث راه آهن «حیفا-خلیج فارس» برای دور زدن تنگه هرمز و باب المندب خبر داد

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس