image.png

شبکه ای گسترده از دختران که با هماهنگی تعدادی از افراد داخلی و خارجی اقدام به راه اندازی و ارائه اسکورت در دبی کرده بودند بعد از گذشت 3 سال از شروع فعالیت شان شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش مشرق، در سال 1382 مستندی جنجالی و بحث‌برانگیز با نام فقر و فحشا پخش شد که طی آن به بررسی زندگی دختران و زنانی پرداخته شد که برای اداره زندگی و امرارمعاش خود تن‌فروشی می‌کردند. این مستند زندگی دختران و زنان فقیری را نشان می‌داد که تنها برای رفع نیازهای ابتدایی خود با تن‌فروشی درآمد کسب می‌کنند.

این مستند در زمان خود از معضلی اجتماعی که در آن زمان تازه شروع شده بود پرده برمی‌داشت؛ روسپیگری که با تعطیلی محله نو تهران تقریباً برچیده شده بود در دهه‌های 80 به شکلی جدید، اما پنهانی در جامعه به وجود آمده بود.

اگرچه در این سال‌ها و با انتشار مستند فقر و فحشا تحقیقات گسترده‌ای برای کشف زمینه‌های این فساد و جلوگیری از رواج آن صورت گرفت، اما باگذشت چند سال این تحقیقات متوقف و نتیجه تحقیقات قبلی مسکوت ماند.

در سال 92 گزارش‌های مردمی مبنی بر خروج دختران ایرانی به مقصد دبی در سایت گرداب که متعلق به سازمان اطلاعات سپاه بود ثبت‌شد که حاکی از فعالیت‌های غیراخلاقی بر بستر شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام بود.

اینستاگرام فضایی را برای اشاعه بی‌بندوباری فراهم کرده بود که یکی از موارد آن فعالیت‌های آزادانه و بدون قیدوبند مدل‌ها به‌عنوان کسب‌وکار مدلینگ در این فضا بود.

 بر اساس داده های اماری در آنالیز شبکه های اجتماعی در حال حاضر حدود 20 درصد فعالیت‌های اینستاگرامی مربوط به مدل‌هاست که برخی از افراد در فضای مجازی به‌عنوان مدل با انتشار عکس‌های برهنه و نیمه برهنه فعالیت و اقدام به تبلیغ می‌کنند.

بررسی‌ها و گزارش‌های مردمی در ابتدا نشان داد که فعالیت‌های این مدل‌ها به‌صورت سازمان‌یافته و مقصد سفرهای خارجی بسیاری از آن‌ها دبی بوده است.

در این پروژه مشخص شد افرادی به‌صورت سازمان‌یافته در پوشش مدلینگ و فعالیت‌های سازمان‌یافته سایبری مانند، طراحی مد، آرایشگری و عکاسی مد فعالیت می‌کنند.

با پیدایش سرنخ های فساد، عسل که یکی از چهره‌های سرشناس اینستاگرام است بازداشت شد؛ وی یکی از فعالان درزمینهٔ مدلینگ بوده و از طریق اینستاگرام عکس‌های مربوط به کار خود را منتشر می‌کرد؛ آنچه فعالیت‌های عسل را غیرطبیعی جلوه می‌کرد سفرهای متعدد وی به دبی بوده و ویزای وی نیز که به‌منظور بیزینس صادر شده بود شک بیشتری نسبت به این مسئله ایجاد می‌کرد. وی همچنین دختران دبیرستانی زیادی را ترغیب به خروج از کشور و سفر به دبی می‌کرد.

تحقیقات درباره عسل، ارتباطات او را با دو نفر مشخص می‌کند که یکی از آن‌ها شهروز سخنوری معروف به الکس و دیگری... معروف به مانلی هستند.

مانلی در اعترافات خود می‌گوید که کارشناسی ارشد هنر داشته و از طریق دختری به نام صدف، الکس وارد زندگی او می‌شود. مانلی به خاطر تسلط به زبان انگلیسی گزینه مناسبی برای الکس بود که در ادامه نام وی را به مانلی تغییر می‌دهد تا به‌راحتی بتواند از مانلی برای پیشبرد اهداف خود استفاده کند.

مدیریت خروج سازمان‌یافته دختران از کشور توسط الکس صورت می‌گرفته؛ وی مدتی در آمریکا زندگی می‌کرده است که به خاطر اقدامات غیرقانونی از آمریکا دیپورت شده و ادامه کارهای غیرقانونی خود را در دبی به سرانجام می‌رساند.

اگرچه الکس به خاطر اقدامات غیرقانونی‌اش در دبی هم به 6 ماه زندان محکوم می‌شود اما همچنان دست از اقدامات غیرقانونی برنمی‌دارد. به گفته مانلی علت دستگیری و زندانی شدن الکس در دبی گروگان‌گیری و تجاوز به اعضای یک خانواده جلوی چشمان پدر خانواده بوده است.

در ادامه فعالیت‌های غیرقانونی الکس، او از دبی نیز دیپورت می‌شود و به ایران می‌آید؛ الکس گذشته‌ای دردناک داشته و از کودکی شاهد روابط نامشروع مادر خود با مردان زیادی بوده و از همین رو زمینه‌های روحی و اجتماعی نامناسبی داشته است. روسپیگری مادر الکس باعث می‌شود که قبح این مسئله برای او ریخته و راحت‌تر دختران را به بردگی جنسی بکشاند.

الکس بعد از ورودش به ایران از طریق فردی به نام صدف با مانلی آشنا می‌شود؛ هرچند صدف در اعترافات خود می‌گوید از روابط نامشروع این دو نفر اطلاعی نداشته است.

روابط صمیمی مانلی و الکس تا جایی پیش می‌رود که آن‌ها پارتی‌های زیادی را باهم برگزار کرده و حتی به مصرف مواد مخدر نیز روی می‌آورند. الکس با وسوسه کردن مانلی وی را تشویق به کنار زدن هنجارها می‌کند تا بتواند از طریق وی نوعی سیستم پول‌سازی در دبی به راه بیندازد.

از آنجایی‌که الکس به خاطر سابقه محکومیتش در دبی نمی‌تواند به آنجا برود به همراه مانلی به کیش رفته و در کیش به همراه مادرش با نام مستعار شاینا برقی اولین گام‌ها برای راه‌اندازی "اسکورت سرویس" را برمی‌دارند.

مادر الکس دارای تابعیت آمریکایی بوده که به همراه پسرش رئیس باند قاچاق دختران یا همان اسکورت سرویس را بر عهده دارد در طبقه هشتم برج دنا در کیش برای مانلی یک آپارتمان 160 متری خریداری می‌کند تا وی را برای مجاب به همکاری با باند خودشان کند.

کم‌کم امکانات دیگری نظیر خودروی فورد، منزلی در محله دروس، خودروی بنز و حساب بانکی میلیاردی در اختیار مانلی گذاشته می‌شود؛ مانلی دیگر حاضر به بازگشتن به زندگی متوسط قبلی خود نبوده و با آن‌ها همکاری می‌کند.

کسب‌وکار الکس با مانلی کلید می‌خورد و به همین منظور از مانلی که یک مدل بوده و فوت‌وفن‌های عکاسی را نیز می‌داند تعدادی عکس برهنه گرفته و با بارگذاری در سایت اقدام به جذب مشتری می‌کند.

مانلی و مادر الکس برای انجام مأموریت‌های خود از کیش به دبی می‌روند؛ مردم زیادی از اقصی نقاط دنیا به شهر دبی می‌آیند و قاعدتاً برای رفع نیازهای خود نیازمند دخترانی مانند مانلی یا همان محصول‌ها هستند از همین رو کسب‌وکار الکس در دبی کاملاً تضمین شده است و مادر الکس نیز به‌عنوان مدیر مالی محصول‌ها فعالیت خود را آغاز می‌کند.

در همان ابتدا فعالیت شاینا برقی و مانلی در هتل GRAND MIDWEST TOWER فعالیت خود را آغاز می‌کنند و مانلی افتخار اولین اسکورت ایرانی الکس را به خود اختصاص می‌دهد.

کسب‌وکار "اسکورت سرویس" به‌عنوان دومین تجارت دنیا بعد از فروش مواد مخدر و دارای بالاترین درآمدهاست؛ که در برخی کشورها قانونی و در برخی دیگر غیرقانونی است.

"اسکورت سرویس" روسپیگری سازمان‌یافته است که همیشه پشت پرده اسکورت سرویس‌ها افراد ثروتمند و ذی نفوذی هستند که این سیستم را مدیریت می‌کنند؛ امروزه بیش از 40 میلیون کارگر جنسی در قالب اسکورت سرویس‌ها به تن‌فروشی مشغول هستند. گفته می‌شود در ایران هم تاکنون مراجع رسمی موفق به شناسایی 800 نفر در قالب روسپیگری سازمان‌یافته شده‌اند.

در کشوری مانند آمریکا از هر 1000 نفر 20 نفر در صنعت "اسکورت سرویس" مشغول تن‌فروشی هستند که به‌طور میانگین 2 درصد آمریکایی‌ها از این طریق کسب درآمد می‌کنند.

مجموع درآمد روسپیگری در دنیا بالغ بر 200 میلیارد دلار در سال می‌شود که در این صنعت همه بردگان جنسی تبدیل به محصول می‌شوند.

به نظر می‌رسد الکس این کسب‌وکار را از دوستان خود در دبی یاد گرفته است چراکه قبل از به وجود آمدن "اسکورت سرویس" ایرانی در دبی، انگلیس‌ها، آلمان‌ها، روس‌ها و ... هم این شبکه را در دبی به وجود آورده بودند.

مانلی در یک سوییت در دبی به همراه دو دختر روسی اقدام به ارائه اسکورت می‌کند و مادر الکس نیز به حساب‌وکتاب‌ها رسیدگی می‌کند. به گفته متهمان درآمد آن‌ها تنها در 37 روز نخست و از طریق ارائه اسکورت مانلی بیش از 11 میلیون تومان بوده است.

آن‌ها بعد از اولین تجربه خود به ایران بازگشته و در هتلی در خیابان جردن با الکس ملاقات کرده و گزارش‌های خود را از سفر دبی و کسب‌وکارشان به او می‌دهند.

با جذب دو فرد دیگر به نام‌های جسمین و سانا به گروه الکس، این بار سه محصول یعنی مانلی به همراه دو فرد دیگر به دبی رفته تا کار خود را آغاز کنند. در تیرماه 91 این سه نفر وارد دبی می‌شوند مانلی به‌عنوان اولین محصول ارتقای شغلی گرفته و منیجر می‌شود.

تصاویر برهنه این سه نفر در فضای مجازی توانست رونق زیادی به کسب‌وکار الکس و مادرش بدهد و تنها در سه روز 25 میلیون درآمد به دست می‌آورند. تا شهریور 91 این سیستم با سه دختر فعالیت می‌کند اما در این زمان مانلی به همراه دختر دیگری به نام سونیا به دبی می‌رود.

الکس که خیالش از کسب‌وکار خود مطمئن شده اکنون از ایران خارج شده و به مالزی می‌رود. الکس می‌خواهد پول کثیف خود را به شکلی سیستماتیک وارد کار کند و از همین رو مانلی بعد از سفر چهارم خود به دبی، به مالزی رفته و خانه‌ای را به‌صورت مشترک با الکس خریداری می‌کنند.

با زیادشدن محصولات (دختران ایرانی سرویس‌دهنده در دبی) و رشد سیستم اسکورت دهنده نیاز به راه‌اندازی سایت‌های بیشتری پیدا می‌شود و از همین رو یک مهندس هندی به نام راشد با راه‌اندازی سه سایت دیگر خدمات‌دهی به مشتریان را بیشتر می‌کند.

با گسترش سایت‌ها تصاویر برهنه دیگری از دختران تهیه شده و در این سایت‌ها بارگذاری می‌شود یکی از این محصولات پرکاربرد که عکس‌های زیادی هم از وی در این سایت‌ها وجود دارد رونا نام دارد؛ رونا که متولد سال 62 است، مجاب شده بود که اگر عکس‌های برهنه‌تری بگیرد، مشتریان بیشتری جذب می‌کند، این تضمین به رونا داده شده بود که آدرس سایت را تنها مشتریان آن‌ها داشته و کسی در ایران نمی‌تواند این سایت را باز کند.

مانلی در ادامه کار دختران ایرانی را از مالزی جذب این سیستم فحشا می‌کند تا بتوانند درآمد بیشتری کسب کنند چراکه تعداد مشتریان آن‌ها بسیار بالا رفته بود؛ مانلی از طریق شبکه‌های اجتماعی به‌ویژه اینستاگرام دخترهایی را که به کار آن‌ها می‌آیند پیدا و سپس جذب سیستم می‌کند.

عکس و فیلم‌هایی که دختران از خود بر روی اینستاگرام گذاشته‌اند معرف شخصیت آن‌ها بوده و مانلی به‌راحتی از طریق عکس‌ها و فیلم‌ها آن‌ها را شناسایی کرده و فریب می‌دهد.

افرادی که تصاویر برهنه‌تری از خود در اینستاگرام بارگذاری می‌کردند کیس‌های مناسب‌تری برای مانلی بودند چراکه مانلی متوجه می‌شد این دختران می‌توانند با آن‌ها همکاری کنند و یا خیر.

مانلی به همراه الکس با به رخ کشیدن زندگی‌های خود برای محصولاتشان آن‌ها را اغوا کرده و این تصور را به آن‌ها می‌دهند که در صورت همکاری با سیستم زندگی لاکچری برایشان رقم خورده و تبدیل به یک سلبریتی می‌شوند.

همه دخترها اولین درآمد خود را صرف خرید ماشین و لباس کرده تا بتوانند در رقابت با دیگر دختران سیستم به لحاظ داشتن زندگی لاکچری موفق‌تر باشند.

با زیادشدن مشتریان اسکورت سرویس ایرانی در دبی، این سیستم نیازمند افرادی بود که ساکن ایران باشند تا بتوانند دختران بیشتری را به سیستم برسانند، این افراد که از داخل ایران این دختران را برای سیستم مهیا می‌کردند تزریق کننده (injector) نام داشتند.

تزریق‌کننده‌ها که وظیفه ارسال دختر به دبی را بر عهده دارند در شهرهایی مانند کیش،‌ تهران و شمال ساکن هستند؛ مسی یکی از تزریق کننده‌ها در شمال ایران و متولد 61 بوده است که کار خود را از بابل سر و شهرک خزر شهر آغاز می‌کند.

خزر شهر و شهرهای مشابه در شمال ایران حیاط‌خلوتی برای اقشار مرفه جامعه شده که در آن‌ها به برگزاری پارتی‌های مختلط و انواع کارهای خلاف شرع می‌پردازند. ورود به این شهرک‌ها فقط برای افراد ساکن و مهمانان آن‌ها که شناخته شده‌اند آزاد بوده و هیچ‌کس حتی مراجع قضایی نمی‌توانند به آن‌ها وارد شوند چراکه مدیریت این شهرک‌ها نیز بر عهده هیئت‌مدیره است که از میان خود ساکنان انتخاب می‌شود.

خزر شهر و شهرک‌های مشابه که نمونه آن‌ها در لواسان در حال گسترش هستند به محلی برای ایجاد روابط نامناسب تبدیل شده و می‌توان گفت قوانین حاکم بر این شهرک‌ها بسیار متفاوت از قوانین کشور و بیشتر منطبق با قوانین شهرهایی مانند آنتالیاست!

مسی دختری است که در این مهمانی‌ها با رقصیدن و شاباش گرفتن زندگی خود را می‌گذراند اما با حضور افراد صاحب نفوذ و مهم در این مهمانی‌ها، مسی پای دختران دیگر را به خزر شهر باز کرده و این دختران اقدام به تن‌فروشی در این مهمانی‌ها می‌کنند.

مسی با شناسایی دخترها و در اختیار قرار دادن خانه خود به دختران آن‌ها را به سیستم الکس معرفی می‌کند و درازای آن پول خوبی دریافت می‌کند. دختران زیادی در خانه مسی حضور داشتند اما تنها تعدادی از آن‌ها آپشن‌های لازم جهت حضور در سیستم را داشته و به سیستم راه پیدا می‌کنند.

ازآنجایی‌که بقای سیستم به حضور دختران وابسته بود، الکس تزریق کننده‌ها را مهم‌ترین بخش سیستم دانسته و همواره نیازهای مالی آن‌ها را تأمین می‌کرد تا بتوانند دختران بیشتری به سیستم تزریق کنند.

تزریق کننده‌ها به ازای معرفی هر دختر رقمی بین 2 تا 5 میلیون تومان دریافت می‌کردند؛ دختران در اولین مرحله عکس‌های برهنه از خود گرفته و برای الکس ارسال می‌کردند که در صورت تأیید الکس،‌ مدارک خود را برای او ارسال می‌کردند تا الکس از طریق یکی دیگر از نیروهای خود ویزا و بلیت آن‌ها را تهیه کند.

دختران بعد از خروج از کشور و رفتن به دبی به یکی از منیجرها تحویل داده می‌شود تا در هتل اقامت کند؛‌ عکاس سیستم به اتاق دخترها آمده و بعد از گرفتن عکس از بدن برهنه آن‌ها برای هرکدام یک اسم جدید انتخاب می‌کند؛ این تصاویر به‌طور هم‌زمان برای چند هزار مشتری در سایت‌ها ارسال می‌شود.

الکس به‌عنوان رئیس سیستم قوانین خاصی را وضع کرده است؛‌ دخترها تنها روز جمعه را تعطیل بوده و می‌توانند از هتل بیرون بروند که باید منیجر آن‌ها نیز همراهشان باشد. هیچ‌گونه تأخیر برای محصولات پذیرفته نیست و هنگام ارائه خدمات به مشتری نباید موبایل همراه آن‌ها باشد. آن‌ها همچنین نمی‌توانند پاسپورت یا پول خود را همراه خود داشته باشند.

دختران در شرایطی که حاضر به خدمات اسکورت نشوند حتی شرایط فیزیکی نامناسب باید مبلغی برابر با هزینه ساعت سرویس‌دهی خود به سیستم می‌پرداختند. در این کار خستگی محصولات برای الکس معنایی ندارد.

مشتریان رفتارهای نامتعارفی با محصولات داشته‌اند که البته محصولات حق اعتراض نداشتند؛ مشتریان گاهی محصولات را کتک زده و یا به انواع آزار و اذیت‌های جنسی روی می‌آوردند که البته یکی از محصولات به نام سندی قربانی این ماجراجویی مشتریان شد.

بسیاری از دختران از رفتارهای وحشیانه مشتریان خود گلایه داشتند اما منیجرها این رفتارها را حق مشتریان دانسته و اعتراضات آن‌ها موردقبول نبود؛ نکته جالب این بود که این دختران درازای تنها 100 یا 200 هزار تومان اقدام به تن‌فروشی می‌کردند و قسمت اعظم پولی که مشتریان پرداخت می‌کردند به جیب الکس می‌رفت. تا جایی که درآمد الکس از هر دختر بین 100 تا 400 میلیون تومان در ماه می‌رسید. بیشتر این درآمد صرف زندگی الکس و مادرش می‌شد.

اکثر دختران بعدازاینکه مدتی محصول بوده‌اند در سیستم الکس به سمت منیجری ارتقا یافته و یا در ایران به‌عنوان تزریق کننده فعالیت کرده و دختران دیگری را به سیستم وارد می‌کردند.

با شناسایی تعدادی از سایت‌های الکس و زیر نظر قرار گرفتن فعالیت‌های این سیستم، تحرکات این سیستم مشخص شده و از طرف دیگر با تحت نظر قرار گرفتن الکس، سرنخ‌های زیادی از این سیست به دست مأموران اطلاعاتی کشور افتاد.

اکثر دخترانی که اسکورت می‌دهند بعد از چند بار دچار مشکلات روحی شده و از همین رو منیجرها برای آن‌ها برخی تشویق‌ها مانند تفریح، استفاده از امکانات عالی، خرید و ... در نظر می‌گیرند.

منیجرها برای آرام کردن محصولات به آن‌ها دارو داده تا جایی که محصولات یا همان دخترها بدون استفاده از آرام‌بخش‌ها امکان سرویس دادن نداشتند در ادامه اگر بازهم محصولات دردسرساز می‌شدند آن‌ها را تهدید به معرفی به پلیس و یا حتی تهدید به مرگ می‌کردند. هرچند این صنعت در دبی قانونی بوده اما این سرویس با پلیس دبی رابطه نزدیکی داشته و با پرداخت رشوه به پلیس دبی به‌راحتی می‌توانستند برای دخترها دردسر ایجاد کنند.

الکس با نمایش زندگی محصولات اولیه به سایر دخترها، آن‌ها را ترغیب به ماندن در سیستم می‌کند؛ به گفته مانلی مادر الکس مدام در گوش او می‌خواند که وظیفه الکس پول‌سازی از دختران شیعه است.

الکس که خود معتاد به مصرف شیشه و مشروبات الکلی بود برای رام کردن دختران، آن‌ها را ترغیب به استفاده از مواد مخدر و مشروب می‌کرد. او با نمایش سطح بالای زندگی مانلی و تعدادی دیگر از دختران، مابقی را ترغیب به ماندن در سیستم می‌کرد.

مانور تجمل و داشتن زندگی لاکچری یکی از آموزش‌های الکس بوده که باعث می‌شود دختران خیلی زود پول‌هایی که به دست آورده‌اند را از دست بدهند؛ این سیستم نیازمند دوره‌های آموزشی هم بوده که برای دختران انواع آموزش‌های جنسی برای کسب رضایت مشتریان هم ارائه می‌شد.

تزریق کننده‌ها در کنار یافتن دختران از اینستاگرام با انتشار عکس‌های عریان و نیمه عریان منجر به رواج بی‌بندوباری در این شبکه شده و پروژه عادی‌سازی را هم در کنار آن پیگیری می‌کنند تا بتوانند در طول زمان محصولات بیشتر و بهتری برای سیستم آماده کنند.

پیشنهادهای مالی و داشتن روابط آزاد،‌دختران و پسران زیادی را ترغیب به حضور در این سیستم می‌کند؛ تزریق کننده‌ها سعی در رواج صنعت مدلینگ داشته و با تشویق‌های توخالی از آن‌ها سوپراستارهای دنیای مجازی می‌سازند.

هرکدام از این سوپراستارها با هویتی جعلی در فضای مجازی فعالیت کرده و در این فضا تبدیل به برند می‌شوند تا از این طریق فالوورهای بیشتری کسب کنند؛ متأسفانه این افراد الگویی برای سایر دختران عادی در جامعه شده و آن‌ها را هم به این فضا می‌کشانند.

انتشار پی‌درپی عکس‌های برهنه و نیمه برهنه کاربران را وارد یک فضای رقابتی کرده و از طرف دیگر انتشار این عکس‌ها بعد از مدتی عادی می‌شود؛ تزریق کننده سعی می‌کنند دختران را مجاب به پذیرش این فضا کنند تا بتوانند راحت‌تر در دبی اسکورت بدهند.

کسب درآمد هدف اولیه منیجرها، تزریق کننده‌ها و درنهایت محصولات است که در یک فضای سیری‌ناپذیر باعث می‌شود که روزبه‌روز به سیستم وابسته‌تر شده و در منجلاب فساد و فحشا فروروند.

دخترانی که جذب این سیستم شده‌اند با پنهان‌کاری از خانواده‌های خود از غفلت محیط خانواده نسبت به خود استفاده کرده و در پوشش آرایشگری، منشی شرکت، آموزش‌ها و ... به دبی سفر می‌کردند.

کارشناسان با ادامه بررسی‌های خود به نقش دو نفر دیگر در این سیستم به نام‌های هادی و الی پی برده بودند؛ هادی 36 ساله بوده و الی هم که ابتدا به‌عنوان یک محصول وارد سیستم شده بود، به‌عنوان منیجر در این سیستم فعالیت خود را ادامه می‌دهد.

آشنایی الی و مانلی به زمان اقامت مانلی و الکس در مالزی برمی‌گردد؛ در شرایطی که الی برای کار به مالزی رفته بود، هادی به‌عنوان همسر موقت الی به مالزی رفته و با سیستم الکس و مانلی آشنا می‌شود.

هادی در جلسه اول و بعد از آنکه الکس با خوردن مشروب زیاد به حالت مستی فرو می‌رود و جزئیات سیستم خود را بازگو می‌کند، پیشنهاد همکاری به الکس داده و وی نیز قبول می‌کند.

هادی در ابتدا مسئولیت تهیه ویزا برای دختران را بر عهده داشته و دخترانی که توسط تزریق کننده‌ها شناسایی‌شده و مدارکشان برای الکس ارسال می‌شود، هادی برایشان ویزا تهیه‌کرده تا بتوانند از کشور خارج شوند.

الکس بابت پیگیری کارهای ویزا و تهیه آن به ازای هر ویزا 1000 درهم یا 850 هزار تومان به هادی پرداخت می‌کرد. به گفته هادی از هر 1000 درهم 400 درهم صرف امور اداری شده و 600 درهم درنهایت برای او باقی می‌ماند.

در ادامه فعالیت‌های هادی وی به‌سرعت پیشرفت کرده و با ساکن شدن در دبی، پول‌هایی که دختران درمی‌آورند را به حساب الکس واریز می‌کند، به‌عبارت‌دیگر یک‌باره وارد فعالیت‌های مالی و حسابداری الکس می‌شود.

هادی به‌سرعت منیجر اصلی در دوبی شده و با استفاده از یکی از دوستان خود به نام مقداد که دریکی از نهادها مشغول به فعالیت است، نشانی خانواده‌های دختران را در کشور به دست می‌آورد.

پس‌ازآنکه دختران از سیستم خسته شده و یا اینکه قصد ترک آن را پیدا می‌کنند از طریق تهدیدهای هادی مبنی بر ارسال عکس‌ها و یا فیلم‌های دختران برای خانواده‌هایشان، به‌اجبار در سیستم باقی می‌مانند.

این اقدامات، هادی را به الکس نزدیک‌تر می‌کند تا جایی که هادی دست راست الکس می‌شود؛ تا جایی که به‌عنوان پشتیبانی سیستم خریدهای سیستم را انجام داده و یا اینکه امورات شخصی الکس و مادرش را انجام می‌داده است.

الی که همسر موقت هادی بوده و خودش پای هادی را به سیستم باز کرده است از رشد هادی ناراحت شده و دسیسه‌هایی برای اخراج هادی می‌بیند اما الکس خود الی را از سیستم اخراج می‌کند.

بازگشت الی به تهران با حس انتقام از شبکه باعث می‌شود وی نزد پلیس رفته و این شبکه و فعالیت‌های آن‌ها را لو بدهد اما در حقیقت این گزارش الی از مدت‌ها قبل در ایران مشغول پیگیری بوده و تنها گزارش‌های الی تحقیقات کارشناسان را کامل‌تر می‌کند.

از طرف دیگر مهلت ویزای مانلی در مالزی تمام‌شده و الکس وی را به تهران بازمی‌گرداند؛ این در شرایطی است که روابط مانلی و الکس هم دیگر به‌هم‌خورده و مانند سابق با یکدیگر خوب نبودند.

بعد از بازگشت مانلی به ایران، الکس نه‌تنها ویزای وی را درست نکرده بلکه پول خانه مشترکشان را نیز به حساب مانلی واریز نمی‌کند از همین رو مانلی با الی تماس گرفته و سعی می‌کنند با همکاری یکدیگر شبکه اسکورت جدیدی در دبی راه‌اندازی کنند.

کارشناسان با زیر نظر گرفتن مانلی و الی متوجه می‌شوند که الی تنها یک قربانی ساده نبوده و با شبکه ارتباطات گسترده‌ای دارد؛ یکی از اهداف مهم مانلی قبل از رقابت با شبکه الکس، نابود کردن شبکه او در دبی بوده تا از این طریق بتواند شبکه قدرتمندتری راه بیندازد.

مانلی در اولین قدم دختران و منیجرهای ساکن در دبی را تهدید می‌کند که فعالیت‌های آن‌ها را به پلیس دبی گزارش می‌دهد و از همین رو تعداد زیادی از آن‌ها به‌سرعت از دبی خارج شده و شبکه الکس با اخلال روبه‌رو می‌شود.

الکس از هادی می‌خواهد به تهران بازگشته و کار مانلی را یکسره کند یعنی وی را از میان بردارد؛ هادی بعد از بازگشت به ایران مانلی را نمی‌کشد اما وی را تهدید می‌کند که اگر دست از کارهای خود برندارد، عکس‌ها و فیلم‌های وی را در اختیار خانواده‌اش می‌گذارد، مانلی هم به خاطر حفظ آبروی خود دست از اخلال برداشته و خانه مشترکش در مالزی را به نام الکس می‌کند.

به این صورت سیستم الکس دوباره روند عادی خود را در دبی پیش می‌گیرد. در شرایطی که دوباره همه سرنخ‌ها می‌خواستند از کشور خارج شوند همه آن‌ها طی عملیات‌های مختلفی دستگیر می‌شوند.

مسی هم دریکی از خانه‌ها به همراه تعدادی از دختران دستگیر می‌شود؛ تزریق کننده دیگری به نام سنا که با عنوان سورنا فعالیت می‌کرده و همچنین مهسا معروف به لنا و پونه معروف به هلن هم دستگیر می‌شوند.

در میان افراد دستگیرشده چندین مدل سرشناس ایرانی هم دیده می‌شود؛ افرادی که برای تبلیغ برندهای مختلف پوشاک در فضاهای مجازی بارها و بارها عکس‌های برهنه و نیمه برهنه خود را منتشر کرده‌اند.

آنچه در طول چند سال فعالیت سیستم الکس مشکوک است، عدم هرگونه شکایت یا گزارش علیه این سیستم و یا فعالیت‌های داخلی آن‌هاست؛ درصورتی‌که در این زمان و با این حجم فعالیت به‌صورت طبیعی باید گزارش‌های زیادی علیه آن‌ها به ثبت می‌رسید اما هیچ‌گاه این‌گونه نشده است.

اعترافات تزریق کننده‌ها در ایران نشان می‌دهد که آن‌ها علاوه بر شناسایی و معرفی دختران، با بسیاری از افراد بانفوذ هم ارتباط گرفته در قبال خدمات‌دهی به آن‌ها، امنیت خود و گروهشان را تأمین می‌کرده‌اند.

به‌عنوان‌مثال تزریق کننده‌ای که مسی نام دارد با تیم خود خدمات گسترده‌ای به یکی از مسئولان می‌داده‌اند؛ آن‌ها این مسئول را "دکی" صدا می‌کردند؛ "دکی" در یکی از شهرهای شمال کشور مسئولیت داشته و ارتباط نزدیکی با مسی داشته که هنگام بروز هر مشکل برای دختران، "دکی" با رابطه‌هایی که دارد این مشکلات را برای آن‌ها حل می‌کرده است.

به‌عنوان‌مثال هنگامی‌که دو تن از دختران با نام‌های مارال و ساحل به همراه مقادیری از مواد مخدر در شمال کشور دستگیر می‌شوند، مسی با "دکی" تماس گرفته و درنهایت با فشار وی گزارش پلیس تغییر کرده و این دختران آزاد می‌شوند.

بر اساس اعترافات مسی، چند سال پیش یک‌بار "دکی" با وی تماس گرفته و به او هشدار می‌دهد که موقعیت او در خطر است که با اصرار مسی مبنی بر کمک به وی و حل این مشکل "دکی" به او قول می‌دهد به حرمت! نان و نمکی که در خانه مسی خورده است مشکل وی را حل می‌کند و بعد از یک هفته با مسی تماس گرفته و به او اعلام می‌کند که خطر لو رفتن مسی و فعالیت‌هایش برطرف شده است.

حسین یکی از جایگاه داران بنزین در شمال کشور و همچنین مدیر نگهبان‌های شهرک‌های شمال کشور دو فرد بانفوذ دیگری هستند که درازای خدمات مسی و دخترانش به آن‌ها، امنیت این گروه را تأمین می‌کردند؛ هرچند در ادامه پرونده و با محکومیت مدیران این شبکه این اشخاص هم از سمت‌هایی که داشته‌اند برکنار شدند.

شبکه گسترده‌ای از دختران به همراه هادی درنهایت دستگیر شدند؛ مانلی در اعترافات خود از آرزوی الکس برای داشتن کاخی پر از روسپی ایرانی گفته است.

همه سر شبکه‌ها به 10 سال حبس و پرداخت دو برابر مبلغی که از طریق این کسب‌وکار به دست آورده‌اند محکوم شده‌اند که همه آن‌ها امروز از کارهای خود پشیمان هستند.

اگرچه امروز شبکه الکس تا حد زیادی ازهم‌پاشیده است اما وی مجبور است از دختران ایرانی مقیم دبی برای پیشبرد اهداف شبکه‌اش استفاده کند؛ شبکه‌ای که یک روز با بیش از 800 محصول و چندین سایت فعالیت می‌کرد امروز با تعداد اندکی دختر به کار خود ادامه داده و درآمدهای الکس به‌شدت کاهش یافته است.

آنچه از اعترافات محصولات برمی‌آید این است که دختران در این سیستم تنها به خاطر کسب درآمد بیشتر و داشتن یک زندگی لاکچری که الگوی آن را در شبکه‌های مجازی بسیاری از بازیگران و ورزشکاران می‌بینند تن به این کار داده‌اند.

انتشار زرق‌وبرق زندگی‌های لوکس تعداد کمی از مرفهین بی‌درد جامعه از اقشار پولدار، در فضای مجازی و به‌عبارت‌دیگر مانور تجملات در این فضا دختران زیادی را به طمع داشتن چنین زندگی و درآمدی راهی دستگاه‌های اسکورت چه در داخل و چه خارج از کشور می‌کند.

اسکورت سرویس اگرچه در ظاهر در برخی از کشورها غیرقانونی بوده اما در بسیاری از کشورهای دنیا اقدامی علیه آن‌ها صورت نمی‌گیرد چراکه این تجارت پرسود بسیاری از مسئولان کشورها را نیز درگیر کرده است. هرچند این صنعت در امارات کاملاً قانونی انجام می‌شود.

مشخص نیست در آینده چنین شبکه‌هایی دوباره از جایی دیگر سر بیرون نیاورند اما آنچه مشخص است دسترسی افرادی مانند الکس به صفحات متعلق به دختران ایرانی است که از تصاویر برهنه و نیمه برهنه آن‌ها تشکیل شده است.

فعالیت شبکه‌هایی مانند اینستاگرام در کنار رواج سبک زندگی غربی از طریق رسانه‌های داخلی و خارجی همچنان دختران را تشویق می‌کند تا برای رسیدن به یک زندگی لاکچری و سرشار از تجمل ناخواسته خود را طعمه‌ای برای افرادی مانند الکس و تیم او قرار بدهند.

ورود افراد فاسد به جایگاه‌های مدیریتی و ارتباط آن‌ها با شهرک‌هایی مانند خزر شهر، شهرک های  لواسان، شهرک غرب و ... حاشیه امنی برای افراد فعال در این شبکه‌ها به وجود می‌آورد تا این فعالیت‌ها همچنان زیرپوست شهر ادامه داشته باشند.

عدم اجازه ورود دستگاه‌های نظارتی به این شهرک‌ها و کنترل نشدن آن‌ها از طریق نهادهای مسئول باعث به وجود آمدن حیاط‌خلوت دیگری در کشور شده است که دختران فریب‌خورده به سمت خارج از مرزها هدایت شوند. فساد در این شهرک‌ها روزبه‌روز بیشتر می‌شود و به خاطر دخالت برخی از مسئولان هیچ‌کس اجازه نزدیک شدن به این خطوط قرمز را ندارد؛ خطوط قرمزی به نام دیوارهای شهرک‌های فساد که به‌اندازه قدرت این مسئولان بلند است!

در شرایطی که همه طعمه‌های الکس مجرد و یا مطلقه بودند، آمارهای مشخصی از خروج دختران مجرد از سوی اداره گذرنامه منتشر نمی‌شود و این موضوع ناشی از ضعف نهادهای نظارتی در کشور است.

از طرف دیگر تلاش برخی از نمایندگان مسیر را برای ادامه این فساد سازمان‌یافته هموارتر می‌کند؛ با تلاش نمایندگان برای خروج دختران از کشور بدون اجازه والدین شاید دیگر گروه‌های اسکورت مانند سیستم الکس با دردسر کمتری بتوانند فعالیت‌های خود را ادامه بدهند.

منبع: دانا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 142
 • در انتظار بررسی: 34
 • غیر قابل انتشار: 53
 • IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  چه وضعی شده مملکت
  • IR ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   موافقم
  • IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   332 5
   باندهای فساد سالهاست فعال هستند و مسئولان خواب هستند برای امرزو و دیروز که نیست البته اخیرا خیلی فعالتر شده اند
  • IR ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   باید انقلاب کنیم انقلابی در داخل انقلاب برای حذف مهره های فاسد از داخل نظام
  • IR ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   37 15
   باز همین که مشرق که فساد ناشی از فقر رو دیده و نتونسته با خودش سانسورش کنه خیلی خوبه حالا اینکه بازم توپ رو انداخته تو زمین
  • IR ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   61 1
   مشکل اصلی در نظارت ها و کنترلها و برخورد نکردن ها است راه دوری نروید. این یکی از هزاران پرونده اشست که هم مسئولین در آن نقش دارند وهم دلالان و هم دیگران بارها گفته شده که در یک جامعه فساد از بالا به پایین میآید.
  • NL ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   21 3
   بیش از این انتظاری نیست
  • IR ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   70 0
   مسولین بی خیال و رفاه طلب و زر اندوز بدانند که طولی نحواهد کشید که این این بند و باری و بی مسولیتی گریبان آنها و خانواده هایشاه را خواهد گرفت
  • حسام IR ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   4 27
   از قضاوت کردن معلومه چه شخصیتی داری
  • IR ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   14 13
   وای بر تو که چه راحت نظر می دی ، وای بر تو !
  • IR ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   64 4
   این قشر همیشه بوده این جماعت نه برای فقر بلکه برای زیاده خواهی و پول پرستی و شهوت پرستی و تنوع طلبی این راه رو انتخاب میکنه و اصلا هم این (روش زندگی ) رو عار نمیدونه کاری به این نظام و اون نظامم نداره در خاطرات یکی از مقامات رژيم قبل خوندم که هنگام اشغال ایران در جنگ جهانی دوم چطور بعضی از زنان و دختران ایرانی در کافه ها و باشگاه های سربازان امریکایی صف میکشیدن تا در نهایت بعد ... بسته غذایی دریافت کنن
  • IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   45 0
   فرهنگ که خراب شد همه چیز پیش میاد
  • IR ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   14 0
   فرهنگ که خراب شد همه چیز پیش میاد
  • IR ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   9 73
   چرت نگو به کسی هم ربطی نداره . دخترها باید از 10 سالگی آزاد باشند و به ورزشگاه مردان بروند. ما آزادی مردم را میخواهیم مخصوصا دخترها
  • سبحان IR ۱۸:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   18 0
   همیشه کسانی که در دین داغ هستند زود سرد میشوند اول انقلاب چه شعارهایی داده میشد خیلی مسئولان اون موقع که اعدام شدند جرمشان ترویج فحشا بود ولی الان خود کسانی که بر علیه آنها شعار می‌دادند و اعدام میکردند خیلی هاشون یا خود یا فرزند هاشون دارند ترویج فحشا میکنند مشرق مشتری قدیمیت هستم میدونم تایید نمیکنی
  • IR ۲۱:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   34 9
   وظهرالفساد فی البحر والدهر خدا کنه هر چه سریعتر امام زمان بیاد
  • IR ۰۰:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
   20 3
   هیچ کسبی تو این مملکت بدون پارتی دم کلفت پا نمی‌گیره.این که بماند.
  • IR ۰۰:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
   19 2
   چند سال پیش یه موسسه تو کرج بود .دختران بی سرپرست و فراری.به یه سری مسوولین خدمات می‌دادند.....
  • IR ۰۱:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
   14 0
   مثل سایتهای....
  • IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
   15 2
   اين جماعت نه از آمريكا اومدن، نه از انگليس تو همين كشور، تو همين نظام به دنيا اومدن، مدرسه و دانشگاه رفتن و تربيت شدن بايد اقدام اساسي براي وضعيت تربيتي كشور بشه وقتي مهد كودك هاي كشور زير نظر سازمان بهزيستيه!!! وقتي معلم هاي كشور اكثرا افرادي هستند كه هيچ جا قبول نشدن و رتبشون به قبولي تربيت معلم ميرسه!!! وقتي معلم كشور كه معلوم نيست خودش به لحاظ اخلاقي و اعتقادي و اجتماعي در چه سطحيه، تازه ميخواد بچه مردم رو تربيت كنه اون هم با يه چندر غاز پولي كه بايد به هزار چاله و چوله زندگيش بزنه وقتي دانشگاه ما شده محل پيدا كردن شريك زندگي... و وقتي و وقتي و وقتي.... اينا عجيب نيست
 • IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  10 18
  کی؟ چی؟ چی شده؟
  • سیدرسول IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   25 71
   همان بهتر که این زنان فاسد از کشور اسلامی ما خارج شوند.
  • IR ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   35 2
   در جواب سید رسول: آره بابا مملکت خیلی شلوغ شده. اینقدر جوون بیکار داریم که بهتره چند تا دیگه از مغزهامونو بفرستیم اونور، دخترامونم با بی غیرتی بفرستیم دوبی تن فروشی کنند.
  • NL ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   15 7
   زنا فاسد نیستن..... چون از کوزه همان برون تراود که در اوست.
  • IR ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   21 6
   چیزی نشده مسئولان رفتند ویلا در خزرشهر و شهرک دریا و ...
  • IR ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   12 2
   البته باید فکر اساسی کرد اما کی باید فکر کنه اون که خودش موافقه با فساد
  • IR ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   21 1
   فساد و فحشا و طلاق و اعتیاد و دزدی و اختلاس داره کم کمک زیاد میشه
  • IR ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   4 0
   افرین
 • IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  76 6
  خیلی عجیبه که کسی هم نمیتواند برخورد بکنه. شاید خود مسئولان هم اهل دل هستند. چی بگیم که منتشر کنید؟
  • IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   5 8
   کی؟ فمنیست؟
  • IR ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   38 13
   چرا خود رییس جمهور موافق آزادی اینطوریه سایتها و شبکه های اجتماعی است و حمایت میکند او که خودش آخوند است
  • بی سوات IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   33 13
   اره روحانی آخوند هست اما مثل خاتمی و کروبی و رفسنجانی
  • بجانیآورندگان IR ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
   1 0
   دقیقا برخورد نمیکنن هیچ، باهاشون دوستان گرمابه و گلستانن
 • P IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  36 6
  عاقبت دختران نجیب ایرانی برای ...ای شکم پرست.
  • IR ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   37 3
   اگه نجابت داشتن نم رفتن که .....و همچنین خاک بر سرمسولان بی مسولیت
 • GB ۱۱:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  35 6
  عکسها واضح نیست.
  • IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   17 5
   یکی از تزریق کننده‌ها در شمال ایران است که کار خود را در بابل سر و شهرک خزر شهر انجام میدهد
  • IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   12 0
   الکس خیلی واضحه
  • P IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   49 8
   برید ببینید در اینستاگرام زنان ...چطوری عکس میزارن تف به غیرت مرداشون
  • IR ۰۷:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۶
   0 0
   میخوای واضح باشه؟؟؟!!
 • تاسف IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  1 6
  نويسنده و خبرگزاري محترم اين يه جمله رو براي من وضيح بده...
 • رضا IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  55 6
  ناراحت کننده است ولی اگه نظام اراده کنه سه سوت همه این مفاسد در نطفه خفه میشه ولی اراده ای برای برخورد و پیشگیری از مفاسد از هر نوعش در کشور وجود نداره
 • IR ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  25 1
  پیشنهاد می کنم همه مستند پول و پورن را ببینند کاملا تاثیر گذاره
  • IR ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   4 55
   چرت نگو به تو ربطی نداره . دخترها باید از 10 سالگی آزاد باشند و به ورزشگاه مردان بروند. و در همه جا بچرخن راخت باشن ما آزادی مردم را میخواهیم مخصوصا دخترها
 • احدی IR ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  46 4
  روی مسئولین بی خیال راحت طلب سیاه مگه زن و بچه ایرانی ناموس این مملکت نیستند آقایان رو خواب برده دیگه فریام مقام معظم رهبری هم اینها را بیدار نمیکند چون خودشان را بخواب زده ان و یا گاها همراهی میکنند
  • IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   9 0
   البته مسی یکی از تزریق کننده‌ها در شمال ایران و متولد 61 بوده است که کار خود را از بابل سر و شهرک خزر شهر آغاز می‌کند
 • US ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  46 2
  نفهمیدیم چگونه صفحه فارس نیوز در اینستاگرام بسته می شه اما صفحات ده ها دختر معروف که روزانه محتواهای افتضاح منتشر می کنن و هر یک چند ده هزار عضو دارند بسته نمی شه ؟؟؟؟ چرا این دخترها که الگوی دختران مملکت شدن تحت تعقیب قضایی قرار نمی گیرن ؟
 • IR ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  5 43
  مبارزه با استکبار مهم است نه اینها . مشرق دارای خود زنی می کنی ها
  • IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   26 4
   استکبار از به فساد کشیده شدن زنان جامعه ما استقبال می کند .
 • IR ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  39 0
  شهرکهایی مثل دریا و خزرشهر و اینچیزا دارند زیاد میشوند و پولدارها در آنجا غرق فحشا و فساد و مسدئولان هم انگار نیمدانند و یا شاید نمیخواهند بدانند. کثافت مملکت را گفت مسئووووووووووووللللللللللل
  • تاسف IR ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   23 2
   هر كچه و پس كوچه يه خزر شهره
  • IR ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   5 2
   .. خراب شد همه چیز پیش میاد
 • IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  10 0
  با زیادشدن مشتریان اسکورت سرویس ایرانی در دبی، این سیستم نیازمند افرادی بود که ساکن ایران باشند تا بتوانند دختران بیشتری را به سیستم برسانند، این افراد که از داخل ایران این دختران را برای سیستم مهیا می‌کردند تزریق کننده (injector) نام داشتند. تزریق‌کننده‌ها که وظیفه ارسال دختر به دبی را بر عهده دارند در شهرهایی مانند کیش،‌ تهران و شمال ساکن هستند؛ مسی یکی از تزریق کننده‌ها در شمال ایران و متولد 61 بوده است که کار خود را از بابل سر و شهرک خزر شهر آغاز می‌کند
 • IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  10 2
  تزریق‌کننده‌ها که وظیفه ارسال دختر به دبی را بر عهده دارند در شهرهایی مانند کیش،‌ تهران و شمال ساکن هستند
  • IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   13 1
   دمت گرررررررررررررم کیش و شمال را درست اومدی
 • علی IR ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  41 2
  دلت خوشه مشرق. دبی کجا بود بابا؟ همین مملکت خودمون بیا ببین از دختر‌۱۵ ساله گرفته تا برو بالا واسه چنتا لایک چه کارایی نمیکنن فضایی که درایسنتاگرام ایران هست به عنوان یه کشور اسلامی درهیچ کشور اروپایی هم نیست. هیچ نهادیم نمیشه گفت مسئول صددرصدی هست مگه دهه شصت که خانوما انقد محجبه بودن به زور محجبه بودن نه. متاسفانه فرهنگ کشور‌داره به این سمت میره یعنی به دست اوردن توجهی که دردنیایی واقعی نمیتونن به دست بیارن با متوسل شدن به هرکاری درمجازی به دست میارن. و خیلیم فراگیر شده این کار
 • IR ۱۱:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  27 0
  با گسترش سایت‌ها تصاویر برهنه دیگری از دختران تهیه شده و در این سایت‌ها بارگذاری می‌شود... صحیح. اما خوب چرا با سایتها برخورد نمیشود چرا خود رییس ج موافق اینهاست و حمایت میکند او که خود آخوند است
  • IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   19 0
   آخوند چی ؟؟؟ !!!
 • مهندس شیمی IR ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  39 0
  در عجبم از خانواده ها که دلشن برای دخترانشان نمیسوزه
  • IR ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   9 0
   فرهنگ که خراب شد همه چیز پیش میاد
  • IR ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   10 0
   افرین مهم خانواده است
  • IR ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   15 1
   پدر مادر این دخترها کحجا هستند
  • IR ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   10 0
   مسئول اصلی پدر و مادرها هستند
  • IR ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   12 0
   موافقم اما والدین پای ماهواره هستندوقت ندارن
  • IR ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   0 29
   چرت نگو به پدر و مادر ربطی نداره دخترها باید از 10 سالگی آزاد باشند و به ورزشگاه مردان بروند. ما آزادی مردم را میخواهیم مخصوصا دخترها
 • خودزنی IR ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  50 0
  اول از همه بروید ببینیدبعضی از مسئولا خودشان شبها کجا میروند و ویلا در کجا دارند
  • IR ۲۱:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
   0 0
   خودت کجایی؟
 • IR ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  25 0
  چه خبره تو این مملکت
 • IR ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  19 0
  مرگ بر فساد و فحشا و دزدی و طلاق و اعتیاد و
 • علی IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  30 0
  هر چه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگنددنمک از مسئولین بی غیرت که وضعیت مملکت اینچنین شده
 • حسینی IR ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  29 1
  این همه خلاف فقط 10سال زندان؟؟؟؟
  • IR ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   10 0
   تازه اگر همین هم اجرا بشه خوبه
  • IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   8 0
   پول داشه باشی بزار رو سنگ آب میشه
  • IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   9 0
   متاسفم
  • IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   11 0
   خوب کی باید مسئولان را ببیره زیر بخیه
 • کریم آقا IR ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  43 2
  همه سر شبکه‌ها به 10 سال حبس و پرداخت دو برابر مبلغی که از طریق این کسب‌وکار به دست آورده‌اند محکوم شده‌اند که همه آن‌ها امروز از کارهای خود پشیمان هستند. یعنی خاک بر سر ن.... - سنگسار رو برای همین روزها گذاشتن - وقتی قوانین جزایی اسلامی از ترس حقوق بشر و این چیزا رعایت نمی شه ، نتیجه اش اینه یعنی خاک بر سر مسئولین - الان اون آقای دکی هم داره راست راست توی مملکت میچرخه و هیچکس عرضه نداشته گردنش رو بزنه !!!
  • IR ۰۷:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
   5 0
   این جرثومه های فساد بعد از آزادی باز هم دخترهای دیگری را روسپی می کنند، نمی دانم بابت فاحشه کردن قبلی ها چرا اعدام نشدند.
 • DK ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  11 24
  تنها راه نجات از این منجلاب احیای شهرنو به عنوان مستراح جامعه است نقل به مضمون از آقای طالقانی
  • IR ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   14 1
   طالقانی نگته. تازه اگر این راه حل درست بود کشورهای دیگر الان نباید فساد و ... داشته باشند درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  • IR ۰۷:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
   5 0
   ازدواج و خانواده و محبت کردن به یکدیگر و رفت و آمد و مهربانی
 • آوا IR ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  17 1
  سلام حال فهمیدم چرا از دیروز تو سایت های اصلاح طلب برای مالیات سفر به خارج انقدر قلم فرسایی می کنند آنقدر اعتراض دارند پشیمان هستند که به دکتر روحانی رای دادند
 • IR ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  28 3
  مهمترین راه مبارزه با چنیین پدید ه هایی تقویت دین و ایمان و گسترش پایگاه های مذهبیست البته نه از نوع دولتی ان بلکه توسط خود مردم و هیاتهایی که در محلات مختلف هست باید مثل اوایل انقلاب دوباره مساجد را فعال کنیم و بهتر بود در این گزارش اثار نکبت باری که این قربانیان فساد در داخل و خارج با ان مواجه میشوند مطرح میکردید در اینجا متاسفانه بخش مثبت و ظاهر زیبای زندگی انان با ان در امد های سر شار تحریک کننده منعکس شده که تاثیر معکوس خواهد داشت
 • IR ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  9 8
  سایت وزین مشرق! اعلام استفاده از شبکه اینستاگرام برای انجام این اعمال مجرمانه مانند این است که بنویسم که جاده های شرق کشور جاده ترازیت مواد مخدر است. یا این که دواعشی که از غرب کشور آمدند از جاده های غربی آمده اند و باید این جاده ها مسدود شود.
 • DE ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  20 3
  این خانمها به واسطه فرهنگ غلط جذب این مسائل میشوند و بیکاری و شرایط اقتصادی یک جامعه ارتباط زیادی به این جریان نداره . در خود کشورهای ثروتمند اروپای غربی هم خانمهایی هستند که اینکارها رو میکنند با وجود اینکه هیچگونه مشکل مالی نداشته اند و دولت به همه بیکارها مسکن ، حقوق بیکاری و بیمه درمانی میده .
  • IR ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   27 0
   این خانمها گول وعده زندگی لاکچری را خورده اند و حرص پول بیچاره شون کرده در حالیکه پولها به جیب الکس و مادرش رفته است .
  • IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   10 0
   فرهنگ که خراب شد همه چیز پیش میاد
 • IR ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  12 4
  این وضعیت محصول عملکرد شما است
  • IR ۲۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
   1 0
   رای کنسرتی مردم باعث هست اسرائیلی
 • IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  19 2
  یه سر به بابلسر بزنید شهرک ساحلی حساب کار دستتون میاد کلا شده لاس وگاس
 • IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  9 3
  بلی در میان این گروه 2 مورد هست اولی فقر مالی دومی فقر فرهنگی
 • AU ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  22 1
  شما ریشه این فساد را باید در بین کسانی پیدا کنید که خود را با ظاهری موجه در بسیاری از جایگاههای مستقیم و غیر مستقیم کشور جای داده اند. در کشور شبکه های فسادی وجود دارد که امروز بدون هیچ مانعی جولان میدن!
 • IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  16 1
  مرگ بر مسئولین.
  • IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   4 0
   فرهنگ که خراب شد همه چیز پیش میاد
 • رضا IR ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  15 0
  در آخرالزمان کسانی مصون می مانند ک دنبال شهرت نباشند این در احادیث آمده مردم شهرت طلب می شوند
 • hmads IR ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  4 3
  شعارها و ارمان های انقلاب باید بازخوانی شود که ایا این موارد هم جزء ارمان ها بوده است یا خیر یا بعداْ اضافه شده است
 • مسعود IR ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  4 2
  البته در دبی هم اینگونه باند های فساد اگر شناخته شوند مجازات دارد و با زنان فاحشه برخورد جدی صورت می گیرد.
 • NL ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  8 0
  عجیب نیست که. چند سال پیش بود خانومای مسئول زن با کلی خنده و شوخی تو برنامه تلویزیونی گفتن خب یا دخترا رو بفرستیم خارج با از خارج شوهر وارد کنیم. الان شده دیگه.
 • IR ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  1 12
  مضخرف نیوز
  • IR ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   8 0
   مزخرف را درست بنویس بیسواد جااان
  • IR ۱۵:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   10 0
   بسوز !
 • یوسفی IR ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  14 1
  نگارنده بعنوان جانباز انقلاب اسلامی اعتقاد راسخ دارم که متاسفانه شیوع فساد و بسیاری از ناهنجاریها و مشکلات خانوادگی و اجتماعی بعد از انقلاب بدست بی کفایت برخی خائن و ضد انقلاب و نفوذی وابسته به اسکبار بعنوان زمینه ساز و جاده صاف کن صورت گرفته است و سپس مسئولین.... و کم کاری و ناتوانی دستگاه‌های نظارتی ، عامل مضاعف فساد های اجتماعی شده است .
 • IR ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  9 0
  یقین کنید بدون داشتن حامی در داخل نظام چنین شبکه ای به وجود نمی تواند بیاید. حضور افراد صاحب نفوذ و مهم در این مهمانی‌ها، خود گویای همه چیز است.
 • IR ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  15 0
  یقین کنید بدون داشتن حامی در داخل نظام چنین شبکه ای به وجود نمی تواند بیاید. حضور افراد صاحب نفوذ و مهم در این مهمانی‌ها، خود گویای همه چیز است.
  • IR ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   5 0
   آفرین موافقم
  • IR ۱۶:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   6 1
   به نظر من به خاطر همین در هیچ بخشی نمیشود جلوی فساد را گرفت در هیچ جا
  • IR ۱۶:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   3 0
   موافقم اما چه کار باید کرد
  • IR ۱۶:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   3 0
   خوب کی باید مسئولان را ببیره زیر بخیه
  • IR ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   3 0
   وظیفه کیست برخود ؟ اون فاسد اصلی که باید بازداشت بشه کیه؟ چرا نمیشه؟
  • IR ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   2 0
   خوب چه دستگاهی باید مسئولان را ببره زیر بخیه
 • IR ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  3 0
  به گفته مانلی مادر الکس مدام در گوش او می‌خواند که وظیفه الکس پول‌سازی از دختران شیعه است.
 • IR ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  10 0
  البته اصرار برای کشاندن زنان به ورزشگاهها با هدف ورزشگاههای مردان است و اگر نه ورزشگاه های زنان که منعی نداره اما نمیروند هدف یا ترویج بی حجابی و یا قانون خروج زنان بدون داشتن محرم است
 • IR ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  15 2
  افرادی در جریان اصلاحات بی شک همکار پشت پرده این مافیای فحشا است.
 • IR ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  19 2
  حالا می فهمید که این همه اصرار برای کشاندن زنان به ورزشگاهها و یا ترویج بی حجابی و یا قانون خروج زنان بدون داشتن محرم با چه هدفی پیگیری می شود. جریان اصلاحات بی شک همکار پشت پرده این مافیای فحشا است.
 • ک IR ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  11 1
  کسی به فکر کشور و مردم نیست . مسئولین هم به فکر بخور بخور هستند
 • وجدان IR ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  14 3
  عوض این تبلیغات که برای مراسم مذهبی و زورکی در تلویزیون می شود کمی واقعیات زندگی را بدون سانسور که نمونه اش همین است نشان دهند. همه چیزمان شده زیرزمینی و ظاهرمان شده ملت مسلمان
 • ناشناس IR ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  5 0
  اینها دچار بیماریهای مقاربتی نمی شوند؟ منبع انتقال به هزاران نفر دیگر نمی شوند؟ چقدر زندگی کثیفی دارند.
 • IR ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  2 0
  خخخخخخخخخخخخخ
 • IR ۱۶:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  10 1
  عجب!!!!!!!!!!!!!ممکلت به فنا رفت
 • ناصر NL ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  10 0
  وقتی سیاست خارجی بشود گفتگو با فاسدترین و ظالم ترین حکومتها،وقتی اقتصاد مملکت بدست چند راس دلال ،وقتی ازادی یعنی هر کس هر کاری و غلطی دلش خواست انجام دهد،وقتی سینمای مملکت ترویج فمنیست و هرزگی،لودگی و متلک رکیک جنسی شود ،عدالت و قسط جامعه بشود رشد وپیدایش گروهی انگل با قصرهای پانصد میلیاردی و ماشین هشت میلیاردی،وقتی تولید ملی بدلیل واردات نابود،وقتی اقتصاد یک مملکت بشود نفت و محصولات نفتی و خام فروشی وجمیع اکثر نفوس به شغل نجس و حرام دلالی ،توزیع مشغول باشند ،وقتی با گذشت سالها ما حتی صنعت بسته بندی میوه ومحصول را نداریم و زعفران ما مفت ومجانی به نجس های اماراتی تحویل داده میشود............جای گله نیست
 • IR ۱۸:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  10 1
  این الکس رو هر جای دنیا هست باید کشته بشه تا کسی جرات این کارها رو نداشته باشه
 • IR ۱۹:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  4 1
  فحشا همواره بوده و خواهد بود همواره عده ای اهل معروف بوده اند و عده ای اهل منکر لکن در جامعه ای که داعیه اصلاح و فرهنگ و انقلاب دارد و هویتی را در این چهل سال ساخته و پرداخته و به دنیا ارائه کرده و نمونه های بارز آن مانند شهید حججی را هم به جهانیان عرضه کرده بعید است هدنه در امر بمعروف و نهی از منکر کنند و به اشاعه فحشا دست یازند باید با هر گونه مظاهر فحشا مبارزه کرد در تمام سطوح اما مهمترین آن تنظیم و روان کردن زندگی سالم و عزتمند برای مردم است وقتی دولتها قادر به فراهم کردن زمینه زندگی سالم نباشند هر اتفاقی می افتد الان چه مرگمونه هم متخصص باندازه کافی داریم و هم سرمایه داخلی معطل و هم جوانان بیکار مشتاق کار و تلاش و زندگی آنچه نداریم مسئولان با عزم و اراده و با کفایت است که از این منابع بهره برده جامعه را به سمت و سوی صلاح ببرند تحصیل کار و درآمد کافی و زندگی سالم و مخصوصا ایجاد فضایی برای روابط سالم مردمی که می تواند از فرهنگسراهای ما و محیطهای ورزشی و مساجد و تکایا آغاز شود موجب عزتمند شدن مردم می شود و انسان عزیز خود فروشی نمی کند اینکه از قدیم تکیه کلام مردم ما بوده عزت زیاد و در حق همدیگر چنین می گفتند باید در عمل عزت زیاد کنیم تا مشکلات حل شود و این با تن پروری مسئولان و مردم نمی سازد تن پروری مساوب تن فروشی خدا انصاف بدهد کسانی که مسئولیت ها را قبضه می کنند و مثل سیب زمینی رگ ندارند
  • NL ۰۰:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
   3 0
   نه همین لباس زیباست نشان ادمیت. تو هیچ حوزه ای متخصص ندارین مدرکها آبکی. با سرقت علمی نمیشن متخصص. ابتکار هم ندارین با مهمونی بازی و چشم همچشمی تقلیدی هم تخصص بوجود نمیاد. عقل ها راکد آک آک. حتی تو دین هم تخصص ندارین کو نظام اقتصاد اسلامی ؟؟ دهن همه رو باز کردن فقط نمیدونم چرا انقلاب کردن؟؟
 • US ۱۹:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  32 2
  غلط کرد هر کس گفت فحشا نتیجه فقره. برید تو روستاها تا ببینید زنان و دختران شیر زن فقیری که با شرف زندگی میکنن. بیحیایی و ولنگاری باعث فحشاست، فمنیسم و زبون درازی باعث فحشاست، خودسری و خیره سری موجب فحشاست.
  • NL ۲۰:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
   4 1
   غلط کرد هر کی سانسور کرد. سانسورچی عامل و منتفع از فحشاست.
 • IR ۲۱:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  4 0
  سلام. دکی چه شد؟ ظاهرا فقط بانکها و اقتصاد نیست که مبتلا به دیاثت است،
 • IR ۲۲:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  0 2
  اگر از جیب مسلمان گرسنه و ساده و پیر و جوان بیکار برود به جیب ریس دخترها و ان را ببرد خارج و در جیب صهیونیست و انگلیس و فتنه گران برای انتخابات بعدی برود اشتباه و خلاف است
 • ح IR ۲۲:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  0 3
  اگر الکس پول را به حساب مسلمان ساده و پیر و جوان بیکار بریزد بد نیست ولی اگر فتنه گران و فراریها باشد و برای انتخابات بعد و جیب انگلیس و امریکا و صهیونیست و عربستان و دشمنان بریزد باید در خارج شناسایی و ترور و اموالش دزدیده و وارد حساب مسلمانان ساده داخل کشور شود.
 • ح IR ۲۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
  0 1
  احتمال داره که باشد چون علاقه زیادی به این نوع فعالیتها دارد.
 • کارو IR ۰۰:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
  4 2
  بله در این کشور فقط اجازه ورود به خانه افراد فقیر وابرودار مجاز است والا فروشندگان مواد نوامیس وارازل خط قرمز است این همه فساد درکشوری با ادعای اسلام وشیعه تا حالا یه مورد از فساد ودزدی در اسراییل وعربستان که ازشون بدتون میاد مشاهده نشده
 • GB ۰۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
  2 0
  ببینیدچه مشکلات حل نشده ای هست ؟
 • IR ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
  1 5
  خاک بر سرط مشرق مظخرف پس فترت مزر
  • IR ۲۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
   0 0
   خودتی اسرائیلی
 • تاسف IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
  3 0
  مشرق جان انصاف اين كه اگر دنبال آزادي بياني وزدن حرف ها نقدي كه از خودت ميشه رو اول از همه انتشار بدي ميدوني كه پيامبر اسلام روزي كه رطب خورد منع رطب نكرد...
 • زیبا احمدپور از تبریز US ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
  9 0
  واقعا جای تاسفه براشون
 • IR ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
  13 0
  یعنی اینها هیچ کدام مصداق مفسد فی الارض نبودند؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • IR ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
  9 0
  دزد ده میلیون قطع دست دزد ناموس آزاد؟؟؟
 • IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
  9 0
  اون رده های دولتی اول از همه باید اعدام بشن چون اولین مجرم اونها هستند
  • IR ۲۱:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۵
   0 0
   اولین مجرمین خود مردم هستن چون از بالا تا پایین دولت توسط افکار مردم تعیین میشن
 • IR ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۷
  3 2
  وحشتناک بود
 • IR ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
  4 0
  الان سلبریتی ها ی وطنی واویلا راه میندازن
 • IR ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۴
  1 0
  من به عوامل مستند پول و پورن خسته نباشین میگم.وبه نظر من باید کسانی مانند الکس رو در بین مردم سنگسار کنند که درس عبرتی باشه برای کسانی که این فکر ها رو توی سرشون پرورش میدن.
 • IR ۰۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  1 1
  شبکه های اجتماعی خارجی بسترمناسبی برای جولان چنین افرادیه گاندوی فرهنگی! زمان بازگشت به پیام رسانهاو شبکه اجتماعی بومی رسیده زمان تحریم اینستاگرام ،توییتر،تلگرام... رسیده یه کم بفکربچه هامون باشیم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس