جلسه کوشنر و عباس

مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا گفت کشورهای عربی اکنون اسرائیل را «متحد طبیعی» خود می‌دانند و دولت ترامپ توانسته در ایجاد اتحاد منطقه‌ای علیه ایران «پیشرفتی چشم‌گیر» داشته باشد.

به گزارش مشرق، «جارد کوشنر» مشاور ارشد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز یکشنبه گفت دولت این کشور تلاش کرده تا اتحادی منطقه‌ای علیه ایران ایجاد کند.

کوشنر که در اولین حضور رسانه‌ای خود در نشستی به میزبانی موسسه آمریکایی-اسرائیلی «سابان» حاضر شده بود، در مورد سفر ترامپ به عربستان، گفت: «تصور می‌کنم در متحد کردن کشورهای منطقه در برابر ایران و تلاش برای مقابله با تجاوزگری ایران، پیشرفت چشم‌گیری داشته‌ایم.»

وی گفت در حال حاضر کشورهای عربی به این نتیجه رسیده‌اند که اسرائیل که زمانی «دشمن» آن‌ها به شمار می‌آید، اکنون در برابر «ایران، داعش و افراطی‌گری» برای آن‌ها «متحدی طبیعی» به شمار می‌آید.

داماد ترامپ در این نشست که بخش اعظم آن به بحث در مورد روند سازش تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی گذشت، گفت معتقد است که دستیابی به توافقی برای پایان دادن به مناقشه فلسطین امکان‌پذیر است.

او همچنین گفت که حل این مناقشه می‌تواند به شکل‌گیری اتحاد رسمی میان اعراب و اسرائیل منجر شود.

کوشنر در پاسخ به سوالی در مورد گزارش‌های منتشر شده مبنی بر اینکه ترامپ روز چهارشنبه قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت می‌شناسد، گفت: «رئیس‌جمهور همچنان در حال بررسی وضعیت و حقایق است. او خودش تصمیمش در این مورد را اعلام می‌کند.»

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس